Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik nyugati harcművészet?

Létezik nyugati harcművészet?

Figyelt kérdés
Tehát európai v. észak-amerikai eredetű?
2011. szept. 1. 22:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Bocs, ez nem harcművészet, csak küzdősport. De legalább európai (francia):

[link]

2011. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ezt találtam még:

[link]

2011. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
észak-amerikai harcstílus: fogj egy géppisztolyt, rambobicskát, gránátot, dzsngelruhába bele, aztán adjad neki, ami kifér! :)
2011. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de engem tényleg csak harcművészet érdekel. Tehát olyan "sport", aminek az alapja egy (lehetőleg ősrégi) vallási/filozófiai rendszer...
2011. szept. 1. 23:05
 5/21 anonim ***** válasza:

na akkor:

bírkozás, görög eredetü-->európai

boxolás---> (angol?)de legalábis európai/ amerikai

kick box----> amerikai

glima----> skandináv

valami rugdolós----> franciai

2011. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hát az ökölvívás ha jól tudom angol eredetű, de abban nincs sok filozófia (javítsatok ki), de nem is értem, minek kell küzdősportba filozófia? Te maradjál talpon a végén, végső soron ez számít, nem ?
2011. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
a capoeira az dél-amerikai, brazil, az is nyugat
2011. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

hát filozofia, azért van.

Csak a nyugati/európai filozofia kicsit más (vagyis nagyon más) mint keleti/ázsiai filozofiák!!


Mi nem azon filozofiázunk, nem azért edzünk mert azt hisszük hogy akármi, hanem a mi filozofiánk kb annyi hogy ha valaki felettünk próbál uralkodni akkor jól pofán vágjuk.

2011. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

vagyis ahogy én felfogtam a keleti harcmüvészeti filozófiákat, az az hogy inkább nem akarnak verekedni. (gondoljál most példáúl jackie chan filmekre, vagy akár bruce lee, mindig mondják "nem akarok balhét" "i don´t want any problem")

Nyugaton pedig kicsit máshogy mennek a dolgok.


Nyugati harcmüvészetek, régi mint mondtam box, meg birkozás, ami ma napság is tartja a színvonalat.

De vannak modern harcmüvészetek is, mint bjj, és mma, és ezek is jók. Keressél rá bjj vs karate, vagy mma vs karate vagy akármire és látod hogy melyik a jobb. Nem mintha ez számit, de akkor is, karate, kungfu meg ilyenek, nem olyasmi ami müködik az utcán.


Ha meg akarod magad védeni, akkor tanuljál meg egy kicsit boxolni, és nyomjál fel magadra pár kg izmot, és ha jön egy c-gány és akarja a telód, akkor egy ütéssel kivered. De nem mintha ezért edzene is bárki, csak mondom. Kb ez a nyugati filozófia, hogy verjed agyon a másikat. ès szerintem az is jó.

2011. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

„nem is értem, minek kell küzdősportba filozófia? Te maradjál talpon a végén, végső soron ez számít, nem ?”


A küzdősportban lehet, hogy tényleg ez a lényeg, de ezért írtam kifejezetten, hogy nem az érdekel, hanem a harcművészet. Az pedig teljesen másról szól, legalábbis az én értelmezésem szerint. Úgy gondolom (bár lehet, hogy tévedek, nem vagyok szakértő), hogy a harcművészetekben a lényeg nem a harc vagy önvédelem, hanem az, hogy megismerd önmagad, testedet és gondolkodásodat egységben, „megküzdj önmagaddal”, és ezáltal tanulj majd meg eredményesen harcolni. Vagy valami ilyesmi, amit filozófia alatt értek :)

2011. szept. 2. 00:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!