Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértő testépítők! Miért...

Hozzáértő testépítők! Miért "nem jó" szénhidrát a gyümölcs?

Figyelt kérdés
2 éve edzek, 31 éves nő vagyok. Diétával és súlyzós edzéssel nagyon szép eredményeket értem el (önmagamhoz képest, nem versenyzek vagy ilyesmi). Kb úgy nézek ki, mint egy fitnesz modell, de közel sem vagyok olyan szálkás, nem tudom 19% alá vinni a testzsírszázalékomat (10-15 közötti lenne a cél). Az edzőm szerint azért mert sokat csalok, mégpedig gyümölccsel. Az igazság az, hogy rizs helyett is almát eszem... Látom, hogy egy ponton túl nem működik, a kérdésem, hogy miért? Nem mindegy milyen lassú felszívódású a szénhidrát?
2011. szept. 7. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Röviden: a gyümölcs a benne lévő fruktóz miatt zsírrá alakul.


[link]

2011. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

más a biokémiája a fruktóz felszívódásának.

a kérdés (bár jogos) így is hangozhatna: miért nem jó CH a fatörzs? mert annyit használ mint a fruktóz.

az izmok (asszem) nem használják a gyümölcscukrot, írta Nyuszi, hogy hamar raktározódik ÉS (cukorbetegeknek) nem emeli az inzulin szintet (ez az eltérő biokémiás rész) ami testépítésnél a fehérje beépítéséhez alap dolog lenne.

2011. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Használni használják az izmok, ha jól értettem, amit első válaszoló belinkelt, de nem raktározzák, és a felesleg zsír lesz... ugye jól értem? Azaz nekem ebből az következik, hogy edzés előtt mehet, de edzés után nem. Jól értem? Bocsánat, hogy kicsit szőke vagyok, de muszáj fölfognom. Korlátozni tudom a gyümölcsfogyastásomat, de teljesen leállítani nem tudom magam... :)
2011. szept. 7. 21:48
 4/14 anonim ***** válasza:

rendben.

1. max nagyon szálkásításnál lehet elhagyni a gyümölcsöket, amúgy étrendben benne a helyük.

2. izom használja-e. oké, rég foglalkoztam vele, kérdőjelesen írtam, használja, de most nem olvasok utána (egyébként megtetted helyettem :)

3. testépítők "építenek" az inzulin válaszra, ami nincs fruktóznál. ezért nem jó ch ebben a sportban.

mint tudjuk a bevitt energiánál a hordozó étel minősége is számít, amit általában szemétnek neveznénk (egyszerű cukor --> pl. glkükóz) az adott esetben pont fontos, mert megdobja edzés után a vércukrot, így segíti a gyorsabb tápanyagellátását az izmoknak. nagyon "magyarosra" sikerült ez az utolsó mondat, elnézést.


egyébként megkérdezhetem, te testet építesz is, vagy a téma érdekel?

2011. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csinálom rendszeresen és viszonylag következetesen az edzést és a diétát(hallgatok az edzőmre, de mindig próbálok utánaolvasni a dolgoknak) és a cél az, hogy izmos és vékony legyek. Ő nagyon-nagyon próbál rávenni egy versenyre modell kategóriában, de ahhoz túl gyakran kajálok félre sajnos :(
2011. szept. 7. 22:13
 6/14 °:Amigo:° ***** válasza:
56%

Felejtsd el a gyümölcsöt, ha bármilyen komoly eredményt akarsz elérni!

Az edződ nyilván csinált neked étrendet....

Látsz benne gyümölcsöt?


A fruktózzal az a baj, hogy nem képesek felvenni az izmok. Márpedig a szénhidrátokat nem azonnal égetjük el, hanem elraktározzuk. ehhez az kell, hogy legyen elegendő hely a Ch -raktárakban. A legjelentősebb Ch raktár az izmok.

A fruktóz csak a májban tud elraktározódni, aminek kapacítása kicsi és általában sosem üres. (talán csak reggel)

Így -hely hiányában- zsírként fog elraktározódni, aminek az elégetése jóval hosszabb folyamat.

