Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás melyik módja a leghatá...

A futás melyik módja a leghatásosabb fogyásra, és melyik állóképesség javításra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy mondjuk lassabban többet, vagy gyorsabban kevesebbet. Esetleg változó tempóban. Futás közbeni séta belefér-e vagy nem?
2011. nov. 8. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
rajtam lovagoljál te is, az jó sport
2011. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előző, buz.i-e vagy? :D
2011. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a hosszabb távú lassabban a jobb.. Hetente mondjuk kétszer 2-3 óra. Minimum fél óra mire elkezd érni valamit. Amikor már teljesen bemelegedtél és elkezdesz izzadni, csak az az után megtett táv számít, vagyis az az után lefutott táv kezd el csak fogyasztani.
2011. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És ha valaki negyed óra alatt leizzad?
2011. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3. jó nagy hülyeséget ír. Heti 3x fél órákat futottam, és leadtam 5 kilót 5 hét alatt.
2011. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Állóképesség javításra és fogyásra is az intervallum edzés a leghatásosabb. Nézz rá egy sprinterre, remélem utána már nem is kell ecsetelnem, miért. Ennek az edzésmódszernek az a lényege, hogy 30-40 másodpercig a maximális sebességed kb 70%-ával futsz, majd kétszer ennyi időt sétálsz vagy kocogsz. És ezt felváltva, ha csinálod kb 40 percig, akkor nagyon durva állóképességet lehet elérni vele. De ne vidd túlzásba. Ez a módszer megterhelő tud lenni nagyon, ha nem rendelkezel komoly edzettségi szinttel. Heti 2-3 alkalom ebből bőven elég.
2011. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
fogyásra egyikse. diéta...
2011. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a legnagyobb hülyeség a diéta..na mind1.


Ezt a váltakozó sebességet én is hallottam már. Egyébként 25-30 perceket futottam eddig.


Köszi a válaszokat

2011. nov. 10. 15:07
 9/13 anonim ***** válasza:
A diéta nem hülyeség, a kínzó diéta a hülyeség. Elég ha nem zabálsz éjjel-nappal csokit és nem eszel 5 percenként meg 2 babgulyást, picit odafigyelsz, sportolsz és ennyi.
2011. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen persze ez jó, és erre oda is figyelek most már. Naponta 3x eszek akkor is csak addig még elmúlik az éhség érzetem.


Egyébként kipróbáltam ezt a sprint/kocogás fajta futást...hát tényleg elég kemény :D

2011. nov. 10. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!