Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor a thai-boxban...

Most akkor a thai-boxban tényleg hanyagolják az "ökölharcot"?

Figyelt kérdés
Azt olvastam itt csomó ilyen jellegű kérdésnél és válasznál, hogy inkább "láborientált" a dolog, meg hogy emiatt annyira nem is hatásos utcai küzdelemnél. Most akkor mi az igazság?
2011. máj. 20. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:

baromság. gondolkozzál már!


heti 12 órőát edzel, ökölharcot, vagyis csak boxolsz. ez 12 óra kéztechnika tanulás. a thaiboxban használhatod a lábadat, ergo a heti 12 óra edzésből 6 óra ökölharc, 6 óra "lábharc". nyilván az, amit 2x annyi ideig gyakorolsz, jobban megy. vagyis, egy boxoló ezért jobb az ökölharcban. viszont a tb lábbal is gyakorol, amit a boxoló elhanyagol. a gyakorlat azt mutatja, higy a box nem igazán működik a kickbox ellen, a rúgások jól kivitelezve túl nagy előnyt jelenenek.

2011. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Használják ők az öklük,nincs abban hiba.

Legtöbbször csak azért éri kritika a tb edzéseket a többivel szemben,mert statikusabb.Nem pattognak,kevesebbet mozognak el,beleállnak az ütésbe,nem vonják ki magukat egy-egy akció befejezése után.

Tehát klasszikus lábmunkában és mozgáskultúrában kevesebb csak.Keménységben semmiképp.

Az meg,hogy ki mennyire használja támadásnál a kezét vagy a lábát,teljesen egyéni beállítottság kérdése.

2011. máj. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gondolom láttál már TB videót. nem szoktak ütni?


amúgy, azt az utcai bunyós dolgot hogy érted?

sportnál ritkán gyakorolják azt hogy néhány mocsok köréd gyűl, és elkezdenék a pénztárcádért feltárni a vesédet. utcán pedig ritkán van normális ring, és a szabályokat is mindég meg akarják szegni. idegesítőek ám..

2011. máj. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség! A thai boxolók kéztechnikáját összesem lehet hasonlítani egy ökölvívóéval. Igen a thai boxolók tudnak jól sípcsonttal combra rúgni és térdelgetni, aztán kifújt ennyi a tudományuk. Kézzel csak kalimpálnak, védekezésük is gyatra. A thai boxban kevés a védekezés, ugyanakkor keményre fel van edzve a testük. A lábmunkájuk sem a legkimagaslóbb, egy taekwondós, savate-os vagy egy jobb karatés sokkal gyorsabb és technikásabb és pontosabb rúgásokra képes. Kézzel pedig egy ökölvívó vagy egy wing tsunos is lealáz egy muay thai-ost.

Egy valamit viszont el kell ismernem, a thai boxolók nagyon kemények és szívósak, magas a fájdalomtűrő küszöbjük. Ugyanakkor utcára a thai box sokat nem ér, utcán farmergatyában, kabátban nem igazán lehet rugdosni, a térdelés nem lenne rossz, viszont alulról a térdhajlatnál elkaphatják a lábukat, és akkor már földhöz is verik őket. A könyökös sem lenne rossz, csak mivel a legtöbb versenyen tilos a könyökhasználat ezért nem igazán oktatják. A thai box egy SPORT, nem utcai önvédelem. Nem értem miért lett ez a thai box ennyire divatbunyó.

2011. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az eredete érdekes a tb-nek.

Kambodzsai Bokator volt, amit elkezdtek sportként gyakorolni Thaiföldön. ugyen a tb. és a Muay thai szabályrendszerbeli különbségeit nem ismerem.. deee némi érdekesség:

a Bokatort még katonák gyakorolták egymáson mondjuk béke időben, elütni az időt egy kis élet-halál megmérettetéssel. csak hogy ne legyen olyan nagy a dekadencia. ehhez leginkább ejsze a Muay thai boran-ra hasonlít, bár mióta a tb ilyen sport lett.. hát.. :) testmozgásnak jó :)

2011. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk útcán egyrészt úgy értettem hogy letámad valami simlis alak ököllel, az baromság hogy ne tudná leverni a thai boxos az olyat aki semmit sem tud közelharcra
2011. máj. 21. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
és utcán az a veszély fenyeget amit épp írtál (engem ma így meg akartak verni, meg is ütöttek de oly jelentéktelen hogy ilyenre nem is mozdultam) vagy esetleg az utca az a hely ahol mondjuk 2-6 ember jöhet ellened, és fel akarnak metszeni? mert ez már mindjárt érdekesebb. szóval az hogy 1 idióta kötekszik, nem nagy para, még csak meg sem kell mozdulni és meg van oldva, a tudás oda kell ha mondjuk tényleg meg akarnak ölni. és oda nem árt ha vagy nagyon tudsz futni vagy verekedés helyett konkrétan zúzni tudsz. avagy harcolni.
2011. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. köszike a válaszaitokat
2011. máj. 21. 21:54
 9/9 djzeyon ***** válasza:
0%
Komolyan mondom, ezt nem hiszem el...Mindenki a Muay Thai kéztechnikáját fikázza, holott pl a Taek-Kwon-Do-ban sokkal kevesebbet ütnek és sokkal gyatrábban, mint a Thai boxban. Én gyerek korom óta Tae-Kwon-Do-ztam aztán átmentem Muay Thai-ra, szóval nem a levegőbe beszélek...A boxolók, meg speciel átlagban fel sem bírják emelni a lábukat...Nem értem miért baj az, hogy a Thai box-ban inkább a lábtechnika érvényesül, azon belül is a sípcsont és a térd.
2011. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!