Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzőszalagot érdemes...

Milyen edzőszalagot érdemes venni otthoni edzéshez, alakformáláshoz?

Figyelt kérdés

Nézegettem a barackcsapat-féle szalagot, jó választás lehet? Vagy milyen márkát ajánlanátok?

Kezdő vagyok.



jan. 23. 20:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok értelme van ilyet venni.
jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Miert nem?
jan. 23. 20:52
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Mert izmos és formás a súlyzós edzéstől leszel, nem gumiszalagtól.
jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
A szalag inkább átmozgatásra, bemelegítésre, nyújtásra való. Izmot érdemben növelni csak jól felépített edzéssel lehet.
jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Már minden gyakorlatot untig ismételtél amihez nem kell szalag? Mert ha nem akkor felesleges.


Amúgy a helyedben elore kineznem hogy milyen gyakorlarhoz kell es elmennek egy decathlonba megnezni hogy melyik a szamodra jo ellenallas.

A barackcspatos szalag pedig semmi extra csak tul van arazva

jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%

Hülyeséget írnak

Tessék itt a videó

20 fajta alapgyakorlatra még pluszban lehet használni a szallagokat vagy könnyíteni ha túl nehezek lennének

https://www.youtube.com/watch?v=hQ2lHMP4kco


Teljesen le tudsz edzeni szalaggal sok esetben nagy segítség a terhelés növelésében vagy épp könnyítésében Caliestheticben azaz szabad testsúlyos edzésben

Nekem is van közepes és erős erősségű ellenálló szallagom is

Ha szabadtestsúlyos edzést csinálsz akkor meg szükség lesz rá vagyis hát hasznos ha van otthon

Én mindenképp három fajtát vennék de nemtudom férfi vagy e vagy nő

Ha nő vagy akkor szerintem három fajta kell mert kell a legkönyebb utána közepes és utána meg jön a nehéz ellenállású szallag

Ha férfi vagy akkor nem feltétlen szükséges szerintem a leggyengébb szallag, szerintem a közepes és a nehéz az bőven elég


Most nézem: ez éri meg a legjobban, 4 darab 10 ezerért

[link]


Ezek jók akkor ha már a fekvőtámasz nyomás nagyon megy és akkor felhúzod magadra ezeket az ellenálló szallagokat egyből adni fog egy kis plusz erőlködést azaz tudod növelni az erődet meg az izomtömeget is súlyzó nélkül


A másik az, ha például hátra edzel de nem tudod felhúzni még magad mert gyenge vagy hátizom szinten akkor szintén felkötöd a szallagot és beleakasztod a bokád - lábad - térded és egyből könyebben fog menni a húzódzkodás is


Otthoni edzésre fekvőtámasz bak mindenféleképpen szükséges mert a csukló hajlamos begyulladni tőle

Ez itt elég jónak és minőséginek tűnik elég lesz ezer évig, az enyém is megvan már vagy 9 éve biztos és semmi baja (bár nekem nem GymBeam van de ez itt jónak tűnik)

Szóval ha már rendelsz akkor rendeld meg ezt is hozzá

[link]


Hasazás és edzés utáni lenyújtás tekintetében már nem divat túlzottan a római pad egy ideje érdemes haskereket venni de a legtöbb gagyi és széthullik egy idő után

Ez itt egy jó választás hasazásra

[link]

jan. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meglepődtem, hogy ennyien írták, hogy nem érdemes venni ilyet. Igazából ilyen és ehez hasonló edzéseket néztem:

[link]

Azt kihagytam, hogy nő vagyok, és elsősorban a fenekemet, combomat formálnám, de persze a teljes testet is.

Ha van bármi tanácsotok, azokat szívesen veszem így kezdőként.

(Utolsó válaszoló, köszönöm neked a linkeket, termékajánlásokat)

jan. 24. 06:06
 8/27 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen szalag, sokkal fontosabb a gyakorlatok helyes végrehajtása.
jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Ahogy a 8as írja. Amíg nem helyes a gyakorlat es nem tudsz ugy edzeni hkgy az fejlesszen es ne megrekesszen addig hoaba a szalag.

De ugyis talalsz videokat.

jan. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen gumiszalagos cicanadrágos maszatolásokkal az első hónapokban tudsz fejlődni, aztán mi lesz? Évek múlva is ugyanazokkal a színes szalagokkal fogsz otthon "edzeni" és ettől vársz majd hosszútávú fejlődést? Ha érdemi fejlődésre vágysz, akkor a progresszív súlyzós edzés fog működni. A korábbi kommentekben belinkelt videókban látható Chris Heria egy street workout legenda hosszú évek óta, Koloszár Enikő pedig egy női testépítő versenyző. Szerintetek az otthoni gumiszalagos pucsítgatástól néznek ki így? Ennyire nem vagytok képben se a munkásságukkal, se magával a sporttal?
jan. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!