Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzőszalagot érdemes...

Milyen edzőszalagot érdemes venni otthoni edzéshez, alakformáláshoz?

Figyelt kérdés

Nézegettem a barackcsapat-féle szalagot, jó választás lehet? Vagy milyen márkát ajánlanátok?

Kezdő vagyok.



jan. 23. 20:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20-as!

Na igen, ez még hozzátartozik.

#19

jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Olyanokra láttam használni még a gumiszalagot, hogy farizom aktiválás
jan. 24. 13:57
 23/27 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenekre jó, csak az ilyesminek egy haladó sportoló edzésprogramjában lehet szükség (vagy ott se). Neked most mások a prioritások.
jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Csak elvileg ha nem érzem a fenekem pl guggolásnál (csak főként a combhajlítót) akkor az azt jelenti hogy inaktív a farizom, és aktiválni kell.
jan. 24. 14:02
 25/27 anonim ***** válasza:
78%
Ez ilyen tipikus trendi funkcionális baromság, aminek anatómiailag nincs valóságalapja. Ha leguggolsz, akkor a mozgásminta során biomechanikailag nem tud nem dolgozni a farizmod, ugyanis azokat az izületeket és csontokat más szövet nem tudja megmozgatni, csak a farizom rostjai. Hogy az ember mit érez (pláne egy totál kezdő, akinek fogalma nincs a progresszív súlyzós edzésről, nincs tapasztalata), abból a legtöbbször semmi érdemi nem következik.
jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Olyanokra láttam használni még a gumiszalagot, hogy farizom aktiválás"


Igen, pl edzés előtt, bemelegítéskor, és edzés után, nyújtáskor rendszeresen használunk gumiszalagot.

jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

7 akkor is edzened kell teljes testre ha nő vagy mert hát az hogy néz ki, hogy csak lábra meg hasra edzenél

A melledzést nagyon nem kell erőltetni csak minimálisan ha az feljön ugyanis a nőknél hajlamos a mell mérete erősen lekicsinyülni a kifejezttten mellre való gyúrás miatt

Nemtudom inkább valami aerobik jellegű mozgásformát ajánlanék akkor ha nő vagy

Itt van valami ugrálás nemtudom nekem nem tetszik, nem nagyon edzi benne a felsőtestet csak kifejezetten lábra edz és fenékre ami nem előnyös mivel akkor kimarad a felsőtest

https://www.youtube.com/watch?v=soDYMl4qbDo


Én ezt tartanám kezdésként jónak mindenféle kiegészítő nélküli HIIT 12 perces edzés, ezt mindennap lehet csinálni

https://www.youtube.com/watch?v=MPwUoApsdEI&t=610s


Ez viszont jó kifejezetten már szallagos edzés

https://www.youtube.com/watch?v=jLTE4nZ1ocU


A haskerék nagyon jó hasizmot csinál véleményem szerint jóval jobb találmány ma már mint a római pad anno,minden részét megdolgozza a hasizomnak és több ehhez kapcsolód más izmot is, úgyhogy vegyél egyet csak széles gumisat és drágábbat mert a vékony gumis az nem jó és szétesik hamar

jan. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!