Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás vagy tömegnövelés?

Szálkásítás vagy tömegnövelés?

Figyelt kérdés

Kb egy éve foglalkozok jobban edzéssel, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Nem igazán látszik, mivel régen keveset ettem, hogy zsírt bontsak, majd hirtelen elkezdtem zabálni, hogy izmot építsek, emellé persze feljött vagy 8 kg zsír is. Ezt picit sok idő volt lepucolni. Meglett a strandforma, ilyen száraz még nem voltam. Volt viszont egy nyaralásom, ahol pár nap alatt taccsra vágtam az utolsó pár hét munkáját, és 2 kg zsír visszajött. Ez tényleg zsír, ezt nem a mérleg mutatja. Ezt a tükör mutatja és az, hogy kb 15 ezres kalóriatöbbletet zabáltam és alkoholizáltam össze néhány nap alatt.

A dilemmám az, hogy néhány hét alatt egy esetleges következő, moderált nyaralásig visszaszerezzem a régi formámat, vagy inkább végre egyszer hosszú távon tartsak ki egy normális tömegnövelő étrend mellett, és majd legközelebb odafigyelek, hogy a megszerzett formát ne veszítsem el pár nap alatt?



2021. jún. 30. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A testünk nem tud mindent hasznosítani abból amit eszünk. Van a felszívódásnak egy limitje, nem tudom, hogy abból a 15000 kcal-ból mennyi szívódott fel reálisan és, hogy az a pár nap mennyi, de mondjuk 2 nap alatt nyomtál be annyit plusszba, akkor szerintem nem minden hasznosult belőle.


Én szálkásítanék, de csak azért, mert én nagyon sokáig voltam kövér és nem szeretnék már tovább zsíros maradni. Ettől függetlenül ne mi mondjuk már meg, hogy melyiket válasszad, egyszer úgy is bele kell fektetned az időt és az energiát, a tömegnöveléssel csak eltolnád egy részét. Ha jó formában vagy, akkor edzés mellett sétával nagyon könnyen le lehet dobni a felesleges zsírt magadról. Sétából nagyon gyors a regenerálódás, nem megy a súlyzós edzés rovására és könnyen fenntartható, cserébe rohadt unalmas és monoton. Én lesétálnám azt a 15000 kcal-t, mert bírom az ilyen jellegű monotonitást.

2021. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én most sem vagyok kövér. Csak így kevésbé látszanak a kockák, pont a strandszezon közepén.Egyébként 5 nap alatt nyomtam be annyit.

Arra gondoltam, hogy mostmár nem szakítom meg a tömegelést, amit előtte elkezdtem, hogy megint szálkásítsak. Végre egyszer végigviszem moderáltan, mint az előző szálkásítást is. Csak picit hamarabb lesz vége. Ha nem vészes a forma, akkor maradhatnék többletben simán, nem?

2021. jún. 30. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És a Lean Bulkingról mi a véleményed? Egy próbát lehet megérne 😃
2021. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arról van szó, csak tömegelésnek hívom. :D

Nem olyan nagy a többlet, minél szárazabban akarok izmot felpakolni.

2021. júl. 1. 10:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Lean bulkingnál egyébként ti mekkora többletet fogyasztanátok?
2021. júl. 1. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mert én csak a makrókat számolom, én főként csak a szénhidrát bevitelt növelném, az, hogy mennyivel, az attól függ, hogy eddig hány gramm/testsúly szénditrátot vittél be :D
2021. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!