Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészek/küzdősportolók...

Harcművészek/küzdősportolók miért vannak ezek a viták manapság? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Megfigyeltem azt, ahányszor küzdősportos kérdések vannak, hogy mennek a viták. Eddig 3 "történelmi" fejezet volt, most időrendbe rakom őket.


1. Kb. fél évvel ezelőtt mindenki a muay thai-t, a brazil jiu-jitsu és krav maga-t istenítette a többit stílust pedig fikázták.


2. Rá 2 hónapra, már a krav maga sz@r, az über királyság a wing tsun kung-fu az aikido, és kyokushin karate.


3. Mostanában már a wing tsun is egy f*s, az ökölvívás-birkózás-savate triumvirátus a tökéletes bunyó az utcai verekedésre.


Mi lesz a következő időszak? A capoeira, az imádkozósáska kung-fu és a szumó? Minek erről ennyit vitázni? Tiszta értelmetlen! Most őszintén mire jó ez?


2011. máj. 14. 12:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Sztem ezek a fikázások a rossz mestereknek/edzőknek is köszönhető.
2011. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 3rdeye ***** válasza:

mindjárt megjön Neji, és Aczél, és tőlük majd megtudhatjuk, mekkora királyság is valójában a vincsun.

amúgymeg nehogy azt gondoljátok, hogy az igazi krav maga-t tanítják itt, vannak olyan fogások, amit kizárolag csak az izraeli hadsereg tagjai ismernek. ez tény

2011. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

15:00


Elmeletileg 2 fajtaja van, az egyik a katonai, a masik a civil, de teny, hogy nem egy egyedi dolog, hanem ugy "olloztak ossze" a hatekny fogasokat mas kouzdosportokbol. Szoval nem talaltak fel a spanyolviaszt. Az itthon oktatott formaja pedig egy vicc.

2011. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A krav maga úgy ahogy van,egy működésképtelen szar, nevetséges bohóckodás az egész, a röhej csúcspontja meg azok a gésagolyók amikkel hadonásznak...persze, mert majd mindenki ilyet fog hordani magával, ennél egy flakon paprikaspray is hatékonyabb...


Mit gondoltok, miért nem látni/hallani/olvasni egyetlen világhírű krav magásról se? Majd én megmondom miért: Mert ezeket a "legyőzhetetlen" zsidraelita harcosokat péppé verték az ukrán meg török birkózók...

2011. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

19:50


Milyen golyok?


Lattam mar krav magat de semmilyen golyot nem lattam senkinel.


Azert ne tessek osszekverni a kuzdosportot es a kuzelharcot vagy onvedelmet.

Vannak kevert harcmuveszetek ahol megtalahatoak kulonbozo elemek is, de teljesen mas egy versenysport vagy egy onvedelmi trening. Soha nem is fogsz latni krav maga vagy systema versenyt mert ezek elvileg katonai kozelharcok. Ott nincsenek 3 perces menetek meg ilyesmi.

Mondom mindezt ugy, hogy nem akarom dicserni vagy leszolni egyiket sem.

Minden sport jo mert mozogsz es tanulsz is valamit de van ami a hatekonysagahoz kepest tul van reklamozva.

Utni legjobban a boxban lehet megtanulni, rugni a thai boxban, taekvondoban, stb... foldtechikat, dobasokat a judoban, birkozasban. Mindegyik mas.

En szemely szerint kempoztam es ott allokuzdelem, foldharc es onvedelem is van, ezert szerettem. Meg volt onfegyelem, nem jottek fukszos ciganyok, hogy csak megtanuljanak szetutni embereket az utcan. Ez a mostani box iskolaknak nagy szegyen mert sok cigany csak azert jar oda, hogy meg kepzettebb bunozo legyen. Ez megint csak egy kulonbseg a tavol-keleti, filozofiat is kozvetito harcmuveszetek vagy csak egy "bunyo" edzes kozott.

A lenyeg, hogy mindenki meg tudja talani ami neki a kepessegeihez, egyenisegehez, elkepzelesehez illik.

2011. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jó, akkor másképp mondom el.


Hallottam egy nagyon fullos krav maga-mesterről, itt, Magyarországon. Egy szép nyári éjszakán hazafelé indult, mikor bekövetkezett az, ami minden magyar ember életében bekövetkezik jópár ezerszer: jött szembe három kátrányos helyzetű egyén, hogy "Dikmá', de fasza teldzsód van, ilyen nekem is kéne". Na, a csávókám hiába vette elő a krav maga tudását, úgy megrakták mint a máglyát...ennyit erről.


A golyók pedig valamiféle közelharci fegyverek a krav magánál, nézz utána. Személy szerint nevetségesnek és idiótának találom.

2011. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 DannyZuko ***** válasza:
Kevert harcművészeteket szidóknak csak annyit, hogy léteznek nagyon is hatékon összeollózott harcművészetek, mint példáúl a defendo. a hatékonység példaképe. Nem szívesen állnék szemben velük. Másik fele pedig az, hogy ha megnézed a világ legnevesebb (nem legnagyobb) nagymestereit, mittomég, steaven seagalt, chuck norbit (aki mint tudjuk veretlenül vonult vissza a profi sportból), Van dame, de mehetünk filmiparon kívül is, Ip man, oeshiba morihei (aikido) (bruce lee mestere) stb. stb. stb. 90%uk nem csak 1 fajta harcművészetet tanult. Viszont mindegyikük kialakította a saját harcművészetét. Ip man is, oeshiba is stb... Tehát igazándiból az annyira ősinek tartott harcművészeteink gyökerei is szerteágazóak, tehát kevert harcművészetek. Erről szerintem ennyit.
2011. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 DannyZuko ***** válasza:
Bocs. elirtam az előbb. Ip man volt bruce lee mestere és oeshiba morihei az aikido alapítója. bocsi...
2011. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

20:29


Hat en bele kostoltam annak idejen a krav magaba is de golyot senkinel nem lattam. Igaz, hogy nem is voltam tole hasra esve, mert "nagyobb a fustje mint a langja" de azert van benne par hatoasos fogas, de az minden kuzdosportban van hisz annyira ossze vannak mar keveredve a technikak, hogy mindenbe kerul szinte mindenbol.

Ha az eredeti celjat nezem akkor meg katonai kozelharcnak hivjak, es nem hiszem, hogy a katonak golyokkal a zsebukben maszkalnak.

Utana nezek azert mert erdekel, hogy te milyen golyokat lattal. :)

A romas sztori pedig megtortenhet barkivel, akarmilyen kuzdosportot tanul, foleg ha 3-an vannak 1 ellen. Ez nem mervado.

Hogy a kerdesre is valaszoljak:

Mindenki a sajat kuzdosportjat favorizalja es ahany emberrel beszelesz annyi velemeny. Ez mellett pedig vannak azok a "szakertok" akik csak a youtube-rol meg filmekbol ismerik a dorgest de olyan hatarozott velemenyuk van mintha 25 eve ezt csinalnak napi 24 oraban.

Hogy peldaval is eljek en is: Az en egyik kempo edzomet is tamadta meg katranyos helyzetu kissebbsegi kessel, aztan amikor verzo orral repult vissza a bokorba akkor enyhen meg volt lepodve. :)

2011. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19:50


Linkelj nekem egy videót a golyós módszerről mert én még olyat sosem láttam és nem is találtam.

Ez a figura sem használt olyat:


http://www.youtube.com/watch?v=qb0OoV96yZo

2011. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!