Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha izomlázam van, attól még...

Ha izomlázam van, attól még járhatok edzeni, vagy várjam meg míg elmúlik?

Figyelt kérdés
17 éves, fiú vagyok.
2011. szept. 14. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Jobb pihentetni, szóval várd meg míg elmúlik. Mindent heti 1x edzel ugye?
2011. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:
szerintem is pihentesd,izomlázzal könnyen meg lehet sérülni
2011. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nekem jobb volt ha ráedzettem, nem kell nagyon meghajtani az edzést, de ha rámozogsz, hamarabb elmúlik.Fájni fog amikor edzel, de utána jobb lesz, és olyan érzés, mintha könnyebben menne minden, nem vagy úgy beállva.
2011. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bix ***** válasza:
terhelj másik izomcsoportot. a gond akkor van ha pl lábadat küldted szét, nah akkor nem igazán szerencsés rálábazni. guggolásnál úgy fogyhat el hogy észre se veszed.... váll dettó. ha vállad van kész akkor pihi mindenképp, ha megadja magát és elhúzza a súly komoly sérüléseket okozhat. heti 1x edzel meg egy testrészt ez viszonylag ritkán fordulhat elő hogy még mindig izomlázad van...
2011. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bix! Én mint analfabéta az edzéshez: Elfogy az izom? Hogy van ez, miért?
2011. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Heti 5-ször edzek. Csak most mentem rá az erőre. (első erő edzés után vagyok most) A karomban érzem inkább a tricepsz, bicepsznél.
2011. szept. 14. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Elfogy az izom: hamarabb kifárad... Nem pihentetted eleget, így nem tudott kellő képen regenerálódni ami azt is eredményezi többek között, hogy amiből általában 10 megy abból 6-7 fog és hirtelen fogod érezni, hogy nincs tovább és nem pedig fokozatosan, minden egyes darab után...


Amúgy pedig izomláznál érdemes hanyagolni azt az izomcsoportot addig, amíg helyre nem áll az egyensúly...

Kar pedig regenerálódik 36 óra alatt simán. Szóval még ha érzel is benne valamit, 2 nappal később már nyugodtan folytathatod az edzést. A hátazás első gyakorlatának végére már nem is fogod érezni a bicódban az izomlázat...

2011. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, milyen erőedzést csinálsz?

teremben, otthon saját súllyal..?

2011. szept. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
konditeremben
2011. szept. 16. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:

oké, rendes edzőtermi edzés, akkor jó.

abból heti 5 kissé sok lehet.

2011. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!