Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme van a hegymászásnak...

Mi értelme van a hegymászásnak?Mi értelme van sziklát mászni?

Figyelt kérdés
Miért nem jó egyszerűen az úton felmenni a hegyre ha a végeredmény ugyanaz?Hogy fent vagyunk?Miért kockáztatja valaki így az életét?Meg egyáltalán minek kell egy magas hegyre fölmenni?A normafáról vagy Dobogókőről is tökéletes a kilátás, ráadásul felvisz a busz a hegytetőre gyalogolni sem muszáj

2023. okt. 2. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
Te hány éves vagy kérdező és kinek a pincéjében éltél idáig, hogy nem tudod azt az alapvető dolgot, hogy mások vagyunk, más preferenciákkal, igényekkel, vágyakkal, ingerküszöbökkel?
2023. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Veszélyes amit a hegymászók csinálnak nem szórakoztató.Cirkuszba menni a szórakoztató
2023. okt. 2. 13:43
 13/21 anonim válasza:
87%
Szerintem a cirkusz veszélyes, a hegymászás szórakoztató. Jajj mi lesz most?
2023. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát ha fellépőként veszel részt a cirkuszban,valóban lehet veszélyes Ha csak nézőként,akkor nem
2023. okt. 2. 13:46
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek után csak nézem a hegymászókat, nem megyek utánuk megígérem.
2023. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy már írtam, alapvetően nem veszélyes a hegymászás, ha értesz hozzá és betartod a szabályokat. Ezt is a legelejétől kell megtanulni, mint minden mást.

Szeretek hegyet mászni, ahogyan különböző extrém sportokat kipróbálni (ejtőernyőzés, siklóernyőzs, canyoning, zip-line, sziklaugrás és hasonlók), mert számomra izgalmasak és büszkeséggel tölt el, amikor sikeresen kilépek a komfortzónából. Egy fantasztikus élmény, ami általában remek képekkel társul (amikor négyezer méter magasból nézel le a világra, azt a Normafa nem tudja visszaadni). Ha betartod a szabályokat, akkor ezek szinte teljesen veszélytelen sportok. Hozzáértő profik teszik biztonságossá, így nagyon ritka egy sérülés vagy halál. Ellenben az autózással, ami naponta öl meg embereket (nem is egyet). Egyáltalán nem értem a logikádat ezen a téren, no mindegy.

Az irodalom, a művészetek, a fényképezés, a színház (az opera is), a csillagászat számomra mind-mind érdekes témák, amikkel órákkal el tudok tölteni, de másokat untatnak. Engem is untatnak dolgok, például a foci. Más emberek mások, ennyi.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, kérdező, de azért óvoda környékén a legtöbben eljutunk odáig, hogy megértjük, más emberek más dolgokat szeretnek csinálni. Nem értem, hogy miért vagy ezen fennakadva, amikor sokkal rosszabb dolgok vannak, mint a hegymászás.

25/N (#1, #5)

2023. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
97%
Bocs, de a Normafa pl semmi a Fronalpstock-hoz képest, mégsem dicsekszem, hogy voltam odafenn (igen, túraútvonalon is lehet menni, vagy libegővel), és csináltam képeket.
2023. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Minek futnak emberek? Elfáradnak, veszélyesebb is, ha ráérnek mehetnének simán sétálva, ha meg sietnek akkor valami járművel. Semmi értelme a futóknak. Pláne azoknak, akik körbe-körbe futnak eg ypályán, na az nettó baromság.


Mondjuk önmagában az utazás is hülyeség. Odamész és lefotózod azt a helyet azokat az épületeket amiket már előtted millióan lefényképeztek. Simán le is tölthetnéd GOogle-rl aképet és kész. és még olcsóbb is.


Kérdező!

Ajánlom neked Ted Chiang - Életed története c. novellát elolvasásra. Hátha ebből megérted miért is választják az emberek a nehezebb utat.

2023. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Kérdező, most, hogy kimásztál a légvédelmi bunkerből, üdvözöllek a világban!

Ha már arra ennyire rácsodálkoztál, hogy más embereket más dolgok szórakoztatnak, mint téged, hogy meg fogsz lepődni, amikor felfedezed, hogy vannak, akik szeretik a tökfőzeléket!

Azt javaslom neked - teljes jóindulattal, - hogy csak szépen, lassan ismerkedj ezzel a számodra teljesen új területtel (a Földdel), így nem lesz annyira traumatikus élmény.

2023. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Gondolom részben a kilátás. Nő az adrenalin szintje közben. Utána jó visszagondolni rá, hogy igen én ezt megcsináltam. olyan lehet mintha leküzdenéd a saját határaidat.
2023. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!