Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le a testépí...

Hogyan szokhatnék le a testépítésről? :D

Figyelt kérdés
3 éve már, hogy elkezdtem edzeni, mert olyan vékony voltam, hogy egyszerűen ettől az önbizalmam a nullán volt.Azóta már szépen felpakoltam izmot, viszont azt veszem észre, hogy semmi sem elég. Egyre több és több kell, pedig már jóval izmosabb vagyok egy átlag embernél ill. az eredeti tervemnél. Jelenleg egyetem mellett diákmunkázok, és most olyan időszakban vagyok, hogy sok mindenre kéne pénz, én mégis "elszóróm" mindenféle kiegészítőre stb. Tudom, hogy mennyi minden másra is elkölthetném azt a pénzt és milyen jó is lenne úgy, viszont egyszerűen nem tudok leállni. Szerintem ez azért van, mert nem tudok megbékélni magammal, még mindig önbizalomhiányom van, amit részben ezzel akarok tudat alatt kompenzálni. Nem is érdekelne, ha számolatlanul lenne pénzem, tovább csinálnám, viszont most másra is nagyon kéne, de egyszerűen rossz érzés, ha nem a testépítés élvez prioritást, mert akkor tudom, hogy nem fogok rendesen fejlődni. Esetleg pszichológus segíthetne?
2011. okt. 5. 18:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Csak hát milyen jó is lenne, ha nem érdekelne...:D
2011. okt. 5. 21:56
 12/20 anonim ***** válasza:

milyen pumpa..?


Szerintem sem kéne "leszoknod" róla, csak simán lazábban venned az egészet. Kajálhatsz ugyanolyan jól és edzhetsz ugyanolyan keményen, csak a gondolkodásmódodon kéne változtatnod. Legyen az életed része a testépítés, de ne az életed. Azt hagyd meg a profiknak.

Keress más elfoglaltságokat amik lekötnek, ismerkedj, szórakozz stb., a kiegészítőknől meg csak a legszükségesebbeket vedd meg.


A pszichológus szerintem akármilyen jó, nem értené meg. aki nincs benne az nem érti.

2011. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Amúgy igazad van, csak nekem már külső segítség kéne, hogy meg tudjam változtatni a gondolkodásmódom.


Amúgy valaki jól mondta, kéne emgint egy barátnő. Mert amikor van, akkor mérsékelt a dolog, van mi lefoglaljon, meg kapok megerősítést, "értékesnek" érzem magam, van úgymond értelme, hogy felkelek reggel. Azonban amikor nincs barátnőm, az edzés az egyetlen motivációm, azért kelek fel, tulajdonképpen azért létezem, mert amúgy meg "üresek" a napjaim. AZ a baj, hogy utóbbi időben rám ragadt ez a gondolkodás....

2011. okt. 5. 22:18
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha belül önbizalom hiányos vagy,vagy valami miatt nem vagy magaddal kibékülve,soha nem leszel elégedett magaddal.a lelkedben kéne rendbe tenni ezt a dolgot.van,aki soványan,kidolgozott izmok nélkül is elégedett magával.van testépítő ismerősöm,nagydarab és nem zsíros,tényleg izmos(mondjuk szteroidozik ezerrel)én a felének is örülnék,amit ő elért,de siránkozik,hogy túl vékony,meg nem tud hízni.a röhögés kerülgetett,mikor komoly arccal előadta.fogadd meg,amit Dilisnyuszi írt.valószínűleg túl nagyravágyó vagy,mindent akarsz,de láthatod,hogy ez nem kifizetődő,kicsit vedd lazábbra,ne legyél ennyire a rabja.Ha a testépítés nem okoz elégedettséget és valódi boldogságot,inkább csak függőséget meg értelmetlen hajszát,akkor mi a francnak ez a hozzáállás?

a tápkiegekből is vissza lehet venni,csak kiegészítők.és máris spórolhatsz rajtuk.

2011. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Miért akarod abba hagyni?? Ha szereted akkor csináld, neked akkor ezek szerint ez a legfőbb hobbid, pontosabban életstílusod! Ha szereted csinálni, örömödet leled benne, akkor miért kellene abba hagyni? A jótól nem kell megszabadulni, pláne ha nem muszáj.


