Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hát edzésnél van problémám?

Hát edzésnél van problémám?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy hogy tudnám kiküszöbölni azt a hibát hogy amikor a konditerembe a hátam edzem evezés során ne karból húzzam.Mert nyakhoz húzás és mellhez húzáskor érzem a hátam és el is fárad de evezéskor semmit nem érzek csak kart pedig a súlyt levettem minimálista és próbálom a szabályoságot is probálom mindig de valamiért nem megy? Vagy valami más gyakorlat ami ugyan azt a hatást érném el , se gépen evezést se döntött törzső egykezes evezést nem érzem.
2011. júl. 6. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogj rá teljesen a súlyra,csak csinálj úgy mint ha a kezed egy kampó lenne.
2011. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző hozzá szóló mondja nem szabad erőből megfogni

a súlyt,mert akkor a karod jobban fog dolgozni mint a hátad.

Próbálj meg arra koncentrálni hogy mindig hátból húzd.

Akkor fog még csak igazán érezni a hátad :).

2011. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mindenféle képpen kipróbálom mert így ha simán csak a karom mozgatom és feszítek a vállamra akkor érzem az izmok összehúzódását remélem segíteni fog köszönöm szépen
2011. júl. 6. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Húzd ki magad nyomd ki a tüdőd egyenes háttal gerincből csináld.
2011. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dőlj előre szépen súly nélkül és ne hajlítsd a kezed. Most. Ha kell menj tükör elé. És most húzd hátra a két válladat, de ne fölfelé, mintha csuklyáznál, hanem egyenesen hátra. Súly nélkül is érezned kell, hogy összehúzódik a hátad. Ezt kell reprodukálni súllyal. Próbáld ki DT evezést, és nézd oldalt a tükörben, hogy mozogjon a vállöv előre-hátra.


Ja és szokásos hiba:


Úgy végzik a DT evezést, hogy előre dőlnek 15 fokot, azt várják a csodát. Dőlj előre addig, amíg tudsz pucsítani /nekem ez full vízszint/ és ebben a pozisönben végezd.

2011. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 °:Amigo:° ***** válasza:

1. lehetőség

Odamész az edzőhöz, hogy tanítsa meg.

2. lehetőség

Próbálgatod magadtól-vagy sikerül vagy nem.

(anatómiai ismeretek nélkül ez utóbbi lesz) :-)


Sokan írtak itt jó tanácsot, de a lényeget nem látjátok benne. Nézzetek utána, hogy a széles hátizom hol ered, hol tapad és milyen mozgásokat végez, ill. mik a segédizmok és melyik szakaszban kapcsolódnak be. (agonisták, szinergisták)

Akit érdekelnek az ilyen dolgok és értelmes, az rá fog jönni és ÉRTENI is fogja.

Aki nem, annak irány az edzőbácsi !

:-)))

2011. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!