Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért állt meg a zsirégetésem?

Miért állt meg a zsirégetésem?

Figyelt kérdés

Hi.Szóval szálkásitok.Mi oka lehet annak,hogy az hasam(úszógumim) körméretének csökkenése megállt? A számok alapján a testsulyom a tervezetnek megfelőlen csökken,de valamiért a hasam körméretének csökkenése megállt.Feltételezem,ha csökken a testsulyom,de a hasamról nem megy le a zsir,akkor vagy a combom lett vékonyabb(másodlagos zsirrakáram),vagy máshonnan veszitettem el izomtömeget.Egyedül a bicepszemet mérem,de az nem lett kisebb.Véleményetek?



Ami változás lett nálam még,hogy az elmult 1,5-2 hétben nem tudtam elmenni futni.Lehetséges,hogy azért nem indultak be nálam a zsirégető funkciók,mert lecsökket a cardio/aerob mozgás?Véleményetek?


Köszönöm.


2023. júl. 17. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi a napi kalóriabeviteled? A mondataidból arra következtetek, hogy nagyon rossz helyről tájékozódsz elméleti témakörben, és nem sokat tudsz a kalóriaszámolásról.
2023. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

"azért nem indultak be nálam a zsirégető funkciók,mert lecsökket a cardio/aerob mozgás?"

Nem sokat tudsz a kalóriadeficit fogalmáról, igaz? Sajnos az eddigi leadott kilók a szerencsének köszönhetők. Meg amúgy zsírégetés, fogyás, futás, aerob témában miért testépítés kategóriába írod ki a kérdést? A moderátorok ezt nem igazán csípik.

2023. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1-es.


Kb 2 hónapja számoltam ki a kalóriámat és,hogy mennyi kell a deficithez.Azóta igazából,csak csökkentem a kalóriabevitelemet és mindin reggel mérem magam.Heti szinten0,5-1 kg-val csökken a testsulyom.Eléletileg ez ideális.Ezért abba hagytam a kalóriaszámolást.Kizárólag tiszta kajákon élek.Minden étkezésem magasan fehérjedus.Nem győzök eleget inni a vesék miatt.Nem akarom,hogy baj legyen :)Azt is irom,hogy mérlegelés előtt voltam e Wc-n..

De valami mégsem oké.Keresem az okát..

2023. júl. 17. 10:39
 4/17 A kérdező kommentje:

A hasamról a zsirpárnákat eltüntetni a testem épitéséről szól.Kapok valami segitséget is vagy,csak itt csak a kikktatás a menő?

Ha valamit rosszul tudok,akkor javitsatok ki,de eddig még nem lettem előrébb egy kommentel sem.

2023. júl. 17. 10:47
 5/17 anonim válasza:

Ha a megfelelő deficitben vagy, akkor tökmindegy, hogy kardiózol vagy sem. Általában 400-500 kalória mínusznál már beindul a fogyás, heti kb fél kilóval.

Hogyha te úgy számoltad ki a napi kalóriabeviteledet, hogy benne volt a futás által égetett kalóriák száma, akkor igenis lehetséges, hogy a fogyás azért állt meg. Mint írtad, az elmúlt időben ezt a sportot nem végezted, tehát valójában több kalóriát eszel, kivéve akkor, hogyha nem számoltad újra.

Tegyük fel, hogy 1400 kalóriát kell enned egy nap, akkor, hogyha végzel futást, ami mondjuk 200 kalóriát éget egy nap. Ha abbahagyod a futást, akkor nem 1400 kalóriát kell enned, hanem 1200-at.

A fogyás az nem kiszámítható egyébként, nem egyszerre fogy mindenhonnan az ember.

2023. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
23%
#5 most látom, hogy abbahagytad a kalóriaszamolast. Na meg is van a probléma :) attól hogy tiszta kaját eszel (nem tudom ez mit jelent amúgy), még lehetsz kalóriatobbletben. Ha fogyni akarsz, folyamatosan számolni kell.
2023. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Tehát a két hónapja kiszámolt kalóriakerethez tartod magad úgy, hogy a testsúlyod csökkenésével nem kalkuláltad újra a bevitelt. Innentől akkor mi a kérdés? Miért csodálkozol, hogy nem fogysz?
2023. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5!

Te el sem olvastad a kérdésemet.A testsulyom csökken,mert deficitben vagyok.Egyedül a derekam méretének a csökkenése állt meg...

2023. júl. 17. 12:48
 9/17 anonim válasza:
100%
Odairtam a vegere hogy nem kiszamithato, hogy honnan fogysz. De mindegy is amugy, ha ennyire okos vagy, akkor minek tetted ki a kérdést 😂😂😂😂
2023. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7es! Te sem olvastad el a kérdésemet.Nem irtam sehol sem,hogy stagnálna a testsúlyom..Leirom ujra :A gondom az,hogy a testsulycsökkénésem mellet,mert kalóriadeficitben VAGYOK,a derekam!hasam/uszógumim csökkenése állt meg...Ezt szeretném ujra beinditani...Ez az én gondom.
2023. júl. 17. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!