Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válasszam?

Melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánaolvasni a neten, de annyi különböző ágazatot és fajtát találtam, hogy elbizonytalanodtam a választásban, szívesen kérnék segítséget személyes tapasztalat alapján.


Lenyűgöznek a különböző keleti filozófiák, ezeket nagyon szívesen tanulnám az edzéseken. A mozgást, meditációt és általános önmegismerést fontosabbnak tartóm a tényleges önvédelemnél, de azért gyakorlatban használható tudást is szívesen szereznék. A testi erőm az alkatomhoz képest is kevés, viszont hajlékony, gyors és rugalmas vagyok. Olyan sportot keresnék, amiben ezt ki tudnám használni. A túlzott agressziót sem kedvelem, nem tetszenek a box-féle sportok, és szívesebben tanulnék légies, gyors mozdulatokat mint mondjuk a földön való birkózást.


Aki tud esetleg iskolát is ajánlani az ágazat mellé, azt nagyon megköszönném! Budapesten lakom, a II. kerületben, ha a közelben találnék valamit, az külön öröm lenne.

ELőre is köszi a válaszokat!

17/L


2011. okt. 3. 14:31
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget, elmegyek az ingyenes bemutató edzésre:)


igazából meg a ninjutsu és a kendo között tépelődöm, de szerintem megnézem mindkettőt. Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat és az infókat!

2011. okt. 4. 21:24
 22/28 3rdeye ***** válasza:

Kedves kérdező, ha esetleg mégis a shaolin kung fu-t próbálnád ki (nyugodtan csinálhatják lányok is), akkor mindenképpen CHAN WU szövetséges iskolába menj.


[link]


Azért válassz innen, mert akik itt tanítanak, azok brutálisak. Ahol heti 2-3 edzés van, azt fogd fel úgy, hogy az konzultációs óra, ahol kijavítják a hibákat, kérdezhetsz, stb. mert ha ezt választod, akkor minden nap edzened kell :) én is úgy kezdtem, hogy hát kipróbálom, aztán ha tetszik csinálom, és hát ha tehetném egész nap edzenék, mert kevés ennél jobb dolog van a világon! A chan wu szövetség az igazi tradicionális shaolint oktatja. És ezt nem reklámozás céljából mondom, mert nekem nem "érdekem" hogy ezt tanuld, kizárólag azért ajánlom, mert neked is meg kell találnod a saját utad (aminek első lépéseit már megtetted) és ehhez remélem segítséget tudtam nyújtani.


Aczél, van valami infód vagy tipped vagy bármid erről a harcművészeti Tai Chi-ról?

2011. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

neem, egyelőre sajnos semmi.

viszont, Késes Krisz nézett egy kungfu stílust, amit itt gyakorolnak Pesten. és elmentem érdeklődni, és igazából még nekem kell megfelelnem nekik. tehát, nem pénzlehúzós szemét amit csinálnak, és ez jó!

2011. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 3rdeye ***** válasza:
na akkor az tényleg jó lehet. mindenképpen érdekelne a chi energia harci felhasználása, mert tudom hogy van energiám! alkatomból adódóan több chi-t kellene használnom, mint izmot. Használom is, de szerintem nem az összeset, és nem olyan hatékonyan.
2011. okt. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

viccelsz? tisztára nem érzem magam tökéletes gyilkosnak..

és valahogy ezt itthon nem tudom jól gyakorolni egyedül.

remélem hogy több wudang edzés keretében többet tudok energiáról is tanulni, meg gyakorolni.

2011. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
wing chunt én is arra járok nagyon jó
2011. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
abban valóban sok lehetőség van. de egyre több helyen oktatják, és már igen sok sz.ar edzés van. mondjuk ez wing tsunra jellemző, nem chunra.
2011. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Lányok általában a belső stílusokat kedvelik a legjobbak próbáld ki szerintem valamelyiket

[link]

chowgar.net állítólag egbízhatóak a wing tsun


mese

2012. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!