Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diéta nélkül tényleg tök...

Diéta nélkül tényleg tök felesleges sportolni?

Figyelt kérdés
176 cm vagyok, 60kg, fiú, és minden nap futok 50 percet. Szeptembertől tervezek kondiba is menni, de tényleg tök felesleges ez az egész hogyha nem diétázok hozzá, vagy nem követek egy étrendet? Csak mert én utálom amikor így követni kell hogy húú most ebből ennyit eszek ebből csak ennyit szabad, meg számolgatni kell hogy ebbe mennyi a fehérje meg zsír meg mit tudom én... Mert ha ezt kell csinálni akkor inkább bele se kezdek. Amúgy a célom, hogy ilyen sportos testem legyen, nem akarok én kigyúrt lenni. Alapból egyébként nem eszek soha gyors kajákat meg ilyen nagyon zsíros dolgokat, meg vizet iszom csak, üdítőket nem, de a normál magyar kajákat eszem (már ha az zsírosnak számít...). Nem, nem szalonnát eszek kolbásszal reggelire :D, de azért főzelékek, levesek, pörköltek, sültek, stb... ezeket igen. Szóval vélemény?
2011. aug. 16. 16:06
1 2 3 4
 21/37 Ráffájel ***** válasza:
Csak az a gond, hogy ebben a sportban 70% a kaján dől el a dolog.
2011. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
de ő sportolni akar nem profi testépítő lenni, és látványos fejlödést fog elérni profi étrend nélkül is, inkább kezdje el, minthogy mondod hogy jaj kaja nélkül el se kezd mert lófaszt se ér. de, kur*asokat ér így is.
2011. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Ráffájel ***** válasza:
Nem vagyok hajlandó vitatkozni veled. Mondtam nem egy ilyen srácot láttam már, aki ugyan így kaja nélkül vágott neki a dolognak. 90%uk beszopta, nem értette, hogy nem fejlődik aztán már azonnal danabolhoz meg stanozololhoz fordult persze eszetlenül. A végeredmény siralmas lett persze... ilyen hozzáállással menyjen focizni vagy járjon úszni mert ez a SPORT NEM NEKI VALÓ!
2011. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Ráffájel ***** válasza:
* nem értette, hogy miért nem *
2011. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Amúgy az úgy nem jó hogyha csak egészségesebben kajálsz, teszem azt, csak teljes kiőrlésű cuccokat eszel, csak vizet iszol, meg eszed ezeket a sovány húsokat, meg az alacsony zsírtartalmú tejtermékeket, rizst, zöldségeket? Mármint ezt úgy értem, hogy muszáj méregetni mindig? Mert még a kajákat csak csak megoldom, de hogy méregetni, meg külön megenni ugyanabban az időpontban mindig csak a kimért mennyiséget...
2011. aug. 17. 14:39
 26/37 Ráffájel ***** válasza:

Belegondolsz hülyeség ez az egész egészséges kajálás... de mindegy ezt most hagyjuk. A gond ott kezdődik, hogy nem hússal kezdted a felsorolást. Most kérdem én... mi olyan nagy cucc abba, hogy amikor megveszed a 20kg csirkecombot, akkor kiméred tasakba külön 2-3 napi adagokba és úgy teszed be a fagyasztóba? Miért olyan nagy cucc, hogy megnézed 1 bögre rizs hány gramm? Miért nem vagy hajlandó megszámolni mennyi ch/prot/zsír bevitelre van szükséged és előre tervezni? Ez kb 20 perces meló, ha készítesz egy teljes étrendi sémát akkor is megvagy 1 óra alatt vele. Ha utánaolvasol mit miért mikor kell enni akkor kell hozzá kb 2 óra és lesz egy rálátásod a dologra.


Nem ez a nagy cucc, hanem az, hogy lehet, hogy magadnak kell megcsinálnod a kajád mert anyád nem biztos, hogy fog 3 fajta kaját főzni. Ez viszont már szívás de ha komolyan gondolod akkor megtanulod megcsinálni az alap kajákat.


Ha azt sem tudod mennyi kcalt kell bevinned akkor b4szhatod az egészet. Erőben fogsz fejlődni de ennyi.


Az időtől valamilyen szinten el lehet térni, nincs kőbevésve, hogy 7:00kor kell reggelizni. Viszont a mennyiségeket érdemes nézni mert ha csak becslésra b4szod be a sütőbe a húst igencsak mellélőhetsz. Szabj személyre egy étrendi sémát ha ez nem megy akkor ez van.

2011. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
És ha elmennék egy személyi edzőhöz? Ő biztos tudna segíteni mert ő táplálkozási tanácsadó is, a kaját meg valahogy akkor csak kinyögöm...
2011. aug. 17. 15:39
 28/37 Ráffájel ***** válasza:

Attól, hogy elmész egy személyi edzőhöz attól még nem fogod érteni, hogy mit mikor miért kell enned. Jó oké tegyük fel elmagyarázza, és ad egy étrendet, de ez csak egy étrend... ez nem lesz a személyre szabva a saját igényeidhez. Ilyet milliót találsz neten.


Most mi olyan nagy cucc, hogy utánanézel a dolgoknak? Téged nem érdekel, hogy mi miért történik, nem is akarod átlátni az egészet? Te tényleg a csak a végeredményt látod? Hát ez elég gáz. Azt várod, hogy mindent a seggedalá pakoljanak és majd lesz valahogy? Mi lesz akkor ha a személyi edző alábecsüli a nap közbeni fizikai aktivitásodat? Benne van a pakliba hiszen nem ismer. Lehet két hónap után még fogyni is fogsz. Akkor majd jössz azzal, hogy szar a genetikád meg stb.

2011. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Igen tényleg csak a végeredményt látom... Mondom, én rohadtul nem érzem magam jobban a sportoktól meg attól, hogy "egészségesen" étkezem, élek. Csak a végeredményt várom, mert az látható és legalább jól néz ki.
2011. aug. 17. 17:36
 30/37 Ráffájel ***** válasza:
Mint már többször is kijelentettem, ez a sport nem neked való! Menj el boxolni az is jó alakot ad.
2011. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!