Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcára tényleg a box a legjobb?

Utcára tényleg a box a legjobb?

Figyelt kérdés
Én inkább a thai boxra gondolok, tévedek?
2011. aug. 24. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szépen beléd rakják a kést amíg te felhúzod a kesztyűt, a fogvédőt és a szuszpenzort és megvárod gongot. Bocs a durva fogalmazásért, de nem vagyok diplomatikus hangulatomban. A thai box ringsport szabályokkal pusztakézzel egy ellenféllel szemben. Ez utcán keveset ér.
2011. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az utcán nem bánt senki senkit és ha mégis akkor sem a legjobb biztonság az, ha tudsz/jársz thai box edzésekre...

A sima box nem rossz, bár én egy sima önvédelmi kurzust többre értékelnék. Ugyanis szerintem egy sima önvédelmi képzés másfél év alatt nyújt akkora eredményt, hogy már megállja a helyét általános esetekben, ellenben a boxolással, ami sokkal hosszadalmasabb folyamat után ad effektív eredményt. Pláne azért, mert nincs kellő erőnlét, akaraterő, fizikum stb. És amire ezt feltornászod addigra már hosszú idők teltek el.

2011. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
"Az utcán nem bánt senki senkit.." Te hol a ..csába nőttél fel? Mert ha a Rózsadombon, akkor én kérek elnézést. Nem sok olyan embert ismerek akibe legalább egyszer ne kötöttek volna bele, vagy verték volna meg.. nem nagyon kell taglalnom, hogy mik..
2011. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ér túl sokat,ha úgy tanulsz meg küzdeni,hogy kesztyű van rajtad,nem üthetsz öv alá,nem rúghatsz,nincs földharc,és a kezed a fejed és a tested elé tételén kívül nincs semmi védekezés.Nem tudom,hogy mit tennél ha csak 1(!) nálad jobb fizikumú,vagy nálad gyengébb,csak harcművészetet tanuló gyerekkel szembekerülnél,csak néznéd,hogy "fúúúúúúúúúú ilyen edzésen sose volt,mi az,hogy fejbe rúgott?És most mért vagyok a földön a lábával a nyakamban???"
2011. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az egyik legjobb az ökölvívás.

Boksz edzésen nincs mese beleversz a másikba és te is kapsz rendesen,ezért nem lesz számodra újdonság,ha utcai bunyóban kapsz a pofádba,míg az csing csungosok könnyebben zavarba jönnek egy emberes pofontól,mert kevesebbet,vagy egyáltalán nem sparringolnak.

A thai box meg statikus,le vannak cövekelve,szar a kettősfedezék stb,bár bírják az ütést-rúgást az tény,kemények.

Egy ökölvívó folyamatos mozgásban marad,ütés után elmozog és a védekezésen legalább akkor a hangsúly,mint a támadáson,cselezésen.

Tehát el sem bírod találni,mert kimozog és telibever.

2011. aug. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pont hogy a thai boxban megy fejre rúgás, ütés, könyökös ütés fejre több irányból, térd, fejet be lehet húzni térdbe, klincselés stb, nem csak amit a ringben látsz, az nem igazi thai box, a K1-el, kick box-al ne keverd, azok nagyon be vannak szabályozva. És minden ütés rúgás már edzésen is teljes erőből megy, ellentétben a csingcsung karatékkal.....
2011. aug. 25. 07:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Remélem "igazi" thay boxon megtanultok kés álló bőrt is fejleszteni, mert utcán meglepődhetsz, mert utcán meglepődhetsz amikor egy feléd száguldó ütő kézen amit jól bírsz ugye hirtelen fémes csillogást veszel észre mit ugye meg nem lehet bírni. Utcán az is előfordulhat, hogy valaki vascsővel akar fejbe vágni egy jól képzett harcművész (általad le csingcsung karatézot) képes kell legyen darabokra szedni.
2011. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A karatésok sok védést tanulnak meg gyakorolnak, de életszerű verekedésben nincsen részük. Thai boxon minden edzés végén verekedés van, ebből tanulnak, hogy tudják is használni, ne csak elméletben meg lassú mozdulatokkal. Kapnak egy pofont az elsírják magukat legtöbben, mert nem vol még ilyenben részük.
2011. aug. 25. 09:25
 9/15 anonim ***** válasza:

"A karatésok sok védést tanulnak meg gyakorolnak, de életszerű verekedésben nincsen részük"


Igazán?Mennyi tapasztalatod van karatéval kapcsolatban?

Elárulom neked:thai box= küzdősport,karate=harcművészet...hihetetlen,b*zdmeg,hogy nem tudtok már utána olvasni.

A karate nem csupán a bunyóról szól.K*rva sokadszor írom már le. Amúgy az csak 1 dolog,hogy van kihon és kata része.