Egy csaj végett pedig ne hagyd abba, ha netán ilyen szituba keverednél! Csaj sok van a világon, csajod lehet 1000 is, DE a tested az mindig a Tiéd! Az a tested amiért éveken át dolgoztál, hogy meg legyen az eredménye.


Én például 15 éve foglalkozok harcművészetekkel és küzdősportokkal, oktató is vagyok. Senki kedvéért sem hagynám abba! Aki lebeszélne róla, annak össze is kócolnám a fogsorát! :D

2011. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Semmiféle külső segítségre nincs szükséged, mert nemlétező probléma, amiről beszélsz. :)

Ne hagyd, hogy a környezeted véleménye befolyásoljon - akkor is értékes vagy és jó dolgot csinálsz, ha nem zsolozsmázza ezt épp senki sem a füledbe!

(gondolom fiatal vagy még, de ez majd kialakul)

És vedd körbe Magad olyanokkal, akik értékelik a dolgokat, amiket teszel (mégha ez hosszútávon (is) Neked jó).

Kitartás! :)

2011. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"az edzés az egyetlen motivációm, azért kelek fel, tulajdonképpen azért létezem, mert amúgy meg "üresek" a napjaim"


A kulcsmondat...basszus,te mondtad,szinte az életed.És az életed akarod feladni?NEM!Ne hagyd abba.

Én több dolog miatt is felkelek reggel,pl. azért mert jön a b*zi nevelőtanár a kóterban,hogy"ÉBRESZTŐ",és ilyenkor muszáj,de mikor elindulok suliba,már várom,hogy vége legyen,megkajálok,és mehessek le edzeni..valahogy felszabadít.Egyszerűen kell egy ilyen tevékenység,amiben ki tudod élni magad,amit szeretsz csinálni.

Nekem mondjuk még ott van mellette a harcművészet is,az az esti edzésadagom,tehát már többszörösen érdemes felkelnem:)

Szóval ha már van 1 olyan dolog,ami úgymond "életben tart",kizökkent a szürke,monoton világból,azt mi a francért hagynád abba?!

Remélem,elég világos voltam,és át tudtam adni a véleményem.Ha pedig nehéz lenne kihámozni,röviden,tömören:

Gyúrunk vazze?...GYÚRJUNK VAZZE!!!!;):D

2011. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"az edzés az egyetlen motivációm, azért kelek fel, tulajdonképpen azért létezem, mert amúgy meg "üresek" a napjaim"


"ÉBRESZTŐ,és ilyenkor muszáj,de mikor elindulok suliba,már várom,hogy vége legyen,megkajálok,és mehessek le edzeni..valahogy felszabadít."


"Szóval ha már van 1 olyan dolog,ami úgymond "életben tart",kizökkent a szürke,monoton világból,azt mi a francért hagynád abba?! "


Egyébként ez így van, mármint én sem értem hogy miért kéne abbahagynod.. engem is kb. ez éltet, ez tölti ki az űrt, amúgy szar az életem. Nem is tudom mit csinálnék most nélküle. Segít hogy van egy napirend, hogy suli után hazamenet nem azon gondolkodom hogy már megint mi a f*sznak kellett bejönni amikor csak újabb adag felelősség hárult rám és nem tudom hogy fogom megoldani, segít hogy tudom mit eszem 2 óra múlva, tudom mi lesz a 3. gyakorlat, tudom hogy a 4.-ből 4x10 helyett egyelőre csak 3x8-at tudok csinálni, szóval van egy BIZTOS PONT az életemben. Én ezt nem adnám fel.


Még ha nem is vagy profi, szóval tényleg nem MINDEN szól erről, csak van egy hobbid ami úgymond "rendben tartja" az életed.. akkor az jó. Azt ne hagyd ott. Emellett persze továbbra is ismerkedhetsz, élhetsz teljesen (vagyishát majdnem) normálisan, de lesz valami, ahova mindig "menekülhetsz" ha kikapcsolódás kell vagy valami bajod van.


:)

2011. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hülyegyerek, az akaraterőd kb a 0-án van. Mért hagynád abba? Akkor egyáltalán minek kezdted el? Hagyd abba akkor, legyél vézna.
2011. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Tudom régebbi kérdés de válaszolok.


Ha így jó vagy magadnak akkor ne vegyél semmilyen tápkieget. Otthon fekvőtámaszozz felülésezz gugolásozz.


És kordában tartod az izmaid :)

2012. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!