Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy csak 25...

Azt olvastam, hogy csak 25 perc után indul be a zsírégetés. De akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Ha teszem azt, nem mozgok 25+ percig, akkor olyan, mintha nem tettem volna semmit? Ha intenzív mozgást végzek, de pl. csak 20 percig, akkor nem olvadnak a kilók, nem erősödnek az izmok (persze nem "bodybuilder" szinten gondolkodom)?
2010. nov. 21. 01:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nyugi már akár 5 perc mozgás is hasznos .
2010. nov. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom én letudok kocogni röhögve 25 percet, sprintelve viszont már bajok vannak. Én úgy gondolom, hogy ha letudnék sprintelni 24 percet akkor is égetnék zsírt. De olvass utána:

[link]

A cikk átlagembereknek szól ne ijedj meg a képektől.

2010. nov. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Van a véredben cukor. Azt is el kell használni. Van a májadban glikogén. Az is felszabadul mozgáskor és el kell használni. Plusz az izmaidban is van egy kicsi tartalék, ha mindez elhasználódik, akkor tudsz a zsírhoz nyúlni. Ehhez kell az a 20-25 perc. De zsírt csak kis intenzitású edzéssel égetsz, mert annál van idő lebontani és átalakítani a zsírodat közvetlenül felhasználható formába. Ha sprintelsz, nincs idő zsírt bontogatni (vagyis az IS zajlik, de ki kell gyorsan egészíteni).
2010. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De ha tegyük fel sprintelek akkor felhasználom, az adott mennyiségű szénhidrátot, akkor nincs amit később pihenésnél felhasználj, vagyis akkor is zsírt égetsz, csak nem mozgás, közben hanem pihenés közben. Természetesen cukorra van szüksége az agynak ezért ezt nem lehet 100%. De amit te mondasz az sem így van teljesen. Gondolj bele, egy maratonista szívverése 25 perc kocogástól alig emelkedik meg, amíg egy edzetlen emberé akár az egekbe is szökhet, akkor megint nem a zsírt használja fel a szervezet. Arról nem is beszélve, hogy 25 percet honnan szedték az emberek? Vegyünk engem, én egy nap kb 370g szénhidrátot viszek be, és vegyünk egy 12 éves kislányt aki csak 150g-ot. Akkor én is és a kislány is pont 25 perc után fogyunk ki a szénhidrátból? Nem hinném.
2010. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Igen, értem, hogy szélsőségek felemlegetésében nagyon jó vagy, de átlagokról társalgunk, nem 12 éves kislányokról és maratonistákról.

A zsírégetés meg természetesen függ a pulzusszámtól.

2010. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy csak szélsőségeket hozok fel, de pont ezekkel lehet szemléltetni az elméleted hibásságát. De most nem vitatkozni akarok, bár abba messze jobb vagyok mindenkinél :D hanem csak rávilágítani arra, hogy nem mindent lehet elhinni azoknak akik ezt kitalálták. Ha jól tudom ez 25 perc Norbitól meg a rudijátol ered. Norbi pontosan tudja, hogy ez egy eléggé fals szám, de ő velem ellentétbe meg se próbálta elmagyarázni a jónépnek, hogy miért ennyi az annyi. Lehet ő csinálta jól, nekem is az ő példáját kéne követnem és mindent a legegyszerűbben mondani akkor is ha nem igaz. Ha ezt szeretnétek akkor tessék, megkapjátok:

Mozogj minimum 25 percet, mert akkor beindul a zsírégetés, ne egyél este 6 után egyél jó sok gyümölcsöt igyál sokat és biztos lefogysz (így tuti nem...). Ha nektek ez a hasznos válasz akkor tessék, megkaptátok. Mindegy, hogy reagálsz a mostani hozzászólásomra, nem fogok rá írni semmit.

2010. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
* nem... nem hibás az elméleted, csak pontatlan. Elnézést, kérek.
2010. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Szerintem személyfüggő, hogy kinél mikor.
2010. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. nov. 21. 14:21
 10/22 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értitek ezt...

Saten azért jó nyomon van :-)


A zsírégetésnek semmi köze a pulzushoz.

Annyiszor leírtam, hogy már unom...de ha lesz időm megpróbálom összefoglalni.

Addig egy kis matek:


A legjelentősebb glikogénraktár az izmok és a máj. Az izmokban ÁTLAGEMBERNÉL 300-400 g. glikogén tárolódik, testépítőknél nyilván még sokkal több.

Ez 1600 Kcal energiamennyiség csak az izomban.

Jelentkezzen az, aki ezt 25 perc alatt felhasználja BÁRMILYEN mozgásformával !

Edzés KÖZBEN nem épül izom és nem ég zsír SOHA !

2010. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!