Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi sport az ideális?

Mennyi sport az ideális?

Figyelt kérdés

Azért kezdtem el 3 hete kondi terembe járni, mert ülő munkát végzek és szeretnék mozogni, hogy tegyek valamit az egészségemért, társaságba járjak és lefárasszam magam, kihasználjam a fölös energiáimat.

Persze az sem ártana, ha valamivel kevesebb lennék, vagy legalábbis edzettebbnek, formásabbnak tűnnék.


Hetente 2x1-1,5 órát vagyok ott, futópad/gyorsgyaloglás, kerékpár, lépcsőző, elliptikus tréner, egyéb kondigépek.

Ezekkel kb. 400 kalóriát égetek el (a gépek szerint) alkalmanként.


Ezekkel milyen eredményt lehet elérni? Nem feltétlen fogyni szeretnék, csak formásodni, kinézni valahogy, hogy ha belenézek a tükörbe, akkor azt tudjam mondani, hogy igen, tettem valamit az egészségemért, megéri csinálni.


Van rajtam súlyfölösleg, de nem koplaltatom magam, inkább nem eszem fölösleges dolgokat.


Ez az ún. kardio edzés mit formál, mely testrészekre hat?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 12. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. heti 2 kevés.

2. kezdj el súlyzózni.

3. a kardió helyett célszerűbb aerobot végezned.

( Mondjuk szerintem a kardió max állóképesség javítására jó )

4. Az, hogy mit érsz el az a diétán múlik.


Egyébként a kardió elvileg az izmokat dolgoztatja meg, leginkább a vádlit, de SZERINTEM nem sok értelme van.

2011. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor minek van értelme?


Persze figyelek az étkezésre, nem szoktam chipsszel és csokival tömni magam, nem iszok kólát, emellett sok gyümölcs,zöldség stb.


Mert az aerob és a kardió hogyan választható el? (tudom, hogy a kardió ilyen 140-es pulzus felett van)


Akkor amit csinálok, az semmire sem jó?

2011. jún. 13. 00:43
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok bodybuilding kinézetű lenni, mert így sem vagyok nádszál.
2011. jún. 13. 00:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nos, én azt tanácsolom neked...:)

és jöhet majd a lepontpzás kedves testépítők, és az, hogy mennyire nem vágom a dolgokat!!!


Először is elkéne döntened, hogy mit szeretnél:)

izmotépíteni, fogyni vagy erőállóképességet növelni??


Ha izmotépíteni:


Az elsőnek igaza van abban, hogy a heti 2 alkalom kevés!!

Heti 3X menj, úgy hogy mindig kihagysz egy nap pihenőt.


Írtad, hogy 1-1,5 órát szoktál a teremben tölteni.

A másfél órát szintén felejtsd el:D

Max 1 órára menj, külömben az idegrendszeredet fogod kifárasztani. De abba az 1 órába adj bele mindent:)

Csináld rendesen, ne érdekeljen semmi:D

Majd ha letelt az 1 óra menj haza:)

A súlyokat minden alkalommal emeld, és ne csinálj osztott napokat pl. (hogy ma: kar,vál stb.), mert nem fogod tudni magadat kipihenni!!!

Ilyenkor nyilván kicsit többet kell enned mint amennyi a kalória igényed(fehérjét).


Amiatt ne agodj, hogy majd nagy darab állat leszel:)

Neked csak azért kell a sulyzós edzés mivel:


Több izommal, ugyanazz a gyakorlat több kalóriát éget.

Minél több izmod van, annál több kalóriát égetsz csak úgy alapjáraton is(pl. mikor alszol):)

Ha több izmod van többet is ehetsz, mivel akkor nagyobb lesz kalória igényed!


Ha fogyni:


Akkor kardió gépeket használd, de intervallumban, mert úgy több kalóriát éget.

És egyél kb 15-20%-al kevesebbet mint amennyi kalóri igényed!!


Én úgy tudom, hogy a kardio csak kalória égetésre való, ill. ha futsz akkor állóképesség is:)

Szerintem nem lehet tőle "formásodni" ha csak nem vagy baromira gyenge.

