Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy lefogyjak?

Mit csináljak hogy lefogyjak?

Figyelt kérdés
jelenleg elég túlsúlyos vagyok, 135 kg körül, 192 cm-rel, elég nagy állat, sokan mondják. azt mondják sokan kondiznom kéne és a hájat átalakítani tiszta izommá, valóban akkor mégnagyobb állat lennék, de én nem szeretnék nem megmozdulni sem, le akarok fogyni, legalább 35-40 kilót, milyen sportot ajánlotok rá, illetve táplálkozási tervet?? a tervem nekem a következő, gondoltam itt thai box-ra is. akaraterőm nagyon kevés van, de beleakarok vvágni!! válaszotok előre köszönöm.
2011. máj. 12. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó ha tudod, hogy zsírból nem lesz izom...Diéta+aerob
2011. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hidd el hogy lehet, 20 éves vagyok, nem 14. Itteni barátom 130 kg tömör izom, ezt mind zsírból csinálta, miért ne lehetne átalakítani... ne hülyeségeket írj, konkrét válaszokat és értelmes hozzászólásokat várok és köszönöm!
2011. máj. 12. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nagyon értesz hozzá a barátoddal együtt. Hol olvasta ezt az okosságot? Zsírból izom? Nézz utána, miből épül fel az izom, aztán írjál hülyeségeket!!!
2011. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:

Pontos edzéstervet szakember tud neked csak írni, ahhoz fel kell mérnie a jelenlegi erőnlétedet, aztán testtömeg alapján kiszámítni hogy mennyi az ideális fogyasztásod és hogy a mostani izomzatodhoz milyen edzésterv való hogy megfelelő megterhelést kapjon.


Csinálnod kéne lőször is egy táplálkozási tervet, nagyon könnyen találsz a neten Fehérje-Zsír-Szénhidrát táblázatokat, általánosságban a fehérjében gazdag, zsírban szegény kaják a legideálisabbak. Szénhidrát azt rögtön felhasználja a szervezet, míg a zsírnál csak akkor alakítja át lassan energiává ha a szénhidrátraktár üres. Tehát tartós, folyamatos megterhelésre van szükség, hogy levigye a zsírt, ami után fogyassz egy kevés fehérjét szénhidrátot (a szénhidrát helyreállítja a szervezeted állapotát miután kiürítetted az edzéssel, a fehérje meg az izomnövekedéshez alapanyag, ami edzés után közvetlen a leggyorsabb). Az izom az önmagában is elszív energiát, szal fogyásban segít, bár azt tudni kell hogy ilyenkor az izomtömeg súlya nő, tehát bár nem konkrétan a zsírból lesz izom igazad van hogy a súlyod nem fog csökkenni, tehát mérlegezéssel nem fogod tudni mérni hogy hogy haladsz. Az abból látszik ha egyre nagyobb terhelést bírsz. Sportból sokféle van és mindegyikhez tartozhat erőnléti edzés is, nem tudom, próbálkozz hogy találsz e jó trénert. Kondizni ha mész csinálj kb. 3 szériát minden géppel a legnyagyobb súllyal amivel még megy a 3x 10-15-20 ismétlés (attól függően hogy milyen szériákat csinálsz), ha jól csinálod egyre nagyobb súlyokkal megy a dolog. És nyújtsd le az izmokat ha megvagy (nyújtásokat adott izomhoz keresd le a netről vagy edzőtől), azzal kerülöd az izomlázat és segíted a növekedést.



Nem vagyok edző, mindenképpen kérd ki az edző véleményét is, nagyon könnyű úgy edzeni hogy teljesen rosszak a mozdulataid, nem jó helyre rakod a terhelést, akkor meg fejlődni alig fogsz viszont megsértheted magad, ha valaki segít betanulni egy kicsit akkor ezt elkerülheted.

2011. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vree ***** válasza:
Zsírból izom témához, mert látom van akinek ez piszkálja a csőrét: ha sokat kajálsz (erőemelő-típus) persze úgy hogy megfelelő kajákat (fehérje, nem chips meg hamburger meg más síros vacak) akkor tényleg gyorsabban nőhet valamivel az izomzatod, cserébe hogy a testtömeged is nő. Azért van mert a test leépíti az izmot ha nem használod folyamatosan (ezért kell ha edzéstervet csinálsz rendszeresen járni, kihagyásokkal csak hagyod magad visszafejlődni), ha folyamatosan ellátod építőanyaggal és edzesz is rendesen hozzá, akkor ez segít. Ha eleve kövér vagy abból nem csinálsz izmot, azt le kell vinni. Mivel te fogyni akarsz ezért neked nem az erőemelőmódszer kell, hanem hogy minél tovább edzzél pl. fussál hogy apadjanak a zsírraktárak, Azt nem árt tudni hogy egyszerre izmot növelni és zsírt csökkenteni nem nagyon lehet, mert a fogyás az izmokat is apasztja. Kezdj el egy diétát meg kardió és aerob típusú edzéseket, és ha lefogytál egy kicsit már akkor követheted izomnöveléssel. Elvileg ha fordítva csinálod akkor is szív el az izom energiát de mint mondtam a zsír lassan alakul energiává és inkább szénhidráthiányod lesz, amitől éhes leszel és fáradt, ha nincs akaraterőd és rosszul kajálsz akkor meg ez visszaüthet mert csak még többet fogsz kajálni és többet pihenni.
2011. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:
Ja nem válaszoltam meg a fenti kérdést, tehát zsírból csak látszólag lehet izom mert ha jól edzel akkor a zsír csökken az izom nő a súlyod marad, de természetesen a kettő nem egymásból következik. Ezért még nem kell szegény tagot leugatni,sokan mondják így, de az persze baj ha konkrétan elhiszed hogy ha sok zsírt eszel attól fogsz erősödni, ez messze nem igaz.
2011. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vree!


Úgy láttam a kérdező nagyon is úgy gondolja, hogy zsírból lesz az izom, sőt még azt is megkockáztatta, hogy én hülyeséget írtam ezzel! Hát ezért ugattam le!

2011. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm vree a válaszod, elgondolkodtató volt, mindenképpen kifogom kérni az edző véleményét, szerintem az a biztosabb. a zsírból izommá való témához nem kívánok többet hozzáfűzni, nem azért nyitottam hogy veszekedést generáljak.

köszönöm eddigi válaszokat!:)

2011. máj. 12. 23:06
 9/9 anonim válasza:
én a helyesben úszni járnék! Ha egyszerre egy órát úszol és tényleg sok erőbedobással(gyorsúszás, pillangó főleg, esetleg hát), akkor nagyon szép eredményeket érhetsz el. Legalábbis nekem ez vált be. Plusz olyan étrend, hogy beírtam google-be hogy kalória táblázat, és kiírtamh milyen ételekben mennyi kalória van. Ha egy nap 1500-2000nél nem eszel emg többet és közben úszol, akkor látványsoan akár heti 1-1,5 kilót is fogyhatsz. Az a lényeg hogy sok állati fehérjét egyél(tejtermékek, húsok tojás,halak, de nézd meg h minél kevesebb kalória legyen benne) és zöldséget(szintén kevés kalória pl paradicsom,spenót,paprika,uborka) . Kb ennyi. Nekem bevált, és az úszástól izmososdni is fogsz.
2011. jún. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!