Másik:


Ha van napi (mondjuk) 1700 Kcal kalóriakereted, aminek legalább a fele fehérje, akkor azt a keveset, ami a szénhidrátnak marad, tényleg ilyen haszontalan tápanyaggal kell kitölteni?

Nem esetleg összetett, minőségi szénhidrátra lenne szükség, hogy a stabilan alacsony vércukorszintet tartani tudd és az izmaidat ellásd a szükséges tápanyagokkal ?!

2011. szept. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Köszi Amigo!
2011. szept. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tényleg köszi, Amigo, most már értem! De a fejemet azért nem kell rögtön leharapni... Én csak egy egyszerű fitnesz-anyuka vagyok, akinek az is komoly eredmény, hogy a strandon a baba bébiszitterének néztek:)


Amit az edzőm mond, azt sajnos néha muszáj felülbírálni, adott ő már nekem olyasmit, amit soha nem vennék be... Illetve sajnos nekem nem olyan kőkemény az akaratom, mint a komoly versenyzőknek, akiknek óriási respect, mert hihetetlen amit csinálnak, felnézek az eredményeikre! Szóval az étrendem sok-sok rizst tartalmaz (250g), de az a baj, hogy iszonyt éhes leszek tőle! Gyakorlatilag egész nap csak ennék, a gyümölcs meg valahogy eltelít, nem tudom, hogy van ez...


Tudnál nekem javasolni valami kompromisszumos megoldást? Milyen lassú felszívódású szénhidrátot ajánlasz? Ja és még egy kérdés, de nehogy kiakadj:) A sütőtök nagyon gáz? Azt is úgy szeretem és mindjárt itt a szezonja:)

2011. szept. 8. 10:59
 9/14 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem akarom én a Te fejedet leharapni....

Diétázok :-)))

Amit az edző mond, azt KELL csinálni. Azért van -az a dolga, hogy tudja (én is edző vagyok). Amikor elmentél hozzá, megbíztál benne és ez fontos, hogy megmaradjon.

Rízsből sok féle van.

Nem írtad, milyet eszel. A barna rízs nyilván magasabb rosttartalmú, alacsonyabb GI -ű.

Viszont rossz az íze :-))) Én sem eszem meg....

Basmati, Jázmin:

Ezek csúsznak a legjobban, de kisebb a telítő értékük, ezért többet lehet belőlük megenni. Testépítőknél vastagításnál alap.

Eleve kevesebb vizet vesz fel (kb.1:2 rizs:víz, még például a rizottónak való vagy kerekszemű rízs 1:3)


Alap, hogy minél nagyobb az étel térfogata -és minél több vizet vesz fel, annál nagyobb a telítő értéke. Ebből a szempontból is a legjobb a puffasztott rízs. Na abból próbálj megenni 250 g.-ot :-)))

(persze ez alacsony ch diétára vonatkozik, amit viszont nem szabad folyamatosan tartani, minimum 1-2 magas ch nap kell mellé a héten)

Alternatív ch források pl a quinoa, édesburgonya, köles, hajdina.

És az remélem egyértelmű, hogy sok-sok zöldség!

Akár nyersen- rágcsálni gyümölcs helyett, köretnek, lúgosításra, stb...


A sütőtök sem tartozik a diétás ételek közé, de egészséges az biztos. Azt a céljaid döntik el, hogy Neked belefér-e az étrendedbe. Mindenesetre akkor annyival a napi kalóriabevitelbe számold bele. Ha hozzá adsz valamit, akkor máshonnan el kell venni, hogy megmaradjon az egyensúly. És lehetőleg ne a fehérje rovására :-)

2011. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! A puffasztott rizs lesz a nyerő, hogy mértéket tudjak tartani :) Az edzőm engedélyezett a reggelihez 1 db almát, holnap kipróbálom, mi lesz, ha tényleg nem 2 kilót rágcsálok el napközben, hanem helyette a pufi rizst.

Kitartást a diétához! :)

2011. szept. 8. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!