Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcára tényleg a box a legjobb?

Utcára tényleg a box a legjobb?

Figyelt kérdés
Én inkább a thai boxra gondolok, tévedek?
2011. aug. 24. 20:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Naaa...miért általánosítunk.Hidd el,én nem egy embert tudnék egy ütéssel leütni(és ezt most nem nagyképűségből írom),csupán a karate tudásom miatt(na jó meg azért nem is vagyok kis darab,de ha nem karatéznék,fele ekkorát nem ütnék,mint most).És nem 1 karatés sporttársamat ismerek még,aki kegyetlen nagyot és pontosan tud ütni.Amúgy a shotokan a szögletes karate,a kyokushin sokkal életszerűbb,a körkörösségre épül,de ezt most nem magyarázom.

És nem gyerek edzésre kell elmenni,meg ha bunyót akarsz látni,nem is általános kata edzésre.Versenyzői/senior küzdőedzést kell megnézni,ha érdekel.Nem lesz simogatás,garantálom.

Tudod,egyébként azt nagyon egyszerű letesztelni,valaki tud-e ütni vagy nem.Tameshiwari(jelentése próbatétel,a különböző törőgyakorlatok gyűjtőneve is),és azon belül a cseréptörés.Felpakolsz bakra kb. 10-et,és ha aki elüti,összetöri,az az arcodat is ugyanúgy össze fogja törni,hidd el.Akinek a keze törik bele...az meg nem tud ütni.Ennyi.Én nem azt mondom,hogy minden kyo-s nagyot és jól üt.Nem.De itt szerintem nem is az amatőr szintről volt szó,ahhoz,hogy ütni megtanulj,nem 2 hónap kell.Aki már ELÉGGÉ jártas valamely harcművészetben,az azért általában tud ütni.De ehhez is kell egy genetika,valamely adottság,hogy valaki jóval átlag feletti ütőerőt tudjon kihozni magából.

A boxolóknak persze,hogy jobb a kéztechnikájuk:abból élnek.De ha engem egy boxolóval hozna össze a sors,tuti hogy addig kínoznám a combját,amíg már nem is tudna felállni..Valamint ugye a kesztyű.Mert ha nekem kemény a seikenem,és tudok is ütni,ha kesztyű nélkül,utcán bunyózunk,még az is dob az én esélyeimen.Ők ezeken a pontokon sokkal foghatóbbak.A kyosok egyetlen hátránya abban van,hogy nincs fejütés a versenyszabályrendszerben..Ezért cserébe viszont egy puszta öklös gyomros nem olyan ám,mint kesztyűben;)

Szóval ezt kijelenteni,hogy a karatés nem tud ütni,elég meggondolatlan.Persze,nem mindenki üt jól...ahogy a boxolók között és akárhol máshol találsz olyan embert,aki egyszerűen balf*sz módon üt.De az nem a stílus milyensége miatt,hanem az egyén képességei miatt történik:)


Na szóval lényeg a lényeg,minden irányzat jó,ha valaki jól csinálja.Ha valaki tehetséges,igazi jó bunyós,bármely küzdősportba/harcművészetbe kezd bele,hasznát fogja venni,tud benne érvényesülni,eredményeket elérni.


Na peace:)

2011. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nagyokosan beleszólok, de utcára legjobb egy HW 40 4,5, estleg Magnum Eagle. Akárhogy boxolsz vagy karatézol, ezek elől úgyis elmenekülsz. :)
2011. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez a pisztolyos dolog,már ne haragudj,de ritka gyerekes hozzáállás.

Valakivel összekapsz a parkolóhelyen,vagy egy paraszt letapizza a nődet és ahelyett,hogy 2perc alatt rendezitek,te nem bírod mondjuk elviselni a vereséget és lelövöd.

Azért az nagyon nincs összhangban,hogy hazamész egy fognyommal az öklödön,vagy éppen bevert képpel,vagy kapsz 10 év fegyházat.

Pont az ilyen beállítottság miatt menjetek bokszolni.

Veszíteni is tudni kell.

Nincs abban semmi,mindenkit levernek néhányszor az életben:).

A pisztolyozást hagyjátok meg a csíráknak.

2011. aug. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudni kell veszíteni, és tudok is, ha 1v1-ről van szó. Csak miután általános iskolás koromban minden héten 10-en körbevettek, 8.-ban meg is késeltek, később 16 évesen barátnőm combjába is beleállították buszon a medvekarmot... Nos, ezek után úgy döntöttem, belefektetek pár ezret a fegyverekbe. Érdekes módon azóta nem kötözködnek. (Félreértés elkerülése végett: a fegyver sosem sült el.)

Itt nem arról van szó, hogy nem bírom a vereséget, de miután minden nap pépesre vertek bandában, és a késelés... Én nem vagánykodok, hanem próbálom megvédeni az életem. Ha pedig ez másképp nem megy csak így, akkor ez van.

2011. aug. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A bokszoló mivel főleg az öklét használja jobb ökölharcban mint a Muay Thai-os. A Muay Thai-os pedig jobb lábharcban mivel főként a lábait használja.


De a tapasztalat az ami mérvdöntő.

Sokan írják hogy a Muay Thai az versenysport, de tudtommal a sima Boxot is ringben gyakorolják. Ugyanakkor mindkettőt alkalmazzák a ringen kívül is.


Igazság szerint aki ütni szeret annak a Box a jó választás, aki meg inkább rúgni szeret annak a Savate vagy a Muay Thai. Persze az igazi, ami tényleg tuti azaz hogyha az ember sok küzdősportot és harcművészetet kipróbál mint annak idején Bruce Lee. Lee tanult Wing Chun-t, Boxot, azt hiszem Judo-t is, illetve talán Savate-t. Mert nekem úgy tűnt, hogy olyan "Savatésan" mozog harc közben, tehát mindig mozgásban van. Ugyanakkor kiemelném, hogy főleg a lábait használta támadásokra, a kezével inkább védekezett.


Én úgy vagyok vele, hogy kezdj el Boxolni, hogy megtanulj nagyon erőset ütni és utána kezdj el Muay Thai-ozni, vagy akár mindkettőt egy azon időben. esetleg mellé Jiu Jitsu is jöhetne, hogyha... esetleg... talán földharcra kerülne a sor.


Muay Thai VS Box:

https://www.youtube.com/watch?v=vMVhNUe-9L4

2015. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!