Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minden kondizó olvassa el!...

Minden kondizó olvassa el! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 éves vagyok, és - őszintén szólva - elég vékony, "girhes" testalkatú.

176 cm és 54 kg. Talán ez így nem hangzik rossznak, de szociális körömből ( osztály, barátok, stb. ) én vagyok az egyik legsoványabb, legaránytalanabb.


Mostanában kezdtem el magam minden téren fejleszteni: eddig mindenhol a lúzer szerepét játszottam, szeretnék kitörni ebből!

Elkezdtem ügyelni az öltözködésemre, elkezdtem gitározni tanulni, próbálok jó jegyeket szerezni, stb. stb.

De visszatérve a témához:


Hosszú "majd meglátom" időszak után végre megszületett az újabb elhatározás: szeretnék legalább 60kg lenni, ill. szeretnék izmosodni, szálkásodni. Mert jelenleg karom mint egy nádszál, mellkasom oldalán még szépen meglátszanak bordáim, a hasam ellenben egész jól fejlődik(bár még nem kockás, de vagy 100szor keményebb mint egy éve ), lábaim olyan átlagos szinten mozognak ( imádok túrázni, meg napi 1-2km gyaloglás simán megvan )


Szétnéztem a neten, és találtam egy érdekes leírást:

[link]


Ez így jól hangzik, csak gondolom nem 14 évesekre van kitalálva. Mit javasoltok? Felezzem meg az "adagot"?

Hogyan kezdjek neki az egésznek? A konditeremben nem utasítanak el fiatal korom miatt? Segítőkészek ott az emberek?


Ezenkívül: étkezés.

Ez a legnehezebb téma. Ennek is utánaolvastam.

Ugyebár lehetőleg minden nap ugyan abban az időpontban kell étkezni. A reggeli, tízórai még nem is lenne probléma, de az ebéd az már komoly gond, lévén menzás vagyok, azaz: mindig más a kaja, és 1-2 óra különbségek vannak a héten a kajálások között. ( Óraszámtól függően )

(Uzsi, vacsora megoldható)


Azonban: Mit egyek?

Rizs és csirkemell ugyebár a standard, ezt mondja mindenki. Rizsből milyet? Barna rizst? Ezt vacsorára mondjuk?

És reggeli, uzsonna, tízórai? Mit javasoltok?

Tízórainak meg uzsonnának jó lenne a gyümölcs, de reggelire nem próbálnám be ( a sav kinyírná a gyomrom, és rosszul lennék )

Gyümölcsökből mindenfélét? Esetleg van olyan ami "hatékonyabb"?


Ezenkívül: már lassan egy éve aktívan Kung Fu-zok, ez heti 2x másfél óra. Amit edzeni szoktunk, az hasizom ( szinte minden órán ) és lábizom ( sok ideig egylábon állással ). Ez kondiban tart, de nem túlzottan változtat már a fizikumomon. Emellett kezdjem el a "gyúrást"? Hisz elvileg legalább két napot kell várni mire újra érdemes dolgoztatni az izomcsoportot.


Nahh, sok a kérdés: de remélem kapok választ.


Písz,

Peti


2011. jan. 13. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

14 évesen még ne kezdj el gyúrni, mert gerincproblémáid lehetnek később. Inkább sportolj valamit pl: kézilabda, vagy jár atlétika edzésre vagy bármi más, ami erősíthet.


Ha az ebédet nem tudod megoldani az nem gond, egyél t9bbet tízóraira meg vacsorára. Én nekem a sok kenyér fogyasztása hozza az eredményt,, csinálj sok szendvicset a suliba és minden szünetben egyél meg egyet, figyeld meg hatni fog.

2011. jan. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség...Gerincproblémái 30évesnek is lehetnek ha idegbeteg módjára edz.


Kezdő átmozgató edzéstervet nézzél


Nem utasítanak el mert le se szarják ki hány éves


Ha lejár a menzád nem kell tovább fizetni és vigyél magaddal embernek való kaját ételhordóban.Addig meg zabálj mait tudsz.Minél többet.


Nem 2 napot hanem 1hetet kell pihentetni 1 izmot.De az hogy fél lábon állsz nem edzi az izmot.Össze sem mérhető pl 1 guggolással.


A gyümölcsöket meg hagyd a p*csába mert semmire nem jók.Tápértékük van vitamintartalmuk szinte semmi.Banán reggelire meg edzés utánra jó

Vitamint külső forrásból kell bevinni.

Ha savasodsz(és a csirke savasít mint az állat)=lenmagolaj

2011. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az edzésterv úgy jó, ahogy van, nem kell megfelezni, csak olyan súlyokkal csinálni, amik neked valók.
2011. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2011. jan. 16. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán kondizhatsz ilyen idősen,már amúgy is vagy 176 cm,szóval nemlessz semmi bajod.Az edzésbe mindenképp iktass be törzsemelést! A törzs erejétől függ leginkább az erőd.Kezdőknek én mindig egy ilyen edzéstervet ajánlok:

1.edzésnap:húzások 3.nap:nyomások 5.nap:alsótest és törzs,a többi nap pihenő.Csinálhatod a belinkelt edzéstervet is,fogsz attól is fejlődni(bár én a javasllatomat ajánlom).A pihenőidőről annyit: 36-48 óra az izom regenerálódási ideje,amit mindenképpen megkell várni ugyanazon izomcsoport edzése előtt.És egy nagyon fontos dolog:Nagyon hülyének kell lenni,hogy az edzésen rontsuk el a gyúrást! Addig nemlehet eredményeket elérni amíg nemtudod miből mennyit eszel.A gyümölcs pont hogy lúgosít de tökmindegy,mert azt nemveszi fel a fruktózt nemveszi fel az izomzatod.Egyél naponta Grammban a testsúlyod 4-6x-sát szénhidrátból,és 2x-sét fehérjéből.A táplálkozás az amin ellehet rontani,szóval erre figyelj oda.De tényleg..gondolj bele: a semmiből nemlesz valami...hiába van gyulladási hőm. és éghető anyag,ha nincs oxigén nics tűz...hiába van gyúrás,ha nincs tápanyag ami beépül,nincs nagyobb izom sem

2011. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!