Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovagláshoz, milyen comb...

Lovagláshoz, milyen comb erősítő gyakorlatokat javasoltok?

Figyelt kérdés
Az ügetés, csak rövid ideig megy.
2009. ápr. 19. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Magánál a lovaglásnál nincs jobb comberősítő gyakorlat, de próbálkozhatsz bringázással hegynek felfelé vagy hegymászással.
2009. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kitörés nevü lábgyak hasznos lehet (bár nem lovaglok)
2009. ápr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Guggolás, kitörés, lábközelítés, lábtávolítás, lábtológép, lebegő ülés. de mellette szükséges a gerincmerevítőket és a hasizmokat is a helyes tartás érdekében.
2009. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a lovaglás maga az egyik legjobb comb erősítő ,de a óradíja nem csekély,

és ezért szeretnék itthon erősíteni.


A gugolás , majd abból felállás, úgy, hogy közben a teljes talp a földön van egynek jó.


Mi a kitörés? Ezt nem tudom!


Köszi a segítségeteket!

2009. ápr. 20. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem a lovaglás a legjobb comberősítő ott ugyanis az edzett láb amolyan mellékhatás csak. A legjobb comberősítés az ha comberősítő gyakorlatokat végzel. Amúgy az összes lovas férfinak kb olyan vastag lába van mint az én alkarom. A kitörés az amikor mondjuk jobb lábbal előre lépsz, a bal térdeddel meg elkezdesz a föld felé közeledni.
2009. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor már csak egy kérdés van, milyen erős az alkarod?

:-)

2009. ápr. 22. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
na jó enyhe túlzás volt ez az alkar, amúgy elég erős:D de a lovas férfiaknak tényleg vékony a lábuk. mert elég kicsi a terhelés ami éri őket. inkább az a kihívás ott,h a kis terhelés tart nagyon sokáig. ez inkább állóképességi terhelés ami csak egy szintig edzi a lábakat erősség és forma szempontjából. ha láberősítő és formáló gyakorlatokat csinálunk hamarabb tudunk és jobb eredménye elérni mint a lovaglással. de persze lovagolni jó móka csak az nem célirányosan lábformálásra való.
2009. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az,hogy "lovas", szerintem nem jelenti csak a zsokét, zsokékat.

Ők kicsik,

és egy, max.két cél vezérli őket, a testtömegük legyen minimális,


a ló sebessége maximális.

A túra lovaglás, már más káposzta,

hasonlóan, mint az autósportban sem minden csak Forma1.

2009. ápr. 30. 08:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem is csak a zsokékról beszéltem. Igen a lovaglásnak is van több formája. mint az motorsportban de azért tegyük hozzá,h aki forma1 ben vezet vagy nascarban mind a kormányt kell fogniuk.....
2009. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban a belső combizmot kell erősítened! De nagyon fontos, hogy ne izmold, csak erősítsd!! Ha vastag lesz a lábad, nehezebben tudsz a nyeregbe simulni. (Van az a TV shop-os testmester vagy thight master nevű cucc, az pont ilyen mélyizom erősítésre jó.)

Díjlovagláshoz egyébként a legjobb a hosszú vékony láb, amivel jól át tudod ölelni a lovat, és ott tudsz hatni a segítségekkel, ahol kell.

2010. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!