Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Próbálok rendszeresen futni...

Próbálok rendszeresen futni de a térdem nem bírja? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval 4 éve elkezdtem kézilabdázni.. 2. év után éreztem hogy a jobb térdem egyre többet ropog kattog stb. fájt. de hagytam mert gondoltam nem nagy gáz..ezután félévvel elkezdtem hordani rá szorítót ezzel jó is volt. aztán nyáron ugye nem volt edzés.. jött a következő év.. a jobb térdemnek semmi baja nem volt.. helyette a bal térdem kezdett el s'zarakodni.. gondoltam a másikon is segített a szorító ráhúztam a bal térdemre.. jó is volt fél évig.. aztán már szépen lassan egyre kevesebb ideig bírtam már futni mert nagyon fájt. elmentem dokihoz megvizsgálta és azt mondta puha a porcom szedjek erősítőt.. szedtem is de semmit nem használt (már fél éve szedem) doki után egy hónappal abba kellett hagynom az edzéseket mert nem bírtam.. pihentetnem kellett. Most nyár vége felé elkezdtem futni először csak rövidke 10 perceket. most már 20 perceket futok de kb 3 percnél iszonyatosan elkezd fájni a térdem.. de futok tovább mert az akarat erőm visz.. és egy olyan 15től már nem fáj annyira.. amikor hazaérek és fölmennék a lépcsőn alig birok felmenni mert úgy remegnek a térdeim és fáradtak.. és alig bírok menni olyan fáradtak és úgy érzem összeesek mert nem tartanak.. Mivel tudnám erősíteni vagy mit tudnék kezdeni vele? gyógyszert nem szednék be semmi képen. Bocsi hogy ilyen hosszú lett :/ Előre is köszönöm!:)

15/L


2011. aug. 27. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen tönkre akarod tenni magad? A fájdalom azt jelzi: baj van! A futás a térdek szempontjából nem egészséges sport. Ha ócska a cipőd, aszfalton futsz, és széles a csípőd, akkor különösen veszélyes. Keress egy olyan orvost vagy gyógytornászt, aki tényleg tud segíteni, és válassz egy másik sportot, például a biciklizést.
2011. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy nem tudok mást csinálni.. a futás a legjobb még az összes közül.. semmire nincs lehetőség van kézi foci röpi meg kosár.. Biciklizésnéél még rosszabb ott van h nem bírok tekerni de nem mert fáj hanem mert nem mozdul a lábam..:/ Viszont mindenféle képen szeretnék edzeni.. gondoltam kettlebellezni de arra meg azt mondják h szakember nélkül nem ajánlatos elkezdeni.. Egyénileg mit tudnék csinálni?? muszáj mozognom nem bírom ha nem mozgok, egész életembe mozogtam kiskorom óta. Annak is örülnék ha nem csak a kérdésemre tudtok válaszolni.. hanem valamit ajánlani amit egyénileg tudnék csinálni..
2011. aug. 27. 16:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg milyen cipőt vegyek. Mostani sem ócska.. Kempa kézicipő.
2011. aug. 27. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok rácáfolni az elsőre mert egyértelmű hogy azért fáj , mert valami nincs rendbe vele ,de nem csak azért fáj valami , mert szar hanem akkor is fáj ha gyenge , pl francia rúdnál sokaknak fáj az alkarjuk . Am. érdekes dolog ez a térd fájás mert nekem is sokat fájt és nagyon sokat gugoltam és helyre jött , meg pl fegyenc edzésbe van konkrétan ilyen gugolás (ami a térdet is erősítí gugolás közbe ) annyiban különbözik az alaptól hogy szűken kell gugolni . Szóval érdekes dolog ez a fájdalom ,de tényleg érdemes megnézetni orvossal , mondjuk nagyon én nem bízok a dokikban , mert van olyan fájdalmam amire azt mondja csak kis idő kell és meggyógyul ahha az öklöm 5 hónapja gyógyul szóval ha mázlid van értelmeset mond rá ha nem azt fogja mondani hogy kendbe lekváral és soha többet ne csinálj semmit
2011. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az addig oké hogy erősítenem kéne.. de az a gáz h guggolni nem bírok mert leguggolok és nem birok felállni olyat hasít bele és összecsuklik a lábam..:/ lécci segítsetek:((Nem bízok már az orvosokban sem (nem egynél voltam, már vagy 5-6ot megjártam)mert mindegyik mást mondd az utolsó azt mondta h nem ajánlja az edzéseket de csináljam csak amíg bírom
2011. szept. 2. 16:08
 7/8 A kérdező kommentje:
de ha suliba megyek fel a lépcsőn is belehasít a térdem és összecsuklik..
2011. szept. 2. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor szar a lábad , anyámnak műtötték és ugyanezek a tünetek rengeteg más dolog van a világon amit még csinálhatsz .
2011. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!