Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a lényeg az edzésben,...

Mi a lényeg az edzésben, (gyúrásban)?

Figyelt kérdés

1: Mármint biológiailag? Mi történik? Minek kénne történnie?

2: Pl. 2 napon gyúrok akkor pihenjek-e a harmadikon?

3: Milyen táplálékot,tápanyagot vegyek magamhoz?


2011. aug. 27. 16:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a legegyszerűbb az lenne, ha felmennél mondjuk a body.builder.hu vagy vmi hasonló oldalra, és átrágnád magad azokon, amit ott írnak. Egyszerűbb ,mint itt regélni oldalakat :)
2011. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Voltam fönn. Egyszerűbben: Mi a regeneráció lényege? Mitől függ hogy kinek mennyit kell pihenni?
2011. aug. 27. 16:29
 3/20 dirtboy ***** válasza:
100%

Súlyzós edzés


Az edzés lényege, hogy stimuláljuk az izmokat arra, hogy tápanyagokat vegyenek fel. Az edzésterhelés hatására az éppen edzett izomban található szénhidrátok (a neve glikogén) kiürülnek, mert ezt használjuk üzemanyagnak, valamint a fehérjeszerkezet sérül. Így az izomban fehérje (aminosav) és glikogénhiány lép fel. Edzés után azonnal elkezdődik a tápanyagok felvétele, ezért nagyon fontos megfelelően táplálkozni. A terhelés hatására az izom kompenzál, több tápanyagot vesz fel, mint amennyit leadott. Minél több tápanyag van az izomban (minél több fehérje épül be, és minél több szénhidrátot tárol) annál nagyobb lesz az izom.

az izomban mikrosérülések keletkeznek edzés közben,aztán beviszed a tápanyagot és annak hatására kezdődik meg a regenerálódás és növekedés.

2011. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kössz! De meddig pihenjek kb mennyi idő alatt regenerálódik?

14 vagyok 59kg 165cm és úgy napi 40-60 fekvőtámasz(10-15ösével) 150 Felülés ill. hasprés (50-esével)

és 30 húzóckodás (5-ösével mert ennyi megy) Naponta

De a harmadik napra kicsit izomlázat érzek. Pihenjek marmadnaponként?

2011. aug. 27. 16:45
 5/20 dirtboy ***** válasza:
100%

hát ez végül is nem sok de ha téged úgy kifáraszt hogy még izomlázad is van akkor csak elég lesz.mivel 14 vagy még nem ajánlom a konditermet vagy hogy vegyél otthonra kondigépet azt majd 2év múlva ráérsz.

két nap pihenő szerintem jó lesz neked de ha korainak érzed lehet 3 is.

a kajád lehetőleg ne csak vegyes házi koszt legyen.

2011. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én úgy írtam 2 napot gyúrok és a marmadikon pihenek. És igen ha 3napig gyúrok akkor az izomláz megterhelőbb.

Mivel eddig nem gyúrtam(annyira). Sport hát olykor olykor focizok amit a fiúk szoktak meg a kézit szeretem, röpi is jöhet.

Mit egyek ha oda akarok figyelni az étrendemre

2011. aug. 27. 17:10
 7/20 dirtboy ***** válasza:
nem lehet ugyanazt 2 nap egymás után megedzeni az a helyet.egyik nap megcsinálod az edzést és utána 2-3 nap pihenő minimum.
2011. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 dirtboy ***** válasza:

biztos azért gondoltad hogy többször is lehet mert vannak emberek aki heti 5 ször edzenek,na igen vannak de nekik osztott edzés tervük van.neked viszont nincs.a tiéd csak ebből a három gyakorlatból áll és mindig ugyanazok az izmok dolgoznak.

nekem például heti 6 edzés van.

hétfő:tricepsz

kedd:váll,alkar

szerda:pihenő

csütörtök:mell

péntek:bicepsz

szombat:láb

vasárnap:hát

így tudnak regenerálódni az izmok, hiába heti 6 edzés van de annyira nem sok az átfedés hogy a másik izom regenerálódását tönkre vágná.

2011. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó ez egy jó ötlet. Most már értem! Irnál olyan gyakorlatokat amiket itthon el tudnák végezni sulyzók nélkül? Legalább egyet de az se baj ha nem tudsz egyet se mert valamihez kell súlyzó meg ilyenek...
2011. aug. 27. 18:35
 10/20 dirtboy ***** válasza:

pár gyakorlat:

fekvőtámasz, két ill.egykezes

tolóckodás,szélesen és szűken

húzódzkodás,szélesen és szűken

guggolás

sissy guggolás

kitörés

hasprés

lábfelhúzás

2011. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!