De tudod,mi karatésok,meg harcművészek általában, nem hordunk bunyónál kib*szott kesztyűt,ezért lehet,hogy te ringben igen pro-nak hiszed magad,és amiről a kérdés szól,az utcán megütsz,és eltöröd szépen a kezed,utána én,"csingcsung karatés" meg vígan összetöröm az arcod,mert az öklöm seiken része hozzá van szokva az intenzív terheléshez,és elég kemény ahhoz,hogy szép kárt tegyek a pofádban.

Szóval azt tanuld meg,az nem hozzáállás,hogy leszólok egy másik stílust,amivel még tapasztalatom sincs.Mert ha lenne kb. 5 éves karate múltad,akkor meghallgatnálak.De a levegőbe beszélni könnyű.

Amúgy...mondjak neked pár elég ismert karatést:

Semmy Schilt,Everthon Teixeira,Feitosa....sőt,Dolph Lundgren is kyokushin karate-mester.

És ők sem "csingcsung karatésok",hanem eléggé kemény emberek.Mivel ilyen karatés nincs.

A harcművészet kőkemény,nem küzdősport.Hallottál már olyanról hogy: tűrőképesség,vonatozás,vesszőfutás?

Ha egyszer ilyenben lett volna részed,nem beszélnél ilyen marhaságokat.

A kérdésedre válaszolva: nem,messze nem a thai box a legjobb utcára,az csak ringbe való!

2011. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, van itt fogalom zavar bőven, de sebaj.


Veletek kick-boxolókkal és thai boxolókkal, valamint karatésokkal az a baj, hogy nem tudtok normálisan ütni. Boksz edzésen megtanulsz ütni normálisan.Jobb az ökölvívás a thai boxnál. Hiába jön sok sértődött muay-os azzal, hogy a thai boxban van rúgás, térd....stb és a boxban nincs. Na és? Ezeket utcai verekedésekbe nem lehet használni. Szép dolog a köríves rúgás a Chuck Norrisos és Tony Jaa-s akciófilmekben, csak a valóságban nem jön össze. Ráadásul a thai boxolók bénábbak kézzel még a kick-boxolóknál is, nem tudnak jól ütni.

Amikor én thai boxoltam, volt egy srác aki abba hagyta egy időre a muay thai-t valami végett, elment bokszolni, 1 év után visszajött, CSAK kézzel lerendezett mindenkit úgy, hogy mi rúgtunk ütöttünk, mindent csináltunk. Én is így tettem, igaz én már abba hagytam a muay thai-t véglegesen és bokszolok már 4 éve. De szoktam edzeni még thai boxolókkal és már én is lerendezem őket csak kézzel úgy, hogy ők rugdoshatnak is. Na meg egyéb más rúgás-centrikus stílust űző, elfelejti, hogy utcán utcai ruhában nem lehet hatékonyan, se gyorsan rúgni, sokszor még hely sincs hozzá (pl: egy kocsmai verekedésben, az asztalok és a székek között nem kell rugdosni).A rúgás az egy instabil állapot, hiszen rúgás közben az ember egy lábon áll, ami utcán igen veszélyes dolog, mert például ha rúgás közben neked mennek akkor elesel és lent vagy a földön. (Lehet, hogy egy szabályokkal teli K1 versenyen ringben működik a rúgás, mert ott tilos a lökés, de utcán nem). Az a baj, hogy a thai box egy nagy divathullám része a küzdősportok világában, ami hamis önbizalmat ad.


Karate:

Láttam már több kyokushin edzést több helyen is. Hát....rohangálnak a gyerekek fhérövvel sikítozva rosszalkodnak, aztán két hónap múlva már kapnak egy citromsárga övet? Mire föl??!!! De ugyanez a felnőttekre is, formagyakorlatok tömkelege, egy kis seiken védős bunyó, persze fejre nem ütünk, amolyan simogatás szerűen, az erőnléti edzés az mondjuk igen kemény (el kell ismernem), de semmi extra. Az övvizsgák is annyi, hogy bemutatnak pár kata-t, aztán csókolom.

A karatésok hiába edzik fel a seikenüket, ha nem tudnak ütni. Azok a szögletes merev karate ütések egy utcai verekedésben teljesen alkalmatlanok. Láttam már olyan kocsmai bunyót ahol a feketeöves kyo-st elverte egy nála idősebb és termetre kisebb 50 év körüli kőműves.


Az utcai verekedés lényege (ha a támadó fegyvertelen) az ütés és a test-test elleni küzdelem, nem rugdosni meg ilyen fogás technikás marhaságokat kell csinálni.

Fegyver ellen pedig fussatok el.


Késes Krisz

2011. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!