Szerintem... de javítson ki valaki, ha tévedek:)


Ha erőt növelni:


Akkor nem muszály teremben menned, vedd meg Rubink Ráka dvd-jét és csináld mindennap:DD

Vagy menj el valamilyen nöi tornára:D

Ezt csinálhatod akár naponta is(ha időközönként tartasz pihit).


Már csak meg kéne tudnod, a testzsírszázalékod, a napi kolória igényedet csak úgy alapból, és a napi kalória igényedet ha mozogsz is:)


A súlyokhot meg az Rm-edet. De csinálhatod azt is, hogy választasz valami súlyt és csak azzal csinálod és nem emeled. Ez is hatásos mert legaláb mozogsz valamit.

2011. jún. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

ááá :D ez túl hosszú így most reggel nekem de megpróbálok válaszolni:


Tehát mit akarsz? Mit értesz formásodás alatt? Gondolom kevesebb zsírt és több izmot. Mivel kezdő vagy viszonylag könnyen elérhető az a mennyiségű "formásodás" ami neked kell.

Első dolog tedd rendbe az étkezésed! Amíg a kajád kula ne várj nagy dolgokat. Próbálj minél egyszerűbb kajákat enni: főtt krumpli, főtt rizs, sült hús, fött tojás, gyümölcsök, zöldségek stb... Kenyértől sem lesz semmi bajod de csak ésszel, mert elég hiába tűnik kevésnek akkor is sok benne a kalória. Ne koplalj hanem ésszel egyél.

Második az edzés: heti kettő kevés de még mindig jobb mint a semmi. Ezalatt a két alkalommal, inkább súlyzós edzést végezz illetve a legvégére tegyél be egy váltott tempójú futást vagy kerékpározást.


Viszont ne felejtsd el, hogy nem csak a konditeremben lehet mozogni és nem csak abban a 1,5 órában. Igenis sokat számít, hogy mivel mész dolgozni illetve boltba, hogy mit csinálsz amikor épp nincs munka!

2011. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Több izommal, ugyanazz a gyakorlat több kalóriát éget.

Minél több izmod van, annál több kalóriát égetsz csak úgy alapjáraton is(pl. mikor alszol):)

Ha több izmod van többet is ehetsz, mivel akkor nagyobb lesz kalória igényed!"


Én is ezért mondtam a súlyzózást, és felejtsük ár el hogy bodybuildinger leszel 1-2 év súlyzózástól... Ahhoz szigorú diéta kell rengeteget kell enni. 3 nap alatt nem bírnál annyit enni mint egy testépítő egy nap alatt... Ha ilyen krva jó lenne, hogy felemelem a súlyzót és máris 40 es bicepszem van, akkor szerinted mi a francért szenvednek 5-10 évig is a rohadt terembe az emberek, jók kajálással és táplálékkiegészítőkkel... ( erre remélem majd fogsz reagálni ) De hogy ne csak össze vissza beszédnek tartsd amit írtam ...


[link]

"9. Nem súlyzózom, nem akarok kétajtós szekrény lenni


Óriási tévedés azt hinni, hogy a súlyzózástól hatalmas izomkötegeid nőnek. Csontig rágott téma, amit nem lehet elégszer elmondani, mert mindig jön újabb és újabb kételkedő. Hidd el, ha így lenne, én lennék a legboldogabb, de immár 5 éve edzem és még mindig kevés vagyok egy fitnesz kategóriához is. A női szervezet nem éppen az izomépítésre állt be, tekintve a hormonháztartást, és a nők mindig is több zsírt fognak raktározni mint a férfiak, különböző biológiai okokból. De ahhoz, hogy fejlődjön az izomzat nagy súlyos edzések kellenek egyrészt, másrészt következetes és folyamatos magas fehérje bevitelre épülő étrend sok-sok hosszú éven át. De elég csak ránézni a pasikra, akik edzőterembe járnak évekig és nem figyelnek a kajára, épp semmit sem fejlődnek. A nőkre ez ugyanúgy igaz, csak a nők jellemzően az edzést sem veszik eléggé komolyan.


