Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészet? Melyikben...

Lee12 kérdése:

Harcművészet? Melyikben vannak ilyen karhátrafeszítés ujjelkapás és feszítés? Gondolom aikido vagy krav maga

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a Ninjutsu.Természetesen az Aikido és a Krav Maga is hatásosak de abban nincsenek ilyesmi típusú fogások/mozdulatok.De ha esetleg nincsen erre lehetőséged ott van még a Shinkendo,a Karate,a Khyokushin,a Jiu Jitsu és az ehhez hasonlók.
2011. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Kyoukusinban és Karatéban ilyen nincs, mert ott nem szokták megfogni az ellenfelet.
2011. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Feszítések judoban, aikidoban vannak például. Ha ilyet akarsz tanulni a BJJ-t ajánlom.


Krav-maga nem harcművészet, teljesen más a filozófiája, de mivel mindenhonnan tartalmaz elemeket ezekből az irányzatokból is emeltek át technikákat, ugyan úgy mint MMA-ba.


Mellesleg utcai harcban több támadó ellen a feszítések nem sokat érnek, amíg az egyikkel foglalkozol a másik lever. Ott a futás a leghasznosabb:)

2011. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22.39.De,meg szoktuk fogni,csak nem úgy,mint esetleg Judo-ban.Nincsenek olyan nagy,erő,lassú fogások,inkább ilyen gyors földrevitelek.Tae Kwon Do-ban nincsenek,azért hordanak védőfelszerelést.Ha Karate-ban nem fognánk meg az ellenfelet,akkor mi is védő öltözetet hordanánk,mert erősek az ütések és a rúgások,de akkor nem tudnánk magunkat jól mozgatni a földön.Zöld öves Karate-s vagyok.
2011. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

hát igazából boxolok csak hát azt sportként használom meg pl ha haverom így elkezd cukkolni akkor nem üthetem meg XD ezért akarok ilyen lefogásokat minnt pl amit rendőrök csinálnak elvezetésnél

mert pl cukkol és nem ütöm meg hanem mondjuk elkapom csuklóját csinálok egy mozdulatot és így letérdel mondjuk mert fáj neki..ilyesmire gondoltam..nem földharc meg ütés rugások hanem ilyen kis szorítások feszítések kézre

2011. aug. 22. 23:12
 6/17 anonim ***** válasza:

Defendoban és Modern Defendoban gyakorlatilag a támadások 90%a ujjfeszítéssel,vagy az általad írt hátracsavart kéz és tarkóra térdeléssel zárul.

http://www.youtube.com/watch?v=bW_OxqZSQvE

2011. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

igen ilyesmire gondoltam csak nincs közelben:S karate akikido meg judo van az ajánlottak között

amúgy Érden lakok

2011. aug. 22. 23:47
 8/17 anonim válasza:
Először is tanuld meg, hogy egyik küzdősport, önvédelmi technika sem arra való hogy a haverok előtt felvágj, vagy hogy a "cukkolásra" legyen valami jó "válaszod". Egy feszítésből könnyen lehet baj, ez nem játék.
2011. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
jó értem nem is erre akarom de környéken sok a kisebbségi és ha belémköt és megütöm akkor nagy cirkusz van de egy kis szorítás nem akkora cucc mert nyoma nem marad meg csak addig hogy lenyugodjon
2011. aug. 23. 00:17
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a meglátásod.

A nagy hangos bunyó feltűnést kelt.

De ha diszkréten megfeszíted valamelyik ujjat már vége is az egésznek és nem kelt feltűnést.

Defendon kívül nem láttam,hogy máshol alkalmaznák ezt,de tényleg ki kell gyakorolni rendesen,mert ennél nem sok fájdalmasabb fogás létezik és ha túlfeszíted,akkor törik.

Nézd meg ezt-

http://www.youtube.com/watch?v=10tSfapon0g

Itt csak lazán gyakorolják,de még így is besz@ratós.

2011. aug. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!