Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészet/küzdősport vagy...

Harcművészet/küzdősport vagy Önvédelmi fegyver?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb ha esetleg megtámadnának az utcán?

Ha tartok magamnál valamilyen fegyvert (sokkoló, vipera, boxer, kés, gázspray, gázriasztópisztoly)


vagy


Eljárok harcművészeti edzésekre pár évig?

Melyik a célszerűbb?


2011. jún. 30. 07:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

lee, azért a fegyveres támadásról van szó, mert kit érdekel ha valaki fegyver nélkül kötekedik? engem pl. manapság ha meg is ütnek utcán, úgy tűnik már nem is reagálok rá.. mondjuk nekem egy semmi kis ember nem jelent fenyegetést, amíg nincs nála semmi éles vagy hegyes.. tehát a fegyvertelen támadó senkit nem mozgat mert gyenge, a magamfajta, aki tud ölni a kezével úgysem támad meg senkit utcán, akkor minek egyáltalán beszélni ilyenről? részeg lökdösődik az utcán..? ugyan már..


-----

Kérdező: a fegyvert elveszik tőled, és mondjuk lenyomják a torkodon a sprét. ha nőies, ha nem. előtte lehet az arcodba fújhatják.. ha valaki a puszta kezét használva nem tud harcolni, nem szokta meg milyen ha felé rontanak, mennyi ideje van mozdulni, reagálni és milyen a stressz legalább gyakorló harc közben, annak tényleg csak kicsavarják a kezéből a fegyvert, és ott áll mint egy kis áldozati bárány.

egy késharcos ismerősöm maga is nagy gyakorlattal rendelkezik fegyvertelen (pusztakezes) harcművészeti gyakorlattal. gondolom ez szerinte is fontos.


egyébként szituációban meg támadj szemre, lágyékra, én úgy szoktam számolni, hogy kevesebb mint 3-4 másodperc alatt 3 embert harcképtelenné tudok tenni, úgy, hogy én még biztosan nem sérülök meg (nyitásképp)

persze minél több gyakoraltod van harcművészetekben, vagy fegyverforgatásban, annál nagyobb ez a szám (illetve rövidebb az idő) de ehhez gyakorolni kell. a továbbiakban meg tényleg futás. a színhelyet is el kell hagyni, és a meglepett "ellenfeleket" is, ha még maradt élő.


fegyvernek meg apró szilánkokra "porított" üveg dara kellene, csak még nem dolgoztam ki a tárolását.. ninjáktól várom a kivitelezési ötleteket..

2011. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"egyébként szituációban meg támadj szemre, lágyékra, én úgy szoktam számolni, hogy kevesebb mint 3-4 másodperc alatt 3 embert harcképtelenné tudok tenni, úgy, hogy én még biztosan nem sérülök meg (nyitásképp) "


Honnan tudod? Támadott valaha meg téged 3-4 ember?

2011. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

nem hagyok rá módot, ugyanis nem szívlelem az erőszakot.

de ha wudangot gyakorolsz, akkor észre sem veszed, elszáll pár év, és talán még neked is fejlődnek majd a képességeid, és talán elég gyors leszel és pontos, az említett dologhoz ;)

2011. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
az említett célpontok mellett ne feledd a térdet az mindenkinél sebezhető pont egy köríves rudással könnyen eltalálható és ha megvan akkor a faszi nem fog egy ideig járni;)
2011. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
nekem rúgták már meg tisztességesen brutálisan a térdem, és nem is volt kellemes.. de valahogy nem volt az a teljesen lefegyverző hatás.. bár biztos szerencsémre csak nem volt elég jólirányzott.
2011. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"nem hagyok rá módot, ugyanis nem szívlelem az erőszakot.

de ha wudangot gyakorolsz, akkor észre sem veszed, elszáll pár év, és talán még neked is fejlődnek majd a képességeid, és talán elég gyors leszel és pontos, az említett dologhoz ;)"


Az szép, és jó, hogy kerülöd az erőszakot, de amíg nem verekedtél élesben egyszerre több ellenféllel, addig elég bátor dolog kijelenteni, hogy néhány másodperc alatt ártalmatlanná tudsz tenni 3-4 embert, úgy, hogy nem sérülsz meg. Egyébként nem egyszer, és nem kétszer verekedtem 2-3 ellenféllel, és eléggé nehéz, de legtöbbször sikerült ártalmatlanná tennem az ellenfeleimet, bár, én is kaptam azért, de ez ezzel jár. És általában nem úgy kezdődött az egész, hogy volt esélyem közbetámadni, hanem úgy, hogy hátulról lefogtak, megütöttek, stb. Ilyenkor elsősorban nem a technikai tudásom mentett meg, hanem inkább a fizikai erőm, és a lélekjelenlétem.

2011. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

szerintem mi kissé más dologról beszélünk, ezért gondolsz tapasztalatlannak ámde szemtelenül "bátornak".

az én képzésem szerint, ha egyszer már a belső védelmemnek kell kiállnia pár ütést, mert lefogtak, akkor elkönyvelhetem magamnak már akár halottnak is. mert senki nem fogja ezen a földön garantálni (magamon kívül) hogy ha valakiknek lesz alkalmuk bántani, akkor majd nem felmetszik a gyomrom, hanem megütnek.. ez nem is téma, így túlélni végülis mázlis dolog.


ellenben sok gyakorlás és következtetés eredménye, hogy bármennyire is körülállnak, 3-4 mozdulatra a leggyorsabbikból futja, ha ezekkel sikerül szembe és lágyékra találni, akkor még rohadtul nem ütöttek feléd, ugyanakkor az említett számú ember egyed nyomorítva fog lerogyni körülötted, ez ne legyen már kérés. ez nem nagyképűség, vagy levegőbe fecsegés, ez kb. az egyetlen dolog ami még adott lehet az erőszak világában. hogy ha te nyitsz támadást, akkor van néhány másodperced, az istenek idejéből, amíg még dönthetsz és cselekedhetsz, a továbbiak.. a továbbiak már évezredek óta csak a harc kínja és szenvedése.. próbáltam most hangzatosan fogalmazni.

2011. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Aha, értem.
2011. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ha többen támadnak lényeg h ne a kör közepébe állj hanem próbálj kijönni a támadás vonalából és lehetőleg egymás mögé utasítani a támadókat...am ha leszakad a térdkalácsod vagy térdízületi ficam jelentkezik akkor nem fogsz tudni járni am csak szimplán fáj;)(a krav magás válaszoló vok)
2011. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
jó a fegyver, de nem kell felhívni magadra a figyelmet (ne telefonozz, ne hallgass zenét, stb), akkor mindig lesz körülötted valaki, akit könnyebben kinéznek, h kirabolhassanak.
2013. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!