Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen típusú sportot ajánlaná...

Milyen típusú sportot ajánlanátok? Részletesen alább...

Figyelt kérdés

Egyetemet nem régen végeztem el, így felszabadult egy kis időm, hogy többet foglalkozzak a sporttal munka mellett. Így munka mellé keresnék olyan sportot, amely elkezdése, vagy akár űzése nem kerül magas költségekbe. Olyan sportot szeretnék, ami izomzatot is épít, de sajnos én a kondit unalmasnak találom, főleg egyedül.


Amiket csinálok amúgy is: Kéktúra, futás, itthoni saját testsúlyos/súlyzós edzés (de sajnos ez, ahogy előbb is említettem számomra unalmas, illetve sokszor nem tudom rávenni magam az itthoni edzése, de pl kirándulni szinte bármikor elmennék, azonban azzal nem tudok izomzatot/állóképességet fejleszteni eléggé).


Küzdősporton is gondolkozom akár (régebben karatéztam és azt nagyon szerettem), ilyeneket is ajánlhattok (eddig a japán jiu jitsuval szemeztem).


Szóval jöhet bármilyen sporttevékenység, hadd mazsolázzak közülük, hátha adtok egy jó ötletet. Válaszaitokat előre is köszönöm!


24F, 75kg (ez a sportok milyensége miatt úgy gondolom fontos)



dec. 31. 18:46
 1/5 HunLo válasza:

Küzdősportokban/harcművészetekban vannak ismereteim.

Hogy ha jól értem izomzatott akarsz építeni.


Én szerintem küzdősportok közül bírkózás,box,kickbox.

Harcművészet:Karate,esetlegesen kung fu ,de ezt inkább hagyd főleg ,akkor ha wing tsun.A karate sokkal nagyobb ívekben ,hosszabb mozdulatokban gondolkodik ezáltal a test használatodat sokkal jobban fejleszti.


De ezt ne úgy képzeld el ,hogy te leszel Arnold ez inkább úgy fest ,hogy lesz izmod ,de nem az a agyonig pumpált ,hanem attól sokkal szálkásabb izomzatott építesz ki ezekkel.


Én ezeket tudom ajánlani.


(A thai boxot én szerintem hagyd ,mert azok elpusztítsák a testüket.Nekem volt egy ismerősöm ,akinek az évek edzései által a lába tönkrement teljesen.Nem tud már vele mit kezdeni.Szóval azt inkább hagyd.)


Én ezeket tudtam ajánlani.

jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HunLo válasza:

,,de pl kirándulni szinte bármikor elmennék, azonban azzal nem tudok izomzatot/állóképességet fejleszteni eléggé)."


A hegymásszásal én szerintem azzal már lehet állóképességet fejleszteni ,ha rendszeresen csinálod.

jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 HunLo válasza:

Bővítés:


Harcművészetek:Taekwondo


Egyébb sportok:Úszás,atlétika

Atlétikán belül ezt: https://www.youtube.com/watch?v=HpLoiSQNsB8

jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm szépen a válaszod, igazából pont ez az izomzat a cél, nem szeretnék konkrétan tömeget növelni, hanem inkább szálkásítani, amely valamilyen szintű tömeg növekedéssel fog járni valószínűleg, de érted hogyan gondolom


#2 persze a hegymászással igen, de hol van itthon egy-két sziklafalon kívül hegy?


#3 köszönöm szépen a választ


Ment mindenkinek a zöld pipa, köszönöm!

jan. 16. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is a harcművészetekről van tudásom.

Judóztam évekig, ott rúgások nincsenek, csak dobások és gáncsok, karfeszítések, fojtások.

Előnyei: állóképesség, izomépítés, szálkásodás, mindenre jó, nem fogsz felesleges energiával kiséralni az edzésről, nagyon jó érzés leadni a felesleges dühöt és agresszivitást

Hátrányai: sérülésveszély, ha krónikusan fáj valamid nem ajánlom, valamint ha elérsz egy szintet mmagasra nő a sérülésveszély.

Ezek mellett ha a szintednek megfelelően kezelnek egy csodálatos sport amivel kiszakadhatsz a mindennapjaidból.


A karatéban nem vagyok jártas, de úgy hallottam (javítsatok ki, ha tévedek) védőfelszerelést kell használni, amire pedig be kell ruházni.


Capoeira egy brazil harcművészet zenére játszák, rúgások, ütések és akrobatika van benne többek között.

Előnyei: ritmusérzék fejlődése, állóképesség és izomépítés egyszerre, látványos mozdulatok, nem annyira a győzelemről szól, egy teljesen más világ a hétköznapokhoz képest

Hátrányai: nehéz jó helyet találni, térd fájdalom rendkívül előnytelen, sok időbe telik, mire magasabb szintre juthatsz.

jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!