Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kérdésem a következő lenne...

A kérdésem a következő lenne : ha sertralin-t szedek (szerotonin vissza vételgátló 2 éve szedem pánikbetegség agorafobiával nevű betegségemre) 50mg/nap reggelente. Ihatok protein táplálék kiegészítőt amiben thiptrofan van 0, 08g /adag?

Figyelt kérdés
a lényeg: a thiptrofan szerotoninná alakul át,én szerotonin vissza vétel gátlót szedek,most akkor túl sok szerotonin fog bennem termelődni és nagyon boldog leszek, vagy a kettő egymást üti és rosszúl leszek tőle?
2011. márc. 3. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

hát, próbáld ki. 1

2, thiptrofan ? oké, rágugliztam. majd próbáld ki Te is, szerintem pozitívan csalódni fogsz. vagy akár meglepődni..

nem lehet, hogy Tryptophan-ra gondolsz? elvégre egy protein készítményben mi lenne más mint aminosav..

az pedig minden teljesértékű fehérjeforrásban van. tehát a kérdés: húst ehetsz? és eszel? mert hiába nincs ráírva, de Trp forrás.

2011. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam olyanról, hogy SSRI mellett korlátozni kéne a fehérjebevitelt...Ez szerintem nonszensz.


Amire SSRI mellett figyelni kell, az a többi SSRI (anti-depi cuccok), illetve MAO gátlók (ezek veszélyes kategóriájú gyógyszerek, máshogy működnek mint az SSRI-k, és egymást felerősítik.). MAOI szedése mellett viszont tényleg oda kell figyelni a fehérjékre: a "sajt-reakcióba" bele is lehet halni... De te nem ilyet szedsz...


Egyébként ha sok szerotoninod van, akkor nem "boldog" leszel, hanem elég kellemetlen tüneteid lesznek, keress rá a szerotonin szindrómára.

2011. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!