Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat ajánlanál...

Milyen gyakorlatokat ajánlanál, ha "formásodni" szeretnék?

Figyelt kérdés
Edzőteremben milyen gépek, satöbbik vannak, amiktől nem leszek olyan izmos, mint egy fiú, hanem csak formásabb alakom lesz? (vékonyabb derék, jó combok, formás fenék...) Így sem tartom magamat csúnyának, átlagos a testalkatom, különösebb gondom nincs ezekkel a testrészekkel sem, de azért biztosan lehet edzeni rájuk.
2011. okt. 31. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj le egy edzőterembe és kérdezd meg valamelyik ott tevékenykedő edzőt, ezért vannak ott.
2011. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ; de még csak tervezem és érdekelne, hogy kb. mi lenne.
2011. okt. 31. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:
formás feneked guggolástól, kitöréstől, ill. sissy géptől lehet nézz utána a bodybuilder.hu :)
2011. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2011. nov. 1. 09:15
 5/8 Zakathol ***** válasza:

Az hogy formás akarsz lenni az azt jelenti, hogy normális izomzatot akarsz, mivel egy test formáját az izomzat adja(extrém esetben a csontok). A sok zsírtól van az, hogy nem látod magad formásnak, hanem csak plötty az egész.


Ha normális izomzatot akarsz, akkor egy normális súlyzós edzésprogram kell. Ha sok rajtad a zsír akkor pedig diétás étrend mellé.


Ha azt hiszed, hogy azért mert megfogsz egy súlyzót olyan izmos leszel mint egy fiú akkor még sokmindent nem tudsz a testeddel kapcsolatban. Tudod ez nem olyan, hogy elkezdesz edzeni és akkor megállíthatatlanul elkezd rád nőni az izom, sőt már-már burjánzani kezdenek az izomkötegek a homlokodon...

Mivel nő vagy ezért eleve másmilyen a hormonháztartásod, így az izomfejlesztés is valamivel nehezebb mint egy fiúnak...


Egy szó mint száz: Súlyzós edzés! Ha pedig meg vagy elégedve a formával akkor meg abbahagyod. Látod milyen egyszerű? :)

2011. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért én sem így gondoltam a dolgot... Zsíros nem vagyok, igazából elégedett vagyok az alakommal, de azért valahogy karban kéne tartanom, nem árthat!! :)

Köszi a választ!

Akkor irány az edzőterem! :)

2011. nov. 2. 08:11
 7/8 anonim válasza:
Kettlebell, Trx, ugráló kötél, futás, bicajozás/spinning... Mind-mind kiváló erő-állóképességfejlesztésre, zsírégetésre és alakformálásra.
2011. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A cikk végén találsz gyakorlatokat.

[link]

2011. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!