Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box+birkózás, japán jujitsu,...

Box+birkózás, japán jujitsu, MMA. Melyik a hatásosabb önvédelmre?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne alkalmasabb utcai önvédelemre a három közül, mert én nem nagyon tudok dönteni.

Box+Birkózás elég jó kombináció lenne, csak azt nem tudom, hogy birkózás alatt mennyire edződne meg a lábam, mert a boxnál az a gyenge pontom lenne.

Jujitsuval meg nem tudom, hogy mennyi idő, míg tudnám használni az utcán.

MMA-val meg azért hezitálok, mert sokszor a földön fejeződik be a harc, és a földharc az utcán felér egy öngyilkossággal.

Félreértések elkerülése érdekében: nem 8 késes kisebbségi ellen akarom megvédeni magamat, csak 2-3 fő ellen akarom csak megvédeni magamat.


2011. okt. 28. 08:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm .Aczél. a választ, és a többieknek is köszönöm a válaszukat. Most már egészen biztos, hogy a Box+birkózás kombinációt választom.

Majd ha Pesten járok és szereztem már elég tapasztalatot akkor majd lenézek hozzátok Sparringolni .Aczél. :D

2011. okt. 29. 14:34
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Adnék neked én is egy jó tanácsot. Mivel az ökölvívás+birkózás kombináció mellett döntöttél, a birkózáshoz adnék pár tanácsot. (Én 8 éve birkózok szabadfogásúban, ezért tudom, hogy miről beszélek).


Először is 2 féle birkózás van: A szabadfogású és a kötöttfogású (gondolom erről már hallottál Te is).


Na most, egy birkózó edzésen 2 féle oktatás van:


1. Külön oktatják a szabadfogásút és külön a kötöttfogásút is.

2. Egybe oktatják őket.


Te mond meg az edződnek, hogy szabadfogásút akarsz tanulni! A szabadfogású birkózás az jobb, több technika van benne, gáncsolhatsz is, valamint ez jó utcára is.


A kötöttfogású birkózásban sok a szabály, az tényleg csak versenyzésre való.


Késes Krisz

2011. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A birkózás alatt a szabadfogású birkózást értettem. De akkor majd megmondom az edzőnek, hogy én csak szabadfogású birkózást akarok csak tanulni.
2011. okt. 29. 15:19
 14/14 anonim válasza:
Én kyokushin karatét tanulok, régebben birkóztam és nekem ez a kombináció az utcán nagyon bejött :)
2014. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!