Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy fél perc...

Mitől lehet hogy fél perc futás után kifulladok?

Figyelt kérdés
Többször próbáltam huzamosabb ideig futni, es nem csak egy kettő nap, de minden alkalommal egy 100m futás utan kifulladtam, alig kaptam levegőt, de futni bírtam volna még, mert energiám volt rá. Néztem hogy mi lehet a baj, és lehet a légzéstechnikámmal van baj, viszont hiába próbálom több helyen leírt tippeket követni, nem válik be. Bárkinek bármilyen ötlet, tanács? Ismét el szeretnék kezdeni futni, csak így nem a legegyszerűbb. Köszönöm ha tudtok valamit!♥️

2020. máj. 2. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos hogy fokozatosan haladj. Kicsivel kezd, és napról napra növeld az adagot. Mindamellett, hogy ne fuss mint a veszett full gyorsan, hanem tartsd a megfelelő tempót: se túl gyors, de azért ne csiga lassan sem. A légzés is fontos igen: orron be, szájon ki.

Igazából kitartás kérdése az egész, ha naponta jársz és rendszert csinálsz belőle akkor teis látni fogod egy kis idő múlva hogy sokkal jobban fogod bírni. Két nap után még sok változás nemlesz, ez hoszabb folyamat

kb minden sport ilyen egyébként :)

2020. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Próbálj meg lassan futni. Az orron be szájon ki nem a legjobb. lélegezz be nyugodtan a szádon, de ne kapkodd a levegőt. próbálj meg futni fél percet, majd sétálj 1 percet. ezt ismételd meg 5x. ha nem megy akkor legyen az a célod, hogy menjen. ezt fokozatosan nehezítsd és edz kitartóan. megtudod csinálni!!
2020. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy elöttem is irták ovatosan kell kezdeni.

Bemelegítést ne hagyd ki semmiképp.

Aztán 5 perc intenziv séta majd kezdődhet a kocogás. 1 perc kocogas 1perc séta váltakozva. Vagy kocogj addig míg birod szusszal s mikor rlkezdrnél kigulladni váltasz sétára. Az edzés végén levezetőséta majd nyújtás.

Pár hét utan észreveszed hogy egyre többet tudsz futni addig a pontig míg átválltasz sétára. Kitartás, igy fog növekedni az állóképességed.

2020. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:
én még annyit kérdeznék hogy nem ülsz maszkban egész nap, ? mert ha igen akkor a véroxigén szinted is valszeg nem a legjobb, csak figyelj erre is, nekem emiatt nem ment a futás ahogy szokott pedig csak egy napig volt rajtam kb 40% ra esett vissza a teljesítményem és nem tudtam mitől volt, aztán kiderült, csak gondoltam mint ötlet, a többiek már leírták h mit csinálj nem tudok mit hozzáfűzni
2020. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!