Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Naponta lefutok 2 órát megállá...

Naponta lefutok 2 órát megállás nélkül, sokat edzek súlyzókkal is, mégis ha emelkedőn kell SÉTÁLNOM 5 lépés után kifulladok?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka? Fizikai munkát végzek, strapabíró vagyok, sok munkatársam ájult mar el munka kozben pl. En meg egesz napos melo utan meg lefutok masfel orat hobbibol.

Egeszsegesnek es fittnek erzem magam.

Viszont emelkedon szo szerint FIZIKAILAG KEPTELEN VAGYOK akarcsak setalni is.

Meg csak nem is brutal emelkedokrol beszelunk, ami mar egy kicsit nagyobb szogben lejt, onnan mar ugy nez ki, hogy megyek, megyek, majd 5-6 lepes ( NEM, NEM tulzok, tenyleg az elso par lepes utan ) kapkodni kezdem a levegot, olyan mintha kifogytam volna az oxigenbol (mintha asztmas lennek? De eddig errol nem tudtam), meg kell allnom, es a fol fele hajolva kifujni a levegot.

Ezuten teszek meg 3-4 lepest, megint megallok. Par lepes utan megint megallok. Es ez a max teljesitmenyem.


Az a kerdesem lenne, hogy ez egyaltalan normalis? Nem vagyok elhizva, sot.


A masik kerdesem, hogyan tudnam ezt a gyengeseget legyozni? En probaltam tobbet setalni emelkedon, de egyszeruen mindig a fent emlitett dolog tortenik, es pl. 2 heten at, napi szinten menni felfele, de ezutan sem lattam egy hangyanyi javulast sem, igy feladtam.


Elore is koszi a valaszokat!

27 eves vagyok es no.


2021. máj. 24. 20:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*amikor az emelkedon setalok, a FOLD fele hajolva kapkodom a levegot
2021. máj. 24. 20:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján arra tippelek, hogy olyan tempóban futsz, hogy pillanatok alatt anerob tartománya kerülsz (és nincs anaerob teljesíményed).

Hány kg vagy? Felfelé a vékonyak óriási előnyben vannak.

2021. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pruty ***** válasza:
100%
Lehet érdemes lenne, nem csak 10-20 km-eket futni, hanem mondjuk 400m, 800meket, vagy akár 100-50mes sprinteket.
2021. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
A 2. válaszoló leírta. Nem bírod az anearob mozgásformát! futás helyett próbáld ki a testépítést, az egy anaerob mozgásforma.
2021. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4!


2-es vagyok!

Nem vagyok nagy konditerembe járó, de voltam és otthon is szoktam időnként súlyzózni és mindenhol mértem már pulzust. A testépítésnek köze nincs az anaerob tartományhoz. Eleve csak egy-két izmot mozgatsz meg és a szériák nem is tartanak annyi ideig, hogy felmenjen a pulzus abba a tartományba.

Inkább intarvall edzéseket kellene csinálnia.

2021. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az anaerob mozgást nem feltétlen csak a pulzus adja meg. Ilyenkor arról van szó, hogy a tested képtelen hosszú távon ellátni energiával...személy szerint lenyomom a 6-8 ismétlést, és többre már nem vagyok képes, na ez az anaerob mozgásforma.
2021. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6!


Teljesen fals dolgokat írsz. Úgy látom teljesen felesleges lenne érvelnem.

2021. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
"Anaerob mozgásról akkor van szó, mikor az (izom)munkához kellő energia előállításához (tápanyagégetéshez) a szervezetnek nincs elegendő oxigénje. Magas intenzitásának köszönhetően az anaerob mozgás rövid ideig tartható fenn, és törvényszerűen pihenési szakasz követi"... Van még kérdés nagy sportoló? :D
2021. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8!


Csak ebből véletlenül sem következik az, amit ki szeretnél hozni belőle.

Nekem amúgy nincs kérdésem hozzád, hiszen jól láthatóan valahol hallottad az anaerob kifejezést és logikai lépcsőket kihagyva bizonygatod, hogy a kondizás anaerob tevékenység.

2021. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Tudod annyira tele van a fejem, hogy nem tudok már mindent szóról szóra megjegyezni...én kérek elnézést. Mellesleg nem csak hallottam valahol. Kettőnk közül neked kéne alaposabban tájékozódnod.
2021. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!