Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki tudom magam edzeni ugy...

Ki tudom magam edzeni ugy ahogy a Kick boxer film első részébe edz Van Dame?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Van Dame? Az a hosszú coffos thai földi muay thaios?
2011. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem,az Tong Po volt.Tong Po-t Tong Po játszotta(ő igazából is egy thai boxos volt akkoriban).Van Damme volt az amerikai kick boxos srácnak az öccse.Tudod,annak az öccse,amelyiknek Tong Po eltörte a gerincét és megbénult.
2011. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Am ki tudnád magad edzeni úgy.Csak szigorú étrend és konditermi edzés kell hozzá.
2011. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és a fájdalom türö képesegémet is tudom ugy fejleszteni?
2011. nov. 30. 16:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt csak lgy tudod,ha folyamatosan bunyózol.Vagy megkérsz valakit,h üssön meg párszor.Ha a testet fojamatosan fájdalom éri akk jobban ki fogja tolni a fájdalomküszöbödet és többet fogsz bírni.
2011. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel Van Dame-ből csak egy példány létezik, nem lesz egyszerű dolgod! Már a kérdés megfogalmazása is azt sugallja, hogy nem vagy biztos saját magadban sem!!!

Mások hiába mondják hogy igen. Egyedül rajtad áll, vagy bukik a dolog...

2011. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szóbanforgó film jelenete a többi hollowoodi produkcióhoz hasonlóan túlzó, de a legtöbb baj ezekkel, hogy még ha a bemutatott képességek megvalósíthatók is, sok év edzésének munkáját sűrítik pár percbe azt sugallván, hogy gyorsan el lehet érni ezeket.


A valóság ezzel szemben az, hogy ahhoz, hogy az ember tudjon olyan dolgokat csinalni, amit ha látnak, akkor őszintén azt gondolják, hogy ,,hű, b...dmeg!'', kb. 10 év folyamatos és kemény edzés szükséges. Persze egyéne válogatja.


A kétfajta tulajdonságról/képességről: ahhoz, hogy úgy nézz ki, mint Van Damme, figyelni kell az étkezésre és sok izomfejlesztő tréningre van szükség - ahogy ezt már előttem is írták. De az eredmény ekkor is függ az örökölt testi adottságaidtól, hogy milyen alkatúnak születtél.


A fájdalomtűrő képességről: igen gyorsan lehet fejlődni ezen a területen, és meglepő eredményeket lehet elérni is. A fizikai fejlődés (értsd: izmosodás) után ebben lehet a leggyorsabban látható eredményt elérni, gyorsabban pl. mint a küzdőtechnikák elsajátításában. A lényeg, hogy az ember ütő-, rúgó-, és védőfelületeit folyamatosan edzi. Eleinte kisebb, később fokozatosan erősebb nyomásoknak, ütéseknek teszi ki, így a felület megerősödik. Pl. kezdetben öklön, csuklón nyomni a fekvőtámaszt, gyengébb ütések a földre, fára, stb. Sípcsontra, alkarra ugyanígy. Később ezeket lehet fokozni, ahogy érezzük az erősödést. Nagyon fontos a fokozatosság, és ide is kell több éves munka a látványos eredményhez. A türelmetlen, túl intenzív edzés sérülést, sőt maradandó károsodást is okozhat. A filmben lévő jelenetben az a butaság, hogy Van Damme-nak már őrülten fáj a lába, de akaraterőből azért mégis kirúgja a fát. Ilyen nincs. A felületkeményítésnek az a lényege, hogy a felkeményedett, megedzett felület ellenállóbb és nem fáj, nem pedig az, hogy ugyanúgy fáj, csak jobban bírod. Nagy különbség! Nem a fájdalmat bírod jobban, hanem ami régen fájt, az most már nem. A felületkeményítés alapja egyébként az, hogy a mértékletes edzés során a csont mikorsérüléseket szenved, ami begyógyulva (összeforrva) erősebb felületet eredményez.


A lágy részeket érő fájdalmakra más dolgok vonatkoznak.

2011. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem meg öcsi,inkább tanulj,dolgozz,ismerkedj meg egy szép lánnyal,alapíts családot,építsd a Magyar nemzetet.Persze sportolni lehet,de ne azért,hogy menőzzél,hanem,hogy egészséges marad.Hamis ideálokat kergetni,nem vezet sehová.
2011. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A filmet nem láttam,de a kérdező nem arra gondolt szerintem,hogy egy hét alatt kigyúrja magát.lefogyni le lehet 2 hónap alatt is,de megizmosodni,mint az állat az már évek munkája.

és könnyebb úgy csajozni,hogy kocka hasad van,mint hogy 100 kg vagy.

Sok sikert!


21/F

2011. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!