Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem tudok annyit enni...

Ha nem tudok annyit enni amennyit kéne akkor lehet ez egy alternatíva a tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudok annyit enni mindennap a mennyit kéne.Undorodni meg nem akarok egy idő után a kajától,ezért arra gondoltam,hogy tömegnövelőt innék napi 2-3x amit én magam keverek ki.A jumbo és hasonló társait vettem alapul viszont marketingért nem fogok fizetni,tehát magam csinálom meg.Ez pedig így nézne ki: napi 3 részre elosztva 75 g tejsavó,150 g zabpehelyliszt,15 g kreatin-monohidrát.Ezen kívül természtesen ennék de azt amit a család is.Pl.lencse,csirke,disznó,hal,zöldségek stb.

Véleményeket várok.


2011. aug. 29. 22:22
1 2
 11/20 Offthewall ***** válasza:
Főleg, hogyha nem akarja a legjobb tejsavókat venni, akkor abból a 75 gramm cuccból 50-55 lesz a tényleges fehérje. Az kb. 25-30 kilós embernek elég. Nálam annyiról indul 1 edzés utáni turmix, de tudod mit, felejtsd el. ÉN megdicsér(t)em az ötletét, csak a mennyiségbe merészeltem utolsó galád f-.asz módjára segítő szándékkal beleszólni. De magyarázzátok el neki, hogy tulajdonképp felesleges is innia, jobb lenne 1 kis csokis tej Nesteavel.
2011. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"igen ba@meg elolvastam de 75 gramm fehérje nem sok mindenkinek elég 37,5 kiló felett, ha mellé lencséket esznek..."

Azért azt remélem nem gondolod komolyan, hogy szerinted a turmixon kívül másból nem visz be fehérjét. Már csak ha azt a sort elolvasod, ahonnan a lencséket vetted, akkor észreveheted a csirkét és a halat.

Szóval a kérdező kiegészítésként inná a cuccot, nem ezen lenne egész nap, innentől kezdve értelmetlen a 37,5 kilós szöveged.

G'sback is írta az első kommentjében: "De a rendes kaja is kell 3x mellé legalább"

Innentől kezdve nincs miről beszélni, kajálni kell mellette, fog is mellette, és kész.

2011. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Általában napi 4-5x eszek.Jó van olyan nap,hogy csak lecsót vagy tökfőzeléket.A tejsavóból a legjobb minőségűt tolom ami Myprotein 82%-os.Az ilyen 70%-os rohadt drága Scitecre meg nem vagyok hülye pénzt kiadni.Amúgy a builderen is az van,hogy a fehérjét nem a testsúly alapján hanem a zsírmentes tömeg alapján kell számolni,ami logikus is.Szóval az ilyen 200-250 g fehérje adagok nevetségesek.Csak szétb@sszák a veséd.
2011. szept. 2. 02:18
 14/20 A kérdező kommentje:
A hülye kérdéseket megelőzve:testsúly-zsír:=csont+izom.Fehérjével hogy akarsz csontot növelni?Szóval csak a zsírmentes izomtömeget kell figyelembe venni a fehérjebevitel számolásakor.Szerintem logikus!De ha nem javítsatok ki.
2011. szept. 2. 02:21
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudod mennyi a zsírmentes izomtömeged, ennyi a baj vele. Testsúllyal érdemes számolni. Ha egész nap fehérjét innál se tudnál annyit megenni, hogy vesédnek baja legyen.
2011. szept. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Offthewall ***** válasza:
Amúgy azért írtam neki, hogy a fehérjén kicsit emelni kéne, mert átjött, hogy a többi étkezés sem épp csirke-rizs jellegű. A sima magyaros konyhába inkább a zsír és a szénhidrát része az a kajáknak ami bőven megvan, a jó minőségű fehérje nuku kivéve valami jó kis marhahúsos témát :D
2011. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Offthewall ***** válasza:
Na most 75 gramm amiben 60 gramm a fehérje az nem elég ilyenkor. Abba bele se gondolok, ha ez edzésnapra esik. Ezen mit nem tudtatok megérteni? Ha azt írta volna, hogy fehérje, ch bevitel szempontjából jó kajákat eszik legalább többségében, azt mondom 1 turmix is elég, edzés után. De így.. De az ötlet jó, fölösleges mindenkinek venni a sz.r Jumbot.
2011. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Jó lehet felőlem 100 g is a fehérje.50 g tejsavó,50 g power vagy Full force MPM.Csak az szerintem átlagban meghaladná a napi bevitel felét kiegészítőkből,ami ugye nem jó.
2011. szept. 3. 03:39
 19/20 anonim ***** válasza:
De pont az lenne a lényeg, hogy a rendes kaja legyen jobb. Nem lehet egész nap turmixot inni, így is kieg.-ből viszi be majd több mint a felét az egész kajájának. Így most lehet 1-2 hónapig jó lesz, de soha nem tanulja meg a zabálást, anélkül soha nem fog tudni rendesen tömegelni.
2011. szept. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Offthewall ***** válasza:
Én értelek G'sback én is nyilván mondanám, hogy enni is kell, de a leírásból kiderül, hogy a család nem fog neki külön főzni... Egész nap meg nem ehet tojást :D Jobb kiegből vinni be mint semmiből. Mindenesetre próbálj meg valahogy többet bevinni kajából, beszéld meg a családdal, vagy készíts magadnak, vagy valami. És az is nagyon jó ötlet, hogyha reggel, este, vagy amikor kell étkezés mellé + fehérje, akkor iszol PowerProteint, vagy Full Force Simple Wheyt, esetleg MyProteint, edzés utáni turmixba meg a drágább tejsavód.
2011. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!