Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy küzdősportolónak a teljes...

Egy küzdősportolónak a teljes testes vagy inkább az osztott edzés a jó?

Figyelt kérdés
Kick boxolok és elszeretnék kezdeni mellette járni konditerembe, csak nem tudom hogy teljes testeset vagy pedig osztott edzéstervet csináljak.Meg szedhetek fehérjét? A kreatinnal szerintem semmi gond nincs. A válaszokat előre is köszönöm.

dec. 10. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

"nem tudom hogy teljes testeset vagy pedig osztott edzéstervet csináljak"

A felosztás teljesen egyéni preferencián múlik. Se a fejlődéshez, se a küzdősporthoz, se semmihez nincs köze a felosztásnak. Izomépítés szempontjából a legutolsó tényező a felosztás.

"szedhetek fehérjét?"

Mi az, hogy szedhetsz-e? A fehérjét élelmiszerből vagy tápkiegészítőből tudod megenni/meginni. Nem gyógyszer az, hogy szedni kelljen. Ha fehérje alatt a fehérjeporra gondolsz, akkor ha nincs meg szilárd ételből a napi 1,5 g/tskg protein, akkor ihatsz fehérjeport, de amíg láthatóan fogalmad nincs se az progresszív edzéselmélet, se a sporttáplálkozás alapjairól, addig nem költeném tök feleslegesen a pénzt se fehérjére, se kreatinra.

dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából már szedek fehérjét, mivel kollégista vagyok így nem tudok oda figyelni a táplálkozásomra így érthetően a fehérje bevitelre sem. Szóval akkor teljesen mindegy hogy teljes testes vagy pedig osztott,egyébként azért gondoltam hogy van különbség mert pl ha hétfőn van a kar nap akkor egy csomó idő marad a pihenésre, lehet hogy túl sok idő is. De ha teljes testes akkor meg lehet hogy túl kevés idő lenne, vagy pedig 1héten csak 3szor edzenék de akkor meg nem tudnám teljese kihasználni az edzőtermet, és nem szeretem csak úgy költeni a pénzt. Ezzel most lehet hogy nagy hülyeséget mondtam, ha nem így van kérlek javítsatok ki. Egyébbként ha valaki aki rátalál erre a kérdésre és tapasztalt küzdősportoló ő le írná az edzés tervét? Kíváncsi vagyok hogyan állították össze és sokat segítenének vele nekem, előre is köszönöm
dec. 10. 21:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és az elsődleges a kick box de mást küzdősport vagy harcművészeteket űző emberek edzésterveinek is örülnék, kiváncsi vagyok a gyakorlatokra, mennyit nyújt egy héten, milyen az erőnléti, állóképesség és a technikai edzése( miket gyakorol)
dec. 10. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!