Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Tanácsok?

Mit csináljak? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Mivel eléggé rosszul néztem ki, 2 éve elkezdtem "testépíteni". Viszont még most sem érzem jól magam a bőrömben, hiszen a két év alatt annyit sikerült elérnem, hogy vézna pálcikából sportos kinézetem legyen, ami valljuk be, elég szar eredmény. Sajnos rajtam kívül álló okok miatt egyszerűen nincs pénz a megfelelő étkezésre (diák vagyok), még ha a zsebpénzem 100%-át is arra költöm. Már odáig jutottam, hogy veszek olyan állatok számára eladó húst. Ez mennyire hordoz magában potenciális veszélyt? Vagy, ha ez nem jó, akkor mit csinálhatnék, hiszen nagyon rosszul érzem magam így. Tanácsokat kérnék! Lehet, hogy pszichológushoz kéne forduljak, az rendbe tenne? Egyszerűen megőrjít a tudat, hogy az eltelt 2 év alatt simán elérhettem volna a kitűzött célomat, de nem volt/nincs rá lehetőségem!!!
2011. jan. 30. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell neked pszihológus, magadban próbáld meg lerendezni ezt a harcot! Én is tudom, milyen érzés ez, mert sajnos nekem is csak fél éve sikerült ezt magamban -nagyjából- rendbetenni. Állateledelt semmiféleképpen ne vegyél, azzal csak ártasz magadnak, ezt azonnal felejtsd el! Ha magamból indulok ki, te most azon rágódsz, hogy mennyi izmos nagy darab ember járkál az utcán. Viszont az egész csak nézőpont kérdése. Ha mindenképpen hasonlítgatni akarod magad, fókuszálj inkább a sovány, vagy ronda emberekre. Mondd azt magadnak, hogy én is ilyen piszkafa voltam, de nekem sikerült!!! Nem tudom segítettem e valamit, de ebben ez a lényeg, mindenkinek magán kell segítenie :)
2011. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egyébként hány éves vagy? én 18, gondolom te is ekörül. Kamaszkorban ez népbetegség
2011. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
19:D Egyébként nem érzem úgy, hogy tovább tudnék lépni, hiszen én vagyok az, aki mindent megtesz az ügy érdekében. És az csak még jobban idegesít, hogy pl. suliban van olyan ember, aki kétnaponta megy mekibe én meg legalább rendes dolgokra költeném nem ilyen szarokra.
2011. jan. 30. 16:37
 4/11 Clem ***** válasza:
Kitartás..és az idő megoldja a gondodat!:)
2011. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pálcikából sportos kinézet? Ez kiváló eredmény. Legyél büszke magadra. A kérdésed alapján, most a kinézeted szintentartása mellett két dologra kéne fókuszálnod. Önmagad elfogadására és az anyagi helyzeted rendbetételére. Eddig még csak-csak igazad lehet, ha rajtad kívülálló okokra hivatkozol, de most már felnőtt vagy. Oldd meg, hogy legyen pénzed. Ha ezeket rendbe teszed, akkor elhárítottad az akadályt, hogy tivábbhaladj a kitűzött célod felé.
2011. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm!

Utolsónak: nyáron dogozom, suliidőszakban pedig egyszerűen nem tudok, mert nincs olyan munka, ami csak délután van vagy csak hétvégén. Ráadásul most pont érettségi év van vagyis többet is kel tanulnom. (azért járok még mindig gimibe, mert évvesztes vagyok és ötosztályosba mentem). Jövőre kicsit jobb lesz a helyzet valószínűleg, hiszen egyetem mellett könnyebb dolgozni.

2011. jan. 30. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:

(18:06 vagyok)

A legmélyebb tiszteletem mellett megpróbálok valamit mutatni neked. Remélem, átmegy a lényeg. Rengeteg múlik azon, hogy nyilvánvaló dolgokat, hogy fogalmazol meg.


Írhatod ezt: "suliidőszakban pedig egyszerűen nem tudok, mert nincs olyan munka, ami csak délután van vagy csak hétvégén."


Megfogalmazhatod így is: "suliidőszakban pedig egyszerűen nem tudom, hogy találhatnék olyan munkát, ami csak délután van vagy csak hétvégén."


Vagy így: "Nem elég fontos nekem, hogy suliidőszakban találjak olyan munkát, ami csak délután van vagy csak hétvégén ahhoz, hogy az ilyen munka megkereséséhez illetve elvégzéséhez szükséges kellemetlenségeket bevállaljam."


Az első megfogalmazással kifogást keresel, és hazudsz magadnak. A második nyitott hozzáállást jelent. A harmadik nem nyitott, de őszinte. Ugyanazt írod, de más a visszahatása a saját tudatodra.


A legkevésbé sem szeretném neked azt mondani, hogy márpedig dolgoznod kéne. Teljesen normálisnak tartom, ha gimnazistaként a tanulásra koncentrálsz, meg sok egyéb dologra, ami hozzá tartozik egy fiatal életéhez. Csupán azt szeretném valahogy eljuttatni hozzád, hogy nem a lehetőségek hiányáról van szó, hanem a döntésedről.

2011. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Habár pár dologgal nem értek egyet, a lényeget leszűrtem. Amúgy pszichológus vagy?:D
2011. jan. 31. 18:38
 9/11 anonim ***** válasza:
18:38 Nem. Vállalkozó vagyok.
2011. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb beállitottság ha nem fogadod el magad elég jónak és mindig jobban és jobban edzel. Ez egy nagyon jó hozzállás.
2011. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!