Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Borzasztó hamar kifulladok...

Borzasztó hamar kifulladok futásnál. Mitől lehet, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Ma történt egy olyan doloh hogy 6-7 meteres távott kellett megtennünk osszesen 10 hossz. És azt hittem megpusztulok utána pedig nagy szükségem lenne a futásra felvételi miatt.

Egy problemám van amirol tudok hogy nehez a legzesem kb fele annyi jön be mint kene az orromon csak ( + szagokat se erzek) es a futas utan ezert nehez kapkodni is a levegőt.

Ezen kivul 180cm-emhez van egy 102kg-os tulsulyom is.

Ezekkel a feltételekkel lehetne valamit javitani ezen vagy hogyan mehetne jobban a futás?



márc. 4. 12:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#6 tudom bocsi! Izületre gondoltam csak elírtam

#8 jelenleg az uszás lesz amit kiprobalok ( valamint nyaki izületi baj miatt is mondta az orvosom) ma megyek eloszor szerintem az meg nem problema hogy mennyire drága az eredmény a lenyeg

#10 igen ezzel inditottam még decemberben, heti 3-4szer eljártam de egy nyaki problema miatt eltiltottak a súlyok használatátol…

Egyenlore az uszast fogok kiprobalni mind2 dologhoz

márc. 4. 13:48
 12/17 anonim ***** válasza:
Lehet lassan hozzászokni. Eloszor seta, futas felvaltva. Aztan egyre kevesebb seta es egyre tobb futas
márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tudsz úgy úszni, hogy az arcod is beleteszed a vízbe?


Valszeg görnyedt a tartásod (beesett a vállad is), és hogy ne essen le a fejed, meg hogy kiláss előre, nyakból emeled fel a fejed. Ettől lesz a banyapúp is.


Ha viszont úszáskor kint van a fejed, mint a periszkóp, akkor ez a helytelen tartás csak még erősebben előjön. Csak épp vannak dokik, akiknél annyi a történet, hogy tartáshiba -> úszni tud? -> akkor ússzon!

márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13

Az orvosom azt mondta hogy szigoruan hát és akár gyorsusztast csinaljak

Mivel ezeknel nem erőlködik a nyakam

Ezeket fogom majd

márc. 4. 19:34
 15/17 anonim ***** válasza:

Gyorsat is lehet úgy úszni, hogy az arcod nem teszed bele, így úsznak a vízilabdázók pl.


A vízfekvés jobb, ha az arc is bent van, és csak 4 tempónként vesz levegőt az ember, a gond ott van, hogy edzetlenül nem elég a belégzésre az az idő, amíg kint vagy egy karcsapásnyi időre. Szóval próbáld tényleg a hátat először.


És vigyél úszószemüveget, ég és föld a különbség.

márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15 Tényleg a szemüveg jó ötlet, köszi!
márc. 5. 14:45
 17/17 anonim ***** válasza:

Vihetesz békatalpat is. Komolyan.


Elsőre lehet, hogy túl nagy intenzitást jelent az úszás és a levegővétel gondot okozna (egy tempó alatt).


Viszont békatalppal könnyebben fenn tudsz maradni, illetve könnyebb kellő ideig mozgásban maradni, hogy fogyj is. (alsó hangon fél óra, de inkább több, főleg ha már a belépőt is kifizetted). Párezer ft a decathlonban, próbáld ki! Érzésre kb mint a futás kontra bicajozás.

márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!