Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportban hátrány ha...

Küzdősportban hátrány ha edzek bicepszre?

Figyelt kérdés
Szóval kettőt csinálok, Shotokan karatét ami harcművészet és még mellette thai boxolok, még csak kezdő vagyok a thai boxban, most kezdtem nem rég. A Shotokan karatéban pedig nálunk nincsen erősítés, csak technikák, most kezdtem el nem rég saját testsúlyal edzeni és még nem tudok húzodzkodni de a fekvő meg a tolódzkodás megy, így nem tudom hogyan kéne saját testsúlyal edzenem bicepszre, azt is mondták hogy a nagy kar vagy ha edzek súlyzóval akkor az hátráltatja az ütést. De mégis elgondolkodtam hogy edzenék bicepszre is súlyzóval. Hátrány lenne ütés szempontjából? Vagy tudtok mondani olyan saját testsúlyos gyakorlatot amivel tudok edzeni bicepszre is? A válaszokat előre is köszönöm

2023. szept. 28. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Küzdősportban hátrány ha edzek bicepszre?"

Nem hátrány, hanem előny.

"mondták hogy a nagy kar vagy ha edzek súlyzóval akkor az hátráltatja az ütést"

Te ilyen tudással rendelkező kezdő naturál hobbigyúrósként az életben nem tudsz akkora karizmot építeni, hogy az hátrányodra váljon a küzdősportokban, sokkal inkább előnyödre fog válni minden deka felszedett izomszövet.

2023. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked hülyeségeket mondtak. Szinte lehetetlen lenne annyi izmot csinálni, hogy hátránya legyen. Főleg ha még a húzódzkodás se megy. Amúgy jó rávezetés pl. az ausztrál húzódzkodás, tessék egy videó rávezetésnek: [link]
2023. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként úgy értettem hogy maga a súly lassítja az ütést. De akkor nyugottan súlyzózhatok ezek szerint, amúgy csak bicepszre fogok edzeni súlyzóval, más izomcsoportokat saját testsúlyal edzek.
2023. szept. 28. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden küzdősportnak része a súlyzós edzés, mint kiegészítő erőnléti tréning, úgyhogy nyugodtan edzheted más izomcsoportodat is súlyzóval. Előnyödre fog válni, nem hátrányodra.
2023. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Az egyes izmok felépítése, a benne lévő fehér és vörös, valamint átmeneti rostok aránya genetiakai adottság, és edzéstípussal csak kismértékben befolyásolható.


A bicepsz elsősorban vörös izomrostokból áll, amelyek lassú, sokáig tartó, erőkifejtésre alkalmasak. Bár nagy volumenű, látványos izmok is tartoznak ide (nagy mellizom, bicepsz, vádli), arányaiban nem olyan erősék, mint a fehér rostok.


Neked az ütéshez gyorsaság és erő kell, erre a fehér rostot tartalmazó izmok alkalmasabbak, ezek "robbanékonyabbak", nagyobb erőkifejtésre képesek, de gyorsabban fáradnak.


Tehát ha nagy tömegű bicepszet építesz (és genetikád is a vörös rostok felé tol el), akkor igazából egy ballasztot építesz a karjaidra. Lehet, hogy birkózni jobban tudnál nagy bicepszekkel, mint ütni.


Érdemesebb inkább nem a hajlító, hanem a feszítő izmokra koncentrálnod (általában ott vannak nagyobb arányban a fehér rostok), felkaron ez a tricepszed lesz. És fun fact, visszakézből gyorsabb felpofozni valakit, mint tenyérrel - éppen azért, mert a visszakézhez a gyorsabb feszítő, míg a parasztlengőhöz a lassabb hajlító izmok munkájára van nagyobb arányban szükség.

2023. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A bicepsz edzésének általában nincs közvetlen negatív hatása a küzdősportokra, például karatéra vagy thai boxra, ha mérsékelten és okosan csinálod. A kiegyensúlyozott erősítő edzés hozzájárulhat az általános fizikai erőhöz és állóképességhez, ami javíthatja a teljesítményt a küzdősportokban.


Azonban fontos megjegyezni, hogy a túlzott vagy egyoldalú bicepsz edzés vagy a túl nagy izomtömeg kialakítása hátráltathatja a küzdősportos teljesítményt. A túl nagy izmok lassíthatják a mozgást és korlátozhatják a mozgékonyságot. A bicepsz mellett más izomcsoportokat is fejleszteni kell az egyensúly érdekében, például a vállakat, a hátat és a lábakat.


Saját testsúlyos gyakorlatokat is végezhetsz a bicepsz fejlesztése érdekében. Ilyen gyakorlatok például:


1. **Fekvőtámasz**: A fekvőtámasz a mellizom mellett a tricepsz és a bicepsz izmokat is megdolgoztatja.


2. **Dips**: A dips egy kiváló gyakorlat a tricepsz mellett a bicepsz alsó részét is megcélozza.


3. **Szűk markolatú tolódzkodás**: A szűk markolatú tolódzkodás különösen hatékony a bicepsz izmai számára.


4. **Bicepsz görbítés támasz nélkül**: Ezt a gyakorlatot egy súlyzó vagy rúd nélkül is végezheted, például egy ajtófélfánál.


Fontos azonban a kiegyensúlyozott edzés . A testmozgás és az erősítő edzés mindenképpen segíthet a teljesítményed javításában, de fontos a helyes technika és az egyensúly megtartása az izmok fejlesztése és a sportteljesítmény között.

2023. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thunderfairy ***** válasza:
Minden izomra edzél sulyzókkal is ha már a bicepszre is úgy akarsz. Úgyanis egy idő után már tulfejlet lesz a bicepsz a test többi részéhez képest.
2023. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!