Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó eredménynek...

Szerintetek jó eredménynek számít ez vagy nem? (18 éves vagyok) Fekvenyomás: 130 kg Felhúzás: 185 kg gugolás: nem nagyon csinálom 180 cm magas vagyok és 85 kg már most lesz 1 éve hogy edzek 1 doboz kreatinon kivül semmitse szedtem.

Figyelt kérdés

Szerintetek jo a sulyom vagy csökkenteni kéne?

és mennyire számít jonak a genetikám ?

inkább a testépítés vagy a sulyemelést ajánlanátok melyiket??


2011. márc. 16. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sztem jó bár én soknak tartom a súlyokat amiket emelgetsz.


Izületeidet nem félted? Pl könyök meg hasonlók..

2011. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Egyiket sem ajánlom mert sem a testépítés sem a súlyemelés nem egészséges sport.


A vizilabdázást ajánlom, meg az úszást, ezektől meghosszabbodik az életed de a többitől nem nagyon.

2011. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hát csak ez a két gyakorlat szokott lenni amit nagy sulyokkal csinálok na meg a hát ,mert azt lehet terhelni !

amugy nem használok olyan nagy sulyokat pl: bicepszre vagy ha használok is akkor csak kb 3 szériára.

2011. márc. 16. 22:23
 4/13 A kérdező kommentje:
amugy a izületeimmel semmi baj pedig azt hittem hogy baj lesz vele de nem
2011. márc. 16. 22:24
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Én a Magyar Helyesírási Szótár olvasását és tüzetes áttanulmányozását javasolnám mindenképp, valamint azt, hogy feleslegesen nem kell nethuszárnak lenned, és az eredményeiddel villognod. Egy éve csinálod, de nem tudod, hogy jó-e? Ez esetben valamiféle rendellenességben szenvedhetsz, valamint a felfogásod is meglehetősen gyenge lehet.
2011. márc. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hehe! Épp a múlt héten néztem utána, hogy mi számít jó eredménynek a fekve nyomásnál 80 kiló közeli embernél, mert azt hittem, hogy valami klasszis vagyok és egy Übermensch, hogy 79 kilósan kitolok 140 kilót aránylag széles (a jelölésnél van a kisujjam) fogással. Aztán mikor megláttam azokat a bődületes eredményeket amelyeket alkotnak komolyabb versenyeken megszeppenve konstatáltam, hogy hát igen van hova még fejlődni és nem is olyan nagy szám ez, hiába tűnik annak egy "átlag" ember számára.

És ezzel meg is válaszoltam a kérdésed egy részét. Én magasabb vagyok nálad és könnyebb, de még így is több súllyal nyomok fekve, mint te. Bár én régebb óta járok konditerembe, de én is naturál vagyok.


A genetikádat így nem nagyon lehet megállapítani.

Az sok mindentől függ. Sőt inkább rengeteg mindentől.

A súlyodat azért találom soknak, mert még csak egy éve edzel.. Ebből adódik, hogy nem vagy full izom, tehát ha így vagy -95 kilós akkor van ám rajtad elégetni/leadni való rendesen.

Aztán a súlyemelés nem egy leányálom ám! Nagyon durva, idővel rá fog kényszeríteni a szerek használatára, mert nem fogod tudni elviselni azt, hogy te kő keményen edzel, akarod, de még sem vagy nagyon jó, mert más "segít magán". Ezt nagyon nem javallom. Aztán abba sem árt belegondolni, hogy elég egy figyelmetlenség és olyan sérülést szenvedsz el, ami borzalmas fájdalmakkal járhat. Értem ezalatt azt, hogy egy hanyagabb bemelegítés követően a fekve nyomás közben leszakad a mellizmod... Nem részletezném a továbbiakat, de sajnos szemtanúja voltam már egy ilyen balesetnek és már a puszta látványtól majdnem elájultam. Szóval én inkább a testépítést ajánlom, viszont azt sem profi szinten ,mert az is túlságosan igénybe veszi az embert. Elég precízen lejárkálni a terembe heti 4* mondjuk és építgetni magad. Ha nem esel túlzásokba sosem leszel sztereotípiák áldozata viszont az önbizalmad hatalmas lesz és a külsődre sem lesz panasz.

2011. márc. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

és te hány éves vagy? Mióta csinálod?

elég hülyeség volt ezt megkérdezni hogy jó-e a genetikám

1 éve 60 kg-al kezdtem a fekvenyomást akkor voltam 90 kg aztán lefogytam 10 kg-ot akkor már nem is volt szinte feleslegem :DDD most meg 83 kg vagyok ma mértem meg.

Talán év végére meglesz a 140-145 fekvenyomásba ,de kicsit már kezd elmenni a kedvem az egésztől.

2011. márc. 17. 14:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Fél éve edzek és 40kg-val nyomok fekve, semmit se szedek.

Sztem amit leírtál elég jó:D

Én több mint 20 kilóval vagyok könnyebb nálad és 2-3 centivel alacsonyabb.

2011. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha ez mind igaz amit leirtál akkor nagyon jó a genetikád és nagyon keményen tornázol.Igazábol én nem nagyon hiszek neked.1 év alatt 12 kg fogyás mellet ilyen nagy erőnövekedés?Nagyon komoly diétádnak is kellene lennie.Előtte sportoltál valamit?
2011. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

foci,judo meg amikor kicsi voltam mindig mindent emelgettem :DDDDDDD

1év alatt kb 1 hetet hagytam ki az is azért volt mert elkapott a nátha.

amugy kb csak 100kg-ig fejlődtem könyen heti 5 edzésel utána már nehezebben most 6 napos edzéstervet használok,de lecserélem ujra 5 naposra ,mert sok nagyon :DD

2011. márc. 17. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!