Ha tónusos testet akarsz, és nem lógó bőrt a fogyás után, akkor jobb, ha megbarátkozol a súlyzókkal!"



"Akkor kardió gépeket használd, de intervallumban, mert úgy több kalóriát éget."


Aerob és intervallum is inkább zsírt éget, DE én kezdőnek semmiképp nem javaslom az intervallumos futást, mivel nem írta a testsúlyát, és hogy egyáltalán tud e futni, + ahhoz nem árt egy alap jó állóképesség.

2011. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Örülök, minden hozzászólásnak, mert ezekből a hozzászólásokból tudok építkezni.


Jelen pillanatban 76 kg vagyok és 170 cm magas.

Van rajtam súlyfölösleg, de nem akarok mindenáron fogyni.

Nem koplalok, naponta 4-szer eszem kisebb adagokat, nincsenek melléevések. Igyekszem változatosan táplálkozni. Kenyérfélét csak ritkán eszek, akkor is reggelire.

Minden nap eszek gyümölcsöt/zöldséget és tejterméket is.

Pár hónapja odafigyelek arra, hogy a napi folyadékbevitelem meglegyen legalább 2 liter.(Ez általában víz vagy citromos tea)

Cukrot csak a kávéban fogyasztok (1kockacukor)


Ezidáig 6-szor voltam lent az edzőteremben (tehát elég kezdő vagyok)

A futást nem szívlelem vagyis inkább a tüdőm és a térdem nem szereti.Ezért választottam a gyaloglást. Erről azt hallottam, hogy pont olyan jó, mint a futás, csak kíméli a térdet.

Valaki kérdezte, hogy mivel járok dolgozni. Villamossal és gyalog.Szeretek sétálni.

Az edzésnél általában váltogatni szoktam a tempót. Például a futópadon ha 20 percet vagyok, akkor 2 perc lassú séta, 8 perc hegymenet, 4 perc lejtő (kocogás), aztán megint hegymenet.


Igazából nem tudom azt mondani, hogy "én azért megyek, mert fogyni szeretnék" vagy "azért megyek mert izmosodni szeretnék"

Mert én azért megyek, hogy mozogjak. Ezért nem választottam magamnak személyi edzőt (még ha jobb is lenne most), mert nem akartam azt, hogy mások mondják meg, hogy még ebből csinálj ennyit meg annyit. Látok ott pár nőt, akinek van edzője, s azt a kínlódást, durcázást, utálatot, hogy nekik most ezt vagy azt kell csinálni.

Inkább diktálom magamnak az ütemet, annyit mozgok, amennyi jól esik, olyan tempóban, amit bírok, de mind a heti 2-szer örömmel megyek le a terembe és alig várom, hogy vége legyen a munkaidőmnek, s menjek.


Lehet, hogy ez baj, hogy nincs konkrét célom?


Eddig nem igazán mozogtam aktívan (max. néha eljártam kerékpározni a környéken), de nem is ültem soha. Most, hogy ülő munkát végzek, hiányzik a pörgés, a mozgás, s nem szeretnék eltunyulni a sok ülésben.

2011. jún. 13. 14:05
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja és visszaolvasva a táplálékkiegészítőkről annyit, hogy C-vitamint és porcerőt szedek, de egyéb fehérjeport és hasonlókat nem.

Igyekszem minél kevesebb adalékanyaggal megúszni a dolgokat.

A problémám az evéssel csak annyi, hogy az edzés után olyan éhes vagyok, mint egy farkas.De azért nem szoktam kirámolni a hűtőt.

2011. jún. 13. 14:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Edzés után enni kell. Olyankor szinte minden jó minőségű kaját ami eléd kerül megehetsz.
2011. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! A 2. vagyok:)


"Mert az aerob és a kardió hogyan választható el? (tudom, hogy a kardió ilyen 140-es pulzus felett van)"


Szerintem a kettő ugyanazz... mondott valamit még anno az edzőm, hogy mi a külömbség a kettő között, de már elfelejtettem:)

Mindkettő zsírégetésre való, szerintem elég ha annyit tudsz:)

2011. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!