Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá barátnőmet,...

Hogyan vegyem rá barátnőmet, hogy bemelegítsen?

Figyelt kérdés

Ő konditerembe jár edzeni, én másféle sportokat űzök, úgyhogy nem járok vele. Az a baj, hogy sosem melegít be, mert hogy az szerinte nem szükséges, még sosem még semmi sérülése stb...

Illetve hogy kisebb súlyokkal bemelegít, de azt se lehetne annak nevezni.

Nem akarom hogy megsérüljön, de ő nem hisz nekem. Azt mondja senki más sem melegít be.

És kiderült, hogy ez zavarja jobban, tart tőle, hogy mindenki más rajta nevetne, mert akik 5ször akkor súlyokkal edzenek meg már régóta járnak oda, ők sem szoktak bemelegíteni. Nem tudom hogy ebben van e valami, nekem ez kicsit nehezen hihető, hogy senki nem melegít be, de ha így van, akkor ezeknek az embereknek nem sok tapasztalatuk van sportban és inkább kezdők, úgyhogy felesleges őket követni, de a barátnőm nem hisz nekem. Félek hogy le fog serulni, vagy az ízületei gyorsan el fognak kopni, fájni fognak...



jan. 28. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Mit szorongsz ennyire ezen, hogy még egy kérdést is kiírtál erre az oldalra? Azért ennyire ne ess kétségbe. Ez a barátnőd dolga. Ha nem akar bemelegíteni, és te sem tudtad rávenni ennek ellenkezőjére, akkor mi ismeretelen, random, névtelen kommentelőként mit csináljunk?

A súlyzós edzésben egyébként a legtöbbször tényleg az a legjobb bemelegítési módszer, ha az ember megcsinál pár bemelegítő sorozatot kis súllyal a nagyobb súlyos munkasorozat előtt. Kezdő lányként a barátnőd amúgy sem mozgat akkora súlyokat, amiknél ennyire rettegni kéne a sérüléstől. Ettől a haladó testépítőket/erőmelőket kell félteni, nem a kezdő cicanadrágos lányokat a pucsítós guggolásaikkal. Barátnőd esetében inkább a rossz technika és a helytelen végrehajtás miatt kell félni a sérülésektől, ahol mindegy a bemelegítés, mindegy a súly, ha szarul csinálod a gyakorlatokat, akkor előbb-utóbb fájni fog valami.

jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

sulyzos edzés előtt nem tudsz nem bemelegiteni mert ahogy föllépkedsz a munkasúlyig adott gyakorlatba addig pont annyi bemelegitö szettet csinálsz ami bemelegiti az izmokat meg az izületeket


ha ő egyből tudja a munkasúllyal csinálni a gyakorlatot akkor az a munkasúly annyira moly fing hogy nem kell parázni a sérüléstöl

jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

100kg feletti súlyokkal szokott edzeni, legalábbis lábra. Úgyhogy megvan a kockázata, és igen tényleg szorongok, mert a barátnőm egészsége függ rajta, remélem kapok valami hasznos tanácsot, azért írtam ki.

Kis súlyos rávezető gyakorlatok pedig igen, fontosak, de önmagukban nem elegendőek. Nem készíti fel rendesen az ízületeket, az izmokat se melegíti be rendesen és előkészítesz pár izomcsoportot egy szűk mozgástartományra, amiből ha egy kicsit is kilépsz, máris bevonsz pár hideg izmot, a funkcionális gyakorlatokra meg főleg nem készít fel, ahol sokkal nagyobb a mozgástartomány és rengeteg apró stabilizáló izom is bekapcsolódik, amiket nem fogsz tudni egyetlen gyakorlattal előkészíteni.

jan. 28. 11:33
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 azért bemelegítés és bemelegítés között is van különbség. Volt hogy bemelegítettem, célzottan és mégis lesérültem, mert nem volt elég alapos.
jan. 28. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"100kg feletti súlyokkal szokott edzeni"

Ne mondd nekem, hogy barátnőd egyből fellapozza a 100 kilót, aztán szériázik is ezerrel. Nyilván előtte van pár felvezető sorozat. Ez a legtöbbször elég ahhoz, hogy minimalizáld a sérülés kockázatát. Én sem állítom, hogy egy kis hengerezés, vagy egy kis mobilizáció ártana gyúrás előtt, de manapság nagyobb divat túlaggódni ezt a bemelegítés dolgot, mint amennyire a valóságban relevanciája van. A kérdés viszont továbbra is adott: mit vársz tőlünk? Mit csináljunk a barátnőddel?

jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Volt hogy bemelegítettem, célzottan és mégis lesérültem, mert nem volt elég alapos"

Valószínűleg nem a bemelegítés miatt sérültél le, hanem mert valamit szarul csináltál, de attól függ, esetedben milyen sportról beszélünk, mert azt nem írtad le.

jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Futottam és télen volt, a hideg miatt jobban át kellett volna mozgatnom magam, kb 1 km után húztam meg az egyik bokámat.
jan. 28. 11:46
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A futás statisztikailag, ortopédiailag az impakt, monoton és nehezen kiszámítható mivoltából fakadóan jóval sérülésveszélyesebb mozgásforma, mint a súlyzós edzés.
jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mások a kockázatok a futásnak és az erőedzésnek, de ettől még mindkettőnél fontos a bemelegítés. Valaki futás előtt se melegít be, mert szerinte nem fontos.
jan. 28. 12:55
 10/12 anonim ***** válasza:

fogalmunk nincs hogyan vedd rá barátnődet hogy bemelegítsen


nem is értem a kérdést

jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!