Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyha rendőr (esetleg kommand...

Hogyha rendőr (esetleg kommandós) akarok lenni, akkor milyen gyakorlatokat kéne végeznem? Heti vagy napi hány perc futás. Felülés, fekvőtámasz stb mennyit? Sújzózás kell?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 14:24
1 2
 1/16 Saten ‫҉ ***** válasza:
Lehet, hogy rendőr akarsz lenne de attól még meg kéne tanulni írni... nem? Amúgy meg ott vannak a rendészetinek az oldalán a követelmények azokat gyakorold. Ha ez megvan lehúzol ott két évet majd jelentkezel kommandósnak ott majd mondják mik kellenek
2010. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

az elsőnek igaza van...


a rendőr ill. a kommandós nem ua., sőt, milyen rendőr szeretnél lenni?"egyenruhás" v. "irodai"???s, miért szeretnél az lenni???-ez fontos kérdés!!! - mert ne a gagyi sorozatok hatására,az csak illúzió!!!


a rendészeti szakközép ill. a rendőrtiszti főisk. elvégzése nem nagy dolog,főleg h. a fizikai része semmi... :((( vagy magadnak sportolsz v. nem,sajnos "rád van bízva" :(((


kommandósnak lenni pedig...szerintem a "csúcs" lehet :))) ...annak ellenére,h az életeddel játszol masszívan. háát,én "hallottam" róla,h nem igazán "sok" ember felel meg erre a "posztra" és igencsak jó kondiban kell lenni, mind pszichikailag mind fizikailag és amiket írtál,h miket kellene sportolni...azokat úgy sorban mindet és minden nap több órán keresztül,én úgy gondolom.


pl. nem az a kérdés,h heti hány perc futás van,hanem h. napi mennyi,milyen szintű ill. az is változó,h adott nap mit futtok (hosszú,rövid,akadály...),természetesen a súlyzós edzés is nagyon fontos,továbbá önvédelmi sportok, szituációs gyakrlatok, lövészet,gépjárműkezelés...gyakorlatilag minden sportban "otthon" kell lenni valamilyen szinten,a "fontosabbakban" pedig profi szinten.


én úgy gondolom rendőrnek,illetve kommandósnak lenni igen nagy elszántságot igényel,ezek nem "civil" szakmák,nem elég csinálni és "szeretni",sajnos aki nincs benne,az nem sokat lát az egészből,úgyh. jól gondold meg, érdeklődj utána (ne ilyen fórumon keresztül),h mit is "takar" konkrétan mindez.

2010. dec. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és elnézést az íráshibákért , de nem értem hogy mért muszály pontosan irni eg yilyen "kis fórumon" és elnézést hogy nem olvastam el mégegyszer amit írtam hogy esetleg hol lehetne benne egy pici hiba.
2010. dec. 25. 15:39
 4/16 anonim válasza:
napi 5-10 km futás. felülés 65-70/perc, fekvőtámasz úgy 100 db egy huzamban jó tempóval. én lány vagyok és megtudom ezeket csinálni, az RTFen tanulok, de azt javaslom, hogy ha eddig nem csináltál egyáltalán ilyeneket, akkor csak fokozatosan, nehogy sérülés legyen belőle. ajánlatos egy kondibérlet is, ott tudsz súlyt emelni, nekünk fekvenyomni kell. meg hát ugye ott van a lövedékálló mellény, meg az egyéb eszközök, amit majd hordanod kell magaddal, és az nagyon jó állóképességet igényel. hát nem lesz egyszerű :) nem akartam elvenni a kedved, de tudnod kell mire számíthatsz. sok sikert a felkészüléshez!
2011. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
kérdezném a 15:32es hozzászólót, hogy ő esetleg járt már a rendőrtisztire mostanában? attól mert nem leheled ki a lelked az önvédelem órán, az alkalmasságit meg kell csinálni. és ott elég ciki a 80-100 alatti pontszám, amihez azért kell állóképesség.
2011. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
kiegészítés: az alkalmasságit minden félévben meg kell csinálni.
2011. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Az esetleg baj, hogy nem végzek küzdő sportot?Viszont kondiba járok.

2011. jan. 18. 13:33
 8/16 anonim válasza:
a küzdősportot én is most kezdtem fél éve, miután bekerültem a fősulira, nem baj ha még nem kezdted el, de lassan ideje lenne, hiszen valahogy meg kell védened majd magad.
2011. jan. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

még csak 16 és fél vagyok angolos előkészítőn vagyok, még van időm.

De ha a fősulin/egyetemen úgyis fogom tanulni, akkor nem kezdem el most.

2011. jan. 22. 09:36
 10/16 anonim ***** válasza:

01-17 23:24


persze most jártam néhány éve... (nem 20 éve :))


én azt tapasztaltam, hogy azalatt az idő alatt szépen leépültem,míg odajártam ... :(((


előtte versenyszerűen sportoltam, így elég jó kondiban voltam, a suliban pedig - az egy dolog, h minden félévben meg kell csinálni az "alkalmasságit" - nem sok lehetőséget kaptunk,h kondiba maradjunk,magyarán edzettél magadnak a félévek során,ahogy akartál/tudtál,aki pedig nem sportolt semmit,az nem sportolt.


én csalódtam a fősuliban ilyen téren elég nagyot! nem gondolom,h heti 1 tesióra/önvédelem elegendő lenne + "a sportolj magadnak a szabadidődben, ahogy akarsz" hozzáállás :((( --->viszont REMÉLEM AZÓTA NEM ÍGY FOLYIK A FIZIKAI "KÉPZÉS" a fősulin!!!


a 80-100 pontról pedig annyit, h - bár én sportoló voltam - de az a szakasztársam,aki világ életében nem sportolt,és nem éppen a legszálkásabb alkatú volt,ő is tudta telsesíteni a szintet,sőt nem is a 80 pontot,hanem mondjuk a 90-100-at.


mégegy:aki, nem tud 2-3 vagy akár 5 km-t lefutni, x db-ot felülni...stb.,szerintem elbújkálhat!!! - ez a szint én nem gondolom,h olyan magasan lenne!

2011. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!