Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a legjobban a mellizmomat?

Figyelt kérdés

24/f vagyok, elég sovány testalkattal, mostanában kezdtem el konditerembe járni. Nem izomkolosszus akarok lenni, csak szép izmos. A leginkább fejlesztendő terület a mellkasom, mellizmom alig van, a mellbimbóim és a legalsó bordám által határolt részen kifejezetten beesett a mellkasom.

Az érdekel, hogy milyen gyakorlatokkal tudnám az egész mellkasomat egyidejűleg fejleszteni, eltüntetni a beesettséget? Szoktam fekvenyomni egyenes és 45 fokos padon, és szűken is, használok mellgépet, mell+vállgépet, és tárogatást egyenes padon. Eddig inkább a mellizmom felső részén (bimbó fölött) van növekedés.

Egyáltalán milyen izmok vannak azon részen? Az egyenes hasizom is felnyúlik, illetve a fűrészizom is oda tartozik? Mivel lehetne ezeket jól edzeni, hogy egyenletes mellizmom legyen?


2010. nov. 10. 21:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Túl sokat csinálsz. Fekvenyomás + 45 fokos nyomás(rúddal vagy kézisúllyal) + tárogatás(gépen vagy kézisúllyal). Ahhoz hogy fejlődj idő kell. Nem egy-két hónap. Edz mindenre ne csak mellre.
2010. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennyivel kiegészítem az előzőt:

+ kaja

2010. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kösz. Nem szoktam mindig mindent, csak összeírtam az összes félét. De oké, kipróbálom elosztom, hogy egyszer ezeket, egyszer azokat csinálom majd. Azt gondoltam, hogy nem 1-2 hónap, csak gondoltam hátha van valami kiemelten jó gyakorlat arra a részre, akkor meg miért ne csinálnám? És szoktam minden másra is, csak az nem tartozott a kérdéshez. A kaja kérdés nehezebb, nem szoktam sokat enni, úgyhogy nagyon küzdök, hogy rendesen egyek, egyenlőre nehéz hozzászokni, de igyekszem...
2010. nov. 11. 16:54
 4/24 bazsa83 ***** válasza:

Én tanácsolnám neked a negatív paddal való nyomást és ami igazán megmozgatja a mellizom alsó rászét a tolodzkodás,mindenképpen ajánlom,vakamint a pullover gyakorlat kiválló még,ez úgyszint az egész melkast erősíti és ha szabájosan csinálod mág a felső 2 hasizmos is bedurran ami egy idő után kifejezetten pozitívan hat a mellkas kiemelésében!A tolodzkodás is megmozgat szinte minden váll és mell környéki izomzatot főleg!Ami pedig még előnyödre vállhat,hogy remekül erősíti a tricepszet is ami a kar vastagságának és formájának a nagyobb rászát teszi ki!Az viszont szintén tudnod kell,hogy az edzés az egésznek a 30%-a,ha nem eszel rendesen hiába edzel!!Erre figyelj:fehérje bevitel testkilógrammonként 1,8 g szénhidráttestkilógrammonként min.8g!Ez az izom növekedés kolcsa és ennek a 60-70%-át normális kajával kellene bevinni a többi mehet valami tápkiegészítővel.Nagyon fontos,hogy edzések elött legalább 2 órával tele rakd a hasad ás edzés után minnél hamarabb pótold az elvesztett tápanyagokat ebbe beleértendőek az ásványi anyagok és vitaminok! ha ezt így csinálod elég jó ütemben fejlődhetsz!


Egy link a pullover gyakorlatrol:(az 1 kezessel végzett gyakorlat a leghatásosabb)

[link]

2010. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Igazából ez nem ide tartozik , de írna valaki arról , hogy hogyan kell megfelelően enni?


És miket?

2010. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 bazsa83 ***** válasza:
A rendes táplálkozás a rendszerességen alapul!Én nepi 4-5x étkezem!A tojás egy nagyon fontos tápanayag forrás mivel biológiai értékét tekintve hasznosabb az anyatejnél is!!Tehát reggel egy nagy adag rántotta fél szelet kenyérrel 1 nagy bögre kakaóval! Majd rá fél órával 1 turmix aztán ebéd:mindenképpen hús ha lehet köretnek rizs és egy vitamin komlex a végére 1 pohár tejjel,majd 4 óra körül uzsonna gyanánt ismét valami hús féle körtnek kevés rizs kevés saláta és deszertként valami gyümölcs,majd 8 körül vacsorának 1 jó adag fehérje dús rántotta kenyér nélkül aztán 1 turmix.Ha sokáig fent vagyok akkor bejátszik még egy étkezés d ezt mindig megpróbálom ugy alakítani,hogy lassan felszívodó ételeket próbálok enni,hogy éjszaka a szervezetem ne bontson izomzatot(A máj a felelős az izomzat építésésért,ha a májad anabolikus állapotban van akkor izmot épít ha katabolikus állapotban akkor energia nyerés miatt izmot bont le ezek az erők az éjszaka során elég rendesen harcolnak egymással és ha napközben eljutsz arra pontra,hogy rettentő éhes vagy akkor biztos lehetsz benne,hogy a májad katabol.állapotban van ezt elkell kerülni és csak a rendes étkezéssel lehet!)Lassan felszívodó étel pl:banánt 3-4nyerstojást és egy kis fehérjét tejben összeturmixolok és ledöntöm!A banán kitünő a lassú emésztéshez!
2010. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
értem, köszi
2010. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
na látom van itt pár okos gyerek, én már csak annyit fűznék hozzá, h a tojással vigyázni, mert még fiatalon is 2 tojássárgájánál nem érdemes többet enni, mert nagyon magas a koleszterinszintje.
2010. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem igazán Húsevő, tehát olyan vegetáriánus , akkor mi van? lehet valamivel "helyettesíteni" a húst?
2010. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
ezek tényleg jók..igen a tojás tényéleg para kicsit de a táplálékkiegészitők sem egészséges dolgok ..azért a 2 tojás kicsit tulzás napi 4 et simán tolhatsz...én pl nyersen is szoktam turmixba rakni..egyébként a kondizás nagy rész tényleg a kajáláson dől el ...ha nicns amit beépitsen a szervezeted akkor nem fejlődsz sehova ezért kell a tápanyag.egyébként az izmaid fejlesztésének csak 20% át teszi ki az edzés ..a többi kajálás és megfelelő pihenés. iso sourche vagy nutridrink vagy hasonlokat is tolhatsz :) patikában beszerehető receptre de ha kicsit okos vagy akokr máshonnan is. fél liter ezekből felér egy kajálással ..de ez önmagába nem elég !!
2010. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!