Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik futást, és hogyan, és...

Melyik futást, és hogyan, és még miket tegyek kockahas* eléréséhez? Lent.

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, csak az olvassa el aki segít! :)


14 (1.5 hónap múlva 15) fiú vagyok

173cm/64 kg

Diétázom, ami ebból áll(eddig bevált, és mások szerint is jó) : nem eszem nassot(chips, cukrok) és édességet(csoki) ásványvizet, és néha gyümölcslevet iszok, és van hogy tejet. Enni azt eszek ami van, mert menzás vagyok, ezért nem tudok mást enni, de mindig csak keveset, napi 5-6x. :)

Mozgás:

Járok konditerembe, heti 3 alkalommal, (ez inkább alakformázás) ott mindig csinálok : 3x 50 hasprés, 2-3x 50 lábemelést, és még 2 féle gyakorlatból nem sokat, ami az alsó hasizom növelésére van)

járok futni:

Ezt nem tudom, hogy intervallumos futás, vagy csak sima, lassú, zsíregétő futást végezzek? A simát azt így csinálom: futok lassan 32 percig szinte csoszogok.

Ha az intervallumos jobb, akkor azt hogy csináljam?

Szeritnetek?

Ja, és futás után mikor egyek?

Azt tudom, hogy mikor ettem később fussak.. Kb 1-1,5 órát várok és utánna futok. :) Szóval? :)


2011. ápr. 27. 19:56
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocs, ha van benne helyesírási hiba, annyit elfelejtettem, hogy már 2 hete, előző héten csak 1x az előtti héten pedig 3-4x jártam futni, mostmár fogok 3-4x :)
2011. ápr. 27. 20:02
 2/22 anonim ***** válasza:

nem láttam helyesírási hibát, szépen írtál.


futásnál jobb lesz az intervallumos. kb. 1 perc lassú (akár az a csoszogásos) és azután 1 perc intenzív. az lehet nagyon gyors, ami tényleg megemeli a pulzusod. utána az 1 perc lassú pihi... most így elképzelve én lehet fél perc gyorsat futnék és 1 perc lassút, mert azért 1 perceket sprintelni nem semmi. de majd belejössz.

hogyha emellé nem eszel túl sok kalóriát, akkor le fog menni a testzsírod, és az edzett hasizmaid meg szépen látszódni fognak.

ha valamit rosszul írtam vagy egyéb kérdés van, akkor írj (írjatok).

2011. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi, még azt akarom, hogy sikerül-e lepucolni kb 1 hónap najó legyen 1,5 hó alatt a zsírfelesleget a hasamról? alul kb 1,5-2cm felül 1-1,5 cm. Amúgy bírok futni, karatéztam 2 évig és fociztam 3 évig, most inkább vegyes :D

akkor jó lesz 1-1,5 hó alatt? :)

2011. ápr. 27. 20:52
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja! elfelejtettem, hogy az intervallumosat, meddig fussam? :)
2011. ápr. 27. 20:55
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

hát meddig? ameddig bírod :D

minnél tovább csinálod --> annál több energia.

ezzel az edzéssel nagyon fel lehet fokozni a test működését, és miután abbahagytad is fokozott kalóriaégetésben lesz. én így tanultam. sajna.. én is edzem, és rajtam meg egy deka plusz zsír nincs, pedig azért biztosabbnak éreznék egy minimális tartalékot. vagy hasizom védő réteget :D

ha a kaját jól lövöd be, akkor 1,5 hónap elég lehet. heti 0,5-1 kiló zsírt lehet egészségesen leadni.

2011. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted, hogy nem eszek zsíros ételt? mert ahhoz hozzá sem nyúlok :D annyi még hogy sajna előző héten nem nagyon volt alkalmam mozogni, meg nem is ettem valami keveset, szóval baj, hogy 1 hetet kihagytam? :S
2011. ápr. 27. 21:30
 7/22 A kérdező kommentje:
Te is ezzel fogytál le? :D
2011. ápr. 27. 21:31
 8/22 anonim ***** válasza:

húh.. én mióta az eszemet tudom pokoli edzéseket csinálok, még ha lusta vagyok is majd egész nap 1kezes fekvőtámaszokat nyomok, én max akkor fogytam egy kicsit pár éve amikor beteg voltam.. amúgy én mindég szálkás voltam, nem győzök eleget enni.

a zsíros étel alatt sejtem mit értesz. vannak esszenciális zsírsavak, amikre szüksége van a szervezetünknek. ilyenekben gazdagok a tengeri halak, a len olaj..

amúgy bár nem mindegy miben viszed be az energiát, legfőképp az számít mennyit viszel be! tehát ha 2000 kcal zsíros húst eszel, de egész nap mozgással mindennel felhasználsz 3000-4000kcal energiát, akkor nem létezik, hogy ne fogyj.

amúgy 1200-1500 kcal inkább fehérjedús étrendet szokás követni. builder.hu-n amúgy találsz ilyeneket, többfélét is, férfiaknak, nőknek stb. és ha kicsit olvasgatsz, érteni fogod mi a lényeg, mit célszerű és majd tudni fogod alkalmazni magadra is.

2011. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Elolvastam azon már mindent :D

Amúgy voltúgy, hogy egyáltalán nem voltam éves, (ez szombati nap) és ettem 1 tányért salátát, meg 100-150 g húst, és mellé 1 nagyon kevés tésztát, és ennyi, nem tudome z hány kcal, de tuti nem volt 1000, és aznap futottam 15 percet, a xar idő miatt :D

jobb mint a semmi.. Ja azt kifelejtettem, hogy járok úszni, heti 1x :D

2011. ápr. 27. 21:44
 10/22 anonim ***** válasza:

jóóó vágom hogy mozogsz, de a mozgáshoz optimalizáljuk a kaját. ha sokat mozogsz, nyilván többet ehetsz, de akkor is van valahol egy határ.

ha meg olvastad az oldalt, akkor tudod, hogy napi 1 ilyen salátás kis tésztás 150g húsos étkezés nem jó.. (~30-40g fehérje.. az is 1 adagban) ilyenkor a nap többi részében "éhezik" a tested. azt hogy hogy nem kívántál többet nem vágom :) én odafigyelek hogy egyek amikor csak eszembe jut :D kívánom -nem kívánom.. kell az energia. ha nem most, akkor a holnapi edzéshez :)

2011. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!