Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzőszalagot érdemes...

Milyen edzőszalagot érdemes venni otthoni edzéshez, alakformáláshoz?

Figyelt kérdés

Nézegettem a barackcsapat-féle szalagot, jó választás lehet? Vagy milyen márkát ajánlanátok?

Kezdő vagyok.



jan. 23. 20:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A szalag könnyítésre jó olyan gyakorlatokhoz, amiket nélküle nem tudnál megcsinálni.
jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

#10 - gondoltam, hogy egy testépítő nem az otthoni szalagos edzéstől néz ki úgy, ahogy, de nekem nem is az olyan kinézet a célom, csak egy kis formásodás.

Tehát akkor lènyegében terembe kell menni (ezt mondjuk szerettem volna elkerülni), vagy majd otthonra venni súlyzókat?

jan. 24. 11:24
 13/27 anonim ***** válasza:
40%

#12

Tudsz formásodni otthoni edzéssel is, szalaggal is. Nem testepito szinten de ahogy kierzem a szavaidbol a te celjaidnak boven megfelel.

Csinalhatod szalaggal vagy anelkul is a lenyeg hogy nezd hogy fejlodsz e es ha egy honapon belul nem akkor keress mas edzestervet vagy videot.

jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm, rendben:)
jan. 24. 11:29
 15/27 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban mindentől tud formásodni az ember, a gumiszalagos izétől is, de nagyon korlátozottak a fejlődési lehetőségek, főként a progresszió és az ellenállás intenzitásának hiányam iatt. Az első hónapok sikerélményei elmaradnak, stagnálás jön, nem lesz fejlődés, unalmassá, egyhangúvá, céltalanná válik a gumiszalagos tornázgatás, és nagyon vágyni fogsz a progresszióra. Ha otthoni edzésben gondolkozol, akkor vagy zsebbe nyúlsz, és vásárolsz a hosszútávú progresszióhoz szükséges súlykészletet és felszerelést, vagy konditerembe mész.
jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#15 szóval akkor pár hónapig csináljam otthon a sima edzéseket (ahogy kivettem a kommentekből, tök mindegy, hogy szalaggal vagy anélkül), és amikor azt érzem / látom, hogy már nem fejlődök, akkor jöjjenek a súlyok?

Persze közben figyelek az étkezésre.

jan. 24. 11:55
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

"mindegy, hogy szalaggal vagy anélkül"

Nyilván fejlődés tekintetében nem mindegy, hogy ellenállásos (resistance) vagy saját testsúlyos edzésről beszélünk, de a gumiszalagról beszélvén olyan elhanyagolható a különbség (pláne kezdőként), hogy ezért mindegy.

"amikor azt érzem / látom, hogy már nem fejlődök, akkor jöjjenek a súlyok?"

Ha fejlődni akarsz, akkor igen.

"figyelek az étkezésre"

Ez remélem kalóriaszámolást és emelt fehérje/mikrotápanyag bevitelt jelent, nem a szokásos cukordémonizálós, lisztdémonizálós Nők Lapjás baromságot.

jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Igen, így gondoltam az étkezést :)
jan. 24. 12:17
 19/27 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen sportolok, súlyokkal, saját testsúllyal is, egy sérülés miatt elmentem gyógytornászhoz, a gumiszalagos gyakorlataitól szó szerint folyt rólam a víz, meg nem is bírtam végig tartani a pozíciókat, közben le kellene engednem pár másodpercre. És segített is a problémán. Szóval jó a gumiszalag, csak tudni kell használni.
jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"jó a gumiszalag, csak tudni kell használni"

Meg tudni kell, mire való. Hosszútávú izmosodásra és erőfejlesztésre? Nem. Gyógytornára, rehabilitációra, mobilitásfejlesztésre, mozgástanításra? Igen.

jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!