Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válasszam?

Melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánaolvasni a neten, de annyi különböző ágazatot és fajtát találtam, hogy elbizonytalanodtam a választásban, szívesen kérnék segítséget személyes tapasztalat alapján.


Lenyűgöznek a különböző keleti filozófiák, ezeket nagyon szívesen tanulnám az edzéseken. A mozgást, meditációt és általános önmegismerést fontosabbnak tartóm a tényleges önvédelemnél, de azért gyakorlatban használható tudást is szívesen szereznék. A testi erőm az alkatomhoz képest is kevés, viszont hajlékony, gyors és rugalmas vagyok. Olyan sportot keresnék, amiben ezt ki tudnám használni. A túlzott agressziót sem kedvelem, nem tetszenek a box-féle sportok, és szívesebben tanulnék légies, gyors mozdulatokat mint mondjuk a földön való birkózást.


Aki tud esetleg iskolát is ajánlani az ágazat mellé, azt nagyon megköszönném! Budapesten lakom, a II. kerületben, ha a közelben találnék valamit, az külön öröm lenne.

ELőre is köszi a válaszokat!

17/L


2011. okt. 3. 14:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Hjajh, tapasztalat és tudás hiányában nagyon nehéz a választás.. :) Mindegyiknek utánaolvastam egy picit, és legszívesebben mindegyiket kipróbálnám már most.. a fegyver nélküli stílusok tényleg hasznosabbak lehetnek önvédelmi szempontból, viszont milyen jó móka lehet már katanás vagy más fegyveres harcot tanulni.:)


Szerintem innentől kezdve már tényleg csak az dönthet, hogy melyiket tanítják közel hozzám, mert mindegyik más miatt érdekel, és egyszerűen nincs a döntéshez elég tudásom.

2011. okt. 3. 21:03
 12/28 anonim ***** válasza:
viszont ha engem kérdezel egy csomó időd van (éved), simán kipróbálhatsz, tanulhatsz sok mindent. ezek nem semmi dolgok.
2011. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Még végül annyit kérdeznék, hogy az eddig említett harcművészetek közül ha bármelyikhez tudsz megbízható edzőt, iskolát írni, azt leírod? Azt hiszem, ha megfelelő edzővel, jó hangulatú csoportban kezdem el, gyakorlatilag bármelyiket ugyanúgy élvezném, szóval megpróbálok minél több megbízható, ajánlott címet összeszedni.
2011. okt. 3. 21:36
 14/28 anonim ***** válasza:

az én edzésem teremlehetősége épp megszűnt.. pedig mi nálunk tényleg még a hangulat is jó volt..

ahova valószínűleg járni fogok, ott csak a minőségre vennék mérget, de nem tudom mennyire véreskezűek, vagy mennyien tanulnak, milyen társaság.. (nem is érdekel annyira) de ez kungfu.

karatéban ahol kezdtem, a mai fejemmel már nem ajánlanám senkinek. 1. sport és nem harcművészet, edző lehet hogy nagyon tud, de a tanítványai soha sem fogják elérni az ő szintjét (mondjuk én már talán hasonló szinten lehetek, mert évek óta nem sport karatét csinálok, hanem igaz útra tértem) tehát ide ne.. esetlge.. a "12 aikido mesternek" utánaérdeklődhetek, 1-2 nevet fogok tudni mondani 1 héten belül. erről azt kell tudni, hogy kb. tucatnyi olyan mester van, aki igazi japán aikidot tanít magyarországon, és nem valami kamu s.zart. ők persze nem is a szomszédodban tartanak edzést, lehet nem is tartanak civileknek.. ehhh XD nem egyszerű.


jitsu még esélyes lehet, ezzel kapcsolatban majd lehet tényleg tudnék ajánlást kérni, amit meg tudsz majd nézni.

2011. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Én is a ninjutsut ajánlanám,itthon jól is oktatják,mivel m.o. n még új,ezért nem volt idő elsz.arni.

Gyors,hatásos,van fegyveres és fehyvertelen része is,és nagy hangsújt fektetnek a tényleges küzdelemre meg az filozófiai oktatásra is.Sőt,még a taijutsunak nevezett ninja mozgáskultúrára is megtanítanak(hatalmas ugrások,magas helyekről való érkzések,esések,gurulások,tompítások,lopakodás,csendes légzés,stb...),ráadásul az energia-továbbvezetésen alapul,úgyh semmi fizikum nem kell hozzá.

2011. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Carbon, te ezt gondolom saját tapasztalat alapján írtad; meg tudnád esetleg légyszi mondani az iskola nevét, címét ahol biztos jól tanítanak?
2011. okt. 4. 14:40
 17/28 anonim ***** válasza:
www.seijin.bujinkan.hu/edzesek/ninjutsu/
2011. okt. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én nem vok budapesti de az edzőm is itt tanult még anno.Bozs vmiért nem tok normálisan linkelni.Másold be böngésző webcím megnyításba vagy gugli-ba
2011. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
De egyébként m.o.-n MÉG mindenhol jól oktatnak,mert aki csak pénzt akar keresni,az inkább oktat defendo-t vagy krav magát.
2011. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Bocs a sokadik válaszért,csak mindog elfelejtek vmit.

Ha rá akarsz keresni,akk írd be azt,h Seijin Dojo.

2011. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!