Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a leghatékonyabb önvédelmi...

Mi a leghatékonyabb önvédelmi sport utcára? "katonai közelharc"-ról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 20:24
 1/10 A kérdező kommentje:

szerintem már ez a katonai... szó is gagyi, egyrészt én itt arra tudtok gondolni, hogy a katonák a háborúba egymást szétszedik mint egy disznót, de ilyet az utcán nem lehet... nem lehet súlyos testi sértést okozni vagy hasonlókat...

de hozzá kell hogy tegyem, hogy edzésen még nem voltam

remélem nem befolyásoló a kommentem, és mindenki leírja a véleményét

2011. márc. 8. 20:35
 2/10 A kérdező kommentje:
leírja a véleményét, és leírja hogy mit ajánl, és miért
2011. márc. 8. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:
A leghatékonyabb ÖNVÉDELEM a 200 méteres rövidtávfutás. De olyan nincs hogy LEGHATÉKONYABB stílus/küzdősport. Helyzetfüggő, lehet hogy épp a krav maga, de lehet hogy egy box és judo párosítással jobban jössz ki az adott helyzetből. Katonai közelharc néven ott nem tudom mit oktatnak, mert sok országban elég eltérő ez. Van ahol karate alapokon nyugszik, van ahol CQC rendszerű, van ahol meg elvileg wing chun alapok vannak. Menj le edzésre, és nézd meg.
2011. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
elmesélés alapján ez a katonai dolog=földhöz basás
2011. márc. 8. 21:18
 5/10 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy én eddzekén, de egy az hogy nincs keret rá, másrészt a közelben nincs ilyen edzés, de kisebbség természetesen van

milyen önvédelmet tudtok ajánlani? tudom, hogy az hülyeség, hogy itthon ismerősökkel gyakoroljak, de jobb híján ez van, valami tanácsot adhatnál

és hozzá kell, hogy tegyem, ide nem földharc kell, hanem pl box

2011. márc. 8. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
húzódzkodj, tolódzkodj, fekvőtámaszozz, fuss, csinálj békaugrásokat, meg vegyél egy olcsó boxkesztyűt és püfföljétek egymást. Nulla keretből nagyon mást nem tudsz, de ez is hatékony lehet.
2011. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
'Katonai közelharc' alatt nem a Zöllei-féle kézitusára gondolsz?
2011. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a kézitusára vonatkozik a kérdésed,csak a neve nem jutott az eszedbe.

Amit láttam belőle,videókat,versenyeket,azok alapján eléggé meggyőző.

És aki oktatja,ő sem egy jöttment,aki lerakta az oktatóit 100ezerért,hanem a Magyar Hadsereg magas rangú tisztje.

Szóval mindenképp hiteles és hasznos rendszer.


Egyébként szerintem is jó ötlet,ha nincs lóvéd,hogy összespórolsz boksz kesztyűre,fogvédőre és egymással gyakoroltok.Persze egy edző felügyelete alatt a fejlődés is 10xes lenne.

2011. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én voltam a Zöllei edzésén, kicsit drága, de mindenképpen megéri, hihetettlenül durva. Viszont olcsóbban is meglehet oldani, mivel ez a kézitusa nagyrészt a japán ju jitsu-ra alapul. Maga az oktató több féle ju jitsu iskolában is mester, és én tapasztalatból tudom, hogy ugyanazok a mozdulatok, csak kicsit leegyszerűsítve és nyersebben tálalva. Szóval ha a katonai közelharchoz hasonló dolgot akarsz tanulni, akkor ju jitsu, és hidd el nagyon jó az önvédelemre, már volt hogy hasznát vettem. (mondjuk az más hogy én kb. 2 éve nyomom, természetesen elég sok idö kell, hogy használható legyen, de ez mindennel így van)
2011. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
egyertelmu : russian systema
2016. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!