Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan találjam meg önmagam,...

Hogyan találjam meg önmagam, azt amit szeretek csinálni?

Figyelt kérdés

Mostanában teljesen elbizonytalanodtam magamban. Régebben lovagoltam, és úgy tűnt hogy minden rendben, aztán minden össze omlott. Nagyon sokadik helyen is csak azt mondták : Vegyél saját lovat, akkor lesz bármire is eséjed. A szüleimnek, és nekem pedig se időnk, se tartási lehetőségünk nincs egy lóra, meg persze az nem egy olcsó mulatság. Úgy érzem körülöttem mindenki tehetséges valamiben. A legjobbb barátnőm rajzol, mások kosaraznak, táncolnak stb. Én még mindig nem tudom mit akarok csinálni. Járok színjátszó körbe, de mindenki azt mondja hogy semmi esélyem filmszínészként, mert bár színészkedni tudok táncolni és énekelni nem. Hetedikbe járok vagyok, és a tanárok is el kezdtek ezzel jönni, hogy találjam ki hogy mi akarok lenni. Jó vagyok a humán tárgyakban, és mindenki azt mondja hogy ebbe van jövőm, de én nem élvezem. Mindenkinek van olyan dolog amit élvez, és legalább minimálisan van benne esélye, de nekem nincs. Mármint igen a színészkedés, de abba "csak egy van meg a három készség közül" Szeretnék sportolni, de erre kevés lehetőség van (Miskolc környéke) vagy ami van ahhoz is hajlékonyság, és ritmus érzék kell. (Műkorcsolya, Gimnasztika, Táncstb...) Nem tudom hogy mit kezdjek magammal. Meg szeretném találni ami igazán leköt, és jó is vagyok benne. Mert amit eddig élveztem abban közölték hogy szar vagyok.


Bocsi hogyha hosszú lett és előre is köszi a válaszokat, bár sokan úgyis elfognak könyvelni egy hisztis kisgyereknek aki unatkozik :)



márc. 11. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még azt sem tudom hol akarok tovább tanulni:( Nagyon sok jó gimi van, de félek hogy nem állnám meg a helyem
márc. 11. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:

"mindenki azt mondja"


Ne azzal törődj, hogy mit mondanak, hanem hogy mit szeretnél és a fejlődésedre koncentrálj. Egy rakás olyan színész, táncos, zenész, énekes, író, festő, stb. ismert, akikről azt mondták, hogy tehetségtelenek, vagy még ha tehetségük van is, akkor sem lehet a munkásságukból pénzt csinálni, mert a közönség erre nem vevő. Ha ők akkor elhitték és elfogadták volna ezt, akkor semmire nem vitték volna és ma a létezésükről sem tudnánk. Viszont mivel nem fogadták el ezeket a véleményeket, hanem apait, anyait beleadtak, tanultak, fejlődtek, megoldásokat kerestek és igenis elérték az álmaikat.


Még nagyon fiatal vagy. Bármilyen területen rengeteget fejlődhetsz, ha akarod és teszel érte. Azt keresd, hogy miben és hogyan tudsz fejlődni!


Nekem (egyik) kedvenc példaképem ebben a motivációs történetben Arnold Schwarzenegger. Először a sport karrierről akarták lebeszélni, mert a termete nem ideális az Ausztriában népszerű télisportokhoz, aztán a filmes karrierről akarták lebeszélni, mert nem beszélt jól angolul, aztán meg a politikai karrierről akarták lebeszélni, mert külföldi.

Nem is nyert se nyári, se téli olimpiát, "csak" testépítőként Mr Olimpiát. A filmvásznon sem lett belőle egy Brad Pitt, nem nyert Oscart (sőt még csak nem is játszott az Oscarban), de azért jó pár filmben játszott és anyagilag sem tekinthető kudarcnak a filmes karrierje. Elnök nem lehetett belőle Amerikában, de azért az sem olyan rossz eredmény, hogy a kormányzóságig eljutott a politikában.


Pont erről álmodott? Aligha? Azt érte el, amit szeretett volna? Nem biztos. De kihozta a maximumot a lehetőségeiből és sokkal több és valószínűleg jobb dolgokat ért el így, mintha beletörődött volna, hogy mások szerint nem lehet elérni, amit szeretne, ezért meg sem próbálta volna.


A sikerről Arnold Schwarzeneggernek van 6 szabálya, de ezt majd megkeresed magadnak, elég sok helyen írtak róla.


Szerintem csak 1 dolog igazán fontos:

Mindig azt keresd, hogy az adott élethelyzetedben mi az, amin te képes vagy változtatni. Mi az amit képes vagy megtenni azért, hogy sikerüljön, vagy hogy a helyzeted javuljon és közelebb kerülj ahhoz, ahova el szeretnél jutni.


Lehet, hogy valamire nem vagy képes. De a legtöbb dolog az ember életében nem végleges, hanem csak pillanatnyi állapot. Járni és beszélni sem tudtál, amíg meg nem tanultad. Csak csecsemőként még nincsenek az embernek gátlásai, a környezete nem beszéli tele a fejét azzal, hogy mi mindenre nem képes. Szerencsére abban még nagyjából egységes a társadalmi kompromisszum, hogy minden gyerek képes megtanulni járni és beszélni.

