Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tesztoszteron segít az...

A tesztoszteron segít az edzésben?

Figyelt kérdés
Csak mert a konditeremben, mikor egy jó csajra gondoltam, akkor jobban ment a gyúrás. A kettő között szerintem van összefüggés.
2011. okt. 11. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a tesztoszteron szinted ment fel mikor jó csajra gondoltál, max az adrenalin lehetett, az meg segíthet.
2011. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

igen a tesztótol jobban megy az edzés de amit az előző írt az helytálló a helyzetedben.

egy bika képes a tesztoszteron termelést nagyon rövid időn belül a többszörösére növelni de az emberek nem.

2011. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
akkor ha edzés előtt kiverem kevesebbet bírok?:)
2011. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dirtboy ***** válasza:

ma 18:54 f asza kérdés :)


valószínűleg igen,mivel utána leesik a tesztoszteron szinted az átlagod alá.

2011. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

GreenTea


A Tesztoszteron nekem segít az edzésben. Mindig követi az ismétléseket, amikor nagy súllyal nyomok.


Az edzés közben hokizós tesztoszint csökkenős dolog érdekel engem is. Szívesen elolvasnék róla pár tudományos adatot. Szerintem attól hogy kicsapod, még nem csökken a tesztoszteron szint. Sőt! Valahol régebben azt olvastam, hogy a vérben megemelkedik a szintje!


Most pedig húzok edzeni, mert ha a sok kis ßuzi meglátja mit írtam, akkor ott fognak recskázni a terem közepén!

2011. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dirtboy ***** válasza:

GreenTea igazad van,ezzel a /hokizás utáni/ tesztó témával nem foglalkoztam csak valahol olvastam hogy utána lecsökken /ezek szerint téves írás volt/. mondjuk szerintem logikus is lenne ha visszább esne.na mindegy


utána néztem és ezt találtam, (másolom)



3. Mi a helyzet a szexszel és az önkielégítéssel?


Valószínűleg sem az önkielégítés, sem a nemi közösülés nem rontja a sportteljesítményt, és jellemzően nem befolyásolja a tesztoszteron szintet. Leszögezzük ugyanakkor, hogy a szex és az önkielégítés súlyzózás közben veszélyes lehet, másrészt az edzőtermi etikettet is illik betartani, és utána az eszközöket letakarítani.


Szóval megmérték fiatal egészséges férfiak vérplazmájának pregnenolon, dehidroepiandrosteron (DHA), androstenedion, tesztotszteron, dihidrotesztoszteron (DHT), ösztron, ösztradiol, kortizol és luteinizáló hormon (LH) szintjét maszturbálás előtt és után. Először ugyanolyan hormonszinteket találtak, mint a kontroll csoportnál, akikben lélektani ellenszenvet tápláltak a dologgal szemben, és nem végezték el a fizikai aktust. Minden szteroid plazmaszintje mérhetően megnőtt viszont az önkielégítés után, miközben természetesen a kontroll csoportnál ugyanolyan maradt. A maszturbálás után a legnagyobb változásokat a pregnenolon és a DHA szintben mérték, nem volt ugyanakkor eltérés az LH szintjében. A maszturbálás előtti és utáni tesztoszteron szint szignifikáns módon korrelált a DHT és az ösztradiol szintjével de a többi szteroidéval nem. Másrészről a kortizol szintje szignifikáns módon korrelált (összefüggött) a pregnenolonnal, a DHA-val, az androstenedionnal és az ösztronnal.


itt megtaláljátok,a lap alján van.

[link]

2011. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

GreenTea


F@sza!

Ezt megpróbáltam elképzelni:

"Leszögezzük ugyanakkor, hogy a szex és az önkielégítés súlyzózás közben veszélyes lehet"


Hát valóban elég veszélyes lehet, ha valaki pl guggolás közben zendít rá. De azt a csajt se irigylem, aki felhúzásnál próbálja kielégíteni a párját :D

2011. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!