Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azok a sportolók akik értenek...

Azok a sportolók akik értenek valamit az edzéshez és/vagy a diétákhoz az ellenőrizné és tanácsolna egy diéta programot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval szeptember óta járok konditerembe és edzésre(kosár) azelött csak igy néha-néha kosaraztunk haverokkal vagy végeztem például egy fekvőtámasz programot (100 fekvőtámasz.) amit sikerült elérnem.és most elkezdtem egy "air alert 3" nevű programot.


de térjünk vissza a kondihoz. Hétfőn,(Kedd edzés),Csütörtökön és Pénteken járok barátommal.


felülés 4/5x20 db (egy padon csinálom amit a bordásfal 7. fokára rakok fel. a mennyiség általában érzésre megy.) , fekpad 5x10 (összesen 30/40kg) , aztán egy olyan ahol leülök kinyújtom a lábamat és magamhoz húzom a súlyt 4x10 (35/40/45kg) , aztán lábas gépen : ülve 4x10 (65kg) , hasrafekve 4/5x10 (20/25kg) , aztán egy ilyen gépen : [link] ahogy a pasi csinálja abból 5x10 (30/35kg) és van még amikor felállok és tricepszre nyomom könyököm a testem mellet és le a combomig majd vissza a mellemig 5x10 (20kg). és legvégén húzódszkodón ezt : [link] csak kinyújtott lábbal ebből 5x15 , és ugye mikor felhúzom magam abból minden edzés végén annyit amennyit érzek ,hogy lássam mennyit fejlődtem ez kb 10-20 között van.

ez van majdnem minden kondinapon ,de a lábast csak hétfőn csinálom mert az "air alert " program kimeriti a lábaimat , és az első képet ahol a pasi van azt hétfőn kihagyom az időhiány miatt.


értendem kb ez : reggel ébredéskor iszok egy bögre tejet,aztán kb 30 perc után egy alma. 10kor 1-3 db zsemle attól függ (ez ugy néz ki ,hogy vaj sonka meg sajt.) , ha maradt még kaja(összesen három zsemlét viszek) akkor az 1 óra elött elfogy. 1 ig 1 liter piát iszok (ez málnaszörp általában). 2 kor megyek kondizni (ha van!) ilyenkor egy fél liter viz elfogy megint. aztán 5 re otthon ebéd (igen ilyenkor még cska ebéd. ez valami leves vagy főzelék meg álltalában hús persze körettel). aztán 8/9 körül vacsora (ez majdnem mindig vagy olyan mint a 10 órai csak több kb 5db vagy sütötkenyér 6 db de a belevaló ugyan az, mellé tej fél liter kb). ezután még lefekvás elött egy kis pia (tej/viz/cola/tea)egy pohár.

ha nincs kodni vagy edzés akkor az ebéd elöbb van igy lehet van a vacsora és az ebéd között valami kaja.


adatok : 15/F , kb. 185cm , 64 kg.

elöször is tömeget akarok növelni (70 kg -ig)de nem nagyon jön össze. ha ez megvan akkor majd pár hónappal utána szálkásitani szeretnék .


azoknak a sportolóknak a tanácsát és véleményét kérném akik értenek ehez. nem szeretnék semmilyen 5000ft-os tablettákat szedni és ha adtok egy linket akkor az egyből a dologra mutasson mert nincs kedvem keresgélni azt ami nekem kell.


2011. jan. 8. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
kb semmit sem csinálsz jól
2011. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nemááár előző hozzászóló demotivátor :(

Először is üdv!

Próbálok rövid lenni, leendő élelmiszermérnökként + harcművészként tudok tanácsot adni.

Hagyd fel a kólát, tiszta foszforsav (és ha ilyen fontos neked az edzésed miért vágnád tönkre magad ezzel amikor edzéssel is tönkreteheted magad? :D

Ha kosarazol, az eléggé beleesik az intervallumos kardió edzés nevű dologra, az az ami a modern kutatások szerint a leg eredményesebb fogyasztás, hisz a testedet ~20-24 órára aktiválja. De ez nem gond, tök jó, én is ilyen vagyok-voltam, csak hát 20 évesen ~190centisen 75 kiló köröl nem vagyok egy nehézsúlyú. Persze ez direkt így van..

Tehát pár tanács: lehetne úgy kajálnod, hogy egyszerre csak 2 féle ételt eszel pl. hús, kenyér, x idő múlva (gyomor ürülési idejére most nem emléxem) eszed a zöldséget akármit.. akkor gyümölcsöt nem kéne mással enni, de ahogy olvastam erre figyeltél. A legtöbb energiát amúgy a lipidek szolgáltatják-neked zsírok. csak tudd. nyilván ismered a zsírfogyasztás hátrányait, de elég sokat mozogsz, nem féltenélek. és ha elég szénhidrátot, zsírt ettél nyilván a legfontosabb: a teljes értékű fehérjék -neked:hús, tojás, de jó sok tejet iszol, az jó.

Azért zsírt nem fogsz tudni leszálkásítani, ne feledd.

Edzésre meg komolyan tolod, remélem mielőbb ír neked valaki aki konditeremben járatosabb, ott is megkérdezhetsz valakit, úgy gondolom szívesen segíteni fognak, akár teremben is.

Tehát drága tabik nem kellenek, a 100 fekvőhöz gratulálok! váltogasd ott is a tempót, kéztartást hogy több izomcsoportot mozgasson ;) És azért érdemes elgondolkozni mondjuk Forever-es táplálékkiegészítőkön, ha érdekel további, ezt is megindokolhatom, most tanulmányaimmal is összevág.

Na sok sikert, és remélem mihamarabb írnak edzéstervhez többet!

2011. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ok!Legközelebb ha valaki leír egy full szar edzést full szar kajálással és szutyok hozzáállással akkor azt írom hogy minden fasza!

Véleményt kért.

És nem vagyok az edzője hogy nekem kellene motiválni.Azért már fizetni kell

2011. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

h4xOr

Jogos, sajnálom. Én edzés után nagyon lelkes voltam.

Bár nem hiszem hogy ki tudnánk fizetni, amennyiben lenne időd, kedved némi iránymutatást adhatnál a Te módszereddel, biztosan sokan vagyunk akik érdeklődve olvasnánk, és tanulhatnánk belőle!

Tisztelettel: Aczél

2011. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kedves h4xOr tanácsot ÉS véleményt kértem.

namost azzal nem jutottam elöbre ,hogy az egész egy nagy kalap sz@r. mivel nem igazán tudatositottad ,hogy mi az ami rossz vagy éppen mi a jó.

ha nem tudsz olyan dolgot irni amivel segitenél akkor légyszives ne irj semmit.


Aczél neked viszont köszönöm a választ és ez a " Forever-es táplálékkiegészítő" micsoda ?

2011. jan. 16. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!