Sajnos ennél többre már nem mindenki viszi, mert a környezetéből rengeteg negatív visszajelzés, cikizés, beszólás miatt kialakulnak olyan gátlások, amik elhitetik veled, hogy erre sem vagy elég jó, arra sem vagy elég tehetséges.


A tehetség egy messze túlértékelt mítosz, amivel az emberek áltatják magukat. Az esetek messze túlnyomó többségében nem attól lesz jó, sikeres, eredményes valaki egy területen, hogy hatalmas tehetséggel születik. Az emberek túlnyomó többsége állati sokat és keményen tanul és dolgozik érte, hogy sikeres legyen. Ha van valamennyi veleszületett tehetsége, az megkönnyíti, hogy jobban menjen, jobban érdekelje, jobban élvezze a tanulási folyamatot és emiatt kevesebb nehézséget, küzdelmet éljen meg a fejlődése során. De a sikerek és eredmények attól jönnek, hogy csinálni akarja, sokat foglalkozik vele, tanul, fejleszti magát és vannak mellette olyan tanárok, akik a hibáit kijavítják. Ami miatt egyre jobban és jobban csinálja, ahelyett, hogy a hibákat sokat gyakorolva nagyon begyakorolja, hogyan kell rosszul csinálni valamit és aztán már a mélyen begyakorolt hibák kijavítása is egyre nehezebbé válik.


Van egy pár kimagasló tehetség, akiken már kisgyerekként látszik, hogy zseninek születtek és emiatt már kisgyerekként sok lehetőséget, támogatást kapnak, hogy még gyorsabban még nagyobb tehetséggé váljanak. De még belőlük sem biztos, hogy igazán sikeres karrier jönne ki, ha a velük született tehetségük mellé nem kapnának megfelelő nevelést, szakmai támogatást, lehetőségeket és különösen ha nem foglalkoznának sokat azzal, amiben tehetségesek.

A közepesen tehetséges emberek közt rengeteg olyan van, akik beérik a velük született tehetséggel, de lusták gyakorolni, tanulni. Emiatt nem is fejlődnek tovább. A velük született alap tehetség meg egy szinten túl már édes kevés, ezért komoly karriert és eredményeket már nem is tudnak elérni. Hiába tehetségesek valamennyire, ha egy szinten túl már nem mennek vele sokra. Akik viszont veszik a fáradtságot, hogy tanuljanak, képezzék magukat, azok egy idő után simán lehagyják ezeket a lusta és hiába tehetséges embereket, sokkal többet tudnak elérni náluk.


A tehetséget a legtöbben kifogásként használják. A másikat tehetségesnek bélyegezve el lehet hallgatni (magunk elől), hogy ő mennyi időt, energiát, tanulást fektetett bele, hogy oda eljusson. Egyszerűbb azt hazudni (magunknak), hogy ő azért vitte sokra, mert tehetséges. Ámíthatjuk magunkat azzal, hogy neki szerencséje volt a tehetséggel, ezért sikerült neki, és nyugtathatjuk magunkat vele, hogy mi nem vagyunk tehetségesek, ezért nekünk nem sikerülhet az, ami neki igen. Mert sokkal kényelmesebb kifogásokat találni rá, hogy miért nem fog sikerülni, mint rengeteg tanulást, munkát, gyakorlást belefektetni, hogy mi is eljussunk oda.


Egyáltalán nem biztos, hogy nagyon sok tanulás, munka és fejlődés révén pont oda fogsz eljutni, ahova most szeretnél. De az biztos, hogy lényegesen közelebb fogsz jutni, ha megpróbálod és sokat teszel érte, mint akkor, ha feladod. És ha sokat dolgozol rajta, hogy elérd a céljaidat, akkor ha nem is pont ugyanazokat a célokat fogod elérni, amiket most szeretnél (mert valószínűleg az életed során a céljaid is változni fognak), sokkal valószínűbb, hogy olyan dolgokat sikerül elérned, amikkel elégedett leszel.

Viszont ha most feladod, mert elhiszed, hogy nem érhetnéd el a céljaidat, akkor menet közben a céljaid sem biztos, hogy változni fognak és életed végéig kételkedhetsz benne, hogy vajon elérhetted volna-e a mostani célodat, ha most elkezdtél volna komolyan próbálkozni vele.

márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyen részletesen kifejtetted :) Sokat segített
ápr. 1. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj ki minél több dolgot, ami érdekel - sőt olyasmiket is érdemes, amik nem biztos, hogy érdekelnek.


Ami érdekel, de nem megy annyira, arra szánj több időt, keress más módszert az elsajátítására! Amiről kiderül, hogy nem érdekel, azt meg engedd el és fordítsd másra az idődet.


Úgy derül ki, hogy mi érdekel, ha minél több dologgal megismerkedsz. Hiszen, amit még nem is próbáltál, arról nem is tudhatod, hogy mennyire érdekel téged.


Sok sikert!

ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
ápr. 2. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!