Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet Budapesten olyan...

Hol lehet Budapesten olyan harcművészetet tanulni amivel utcán is megtudom védeni magam, erősít is és nem csak a pénz lehúzásról szól a dolog?

Figyelt kérdés
Amúgy mennyire jó a bujinkan ninjutsu?
2011. dec. 5. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ne olyan művészetet válassz ami nagyon egzotikus hangzású, sztem kyokushin karate, bőven megteszi!!
2011. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kyo-ban nem feltétlen van késharc, plusz a karatés gyakorlás nem arról szól, hogy pár másodperc alatt megöld a másikat, hanem sparringolnak mint a boxolók. ami jó, de utcán nem így megy a dolog. vagy hát ki kell próbálni..


Kérdezőnek én azt mondom, Wudang kung-fu. az ezeknek a kritériumoknak megfelel. személy szerint azért űzöm, mert előnyösebbnek érzem egyéb stílusokkal szemben. bár egy jó karate is erős alapokat ad, ezt nem vonom kétségbe.

Aczél.

2011. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ilyen formában, hogy bunjikan ninjutsu nem létezik harcművészet amire te gondolsz az a bujinkan budo taijutsu ami 9 ninjutsu iskolából áll.

Hatékonynak hatékony, ha jól oktatják.

2011. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valóban,a Bujinkan az csak 1 gyűjtőnév,ami a 9 Ninjutsu ryu-t egyesíti.Ez 1 újfajta rendszer a Ninjutsu tanításában,amit a jelenlegi Soke,Masaaki Hatsumi hozott létre.Eddig mindegyik iskolát külön-külön tanították,most pedig egybe.


Am a Ninjutsu az egyik legkiválóbb harcművészet.Nem híresült még eddig el annyira,mint pl. a Krav Maga,ezért mivel sokan nem is ismerik,mindenhol jól oktatják.Meg ugye van a Bujinkannak nemzetközi szervezete,és az csak akkor enged dojo-t nyitni,ha már túl vagy 2 danon,és benne vagy a szervezetben.Nagyon komplex,mindenre megtanít.Fegyver ellen pusztakézzel harcolni,fegyver ellen fegyverrel harcolni,fegyver ellen másmilyen fegyverrel harcolni,pusztakézzel puszta kéz ellen harcolni,ölni,lélegezni,esni,gyorsan és könnyedén mozogni,mindenféle fegyverrel vívni,dobócsillagot dobni.Egyszóval mindent,amire valaha az életben és az utcám szükséged lehet.

2011. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem
2011. dec. 14. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Menj Thai boxolni. Nem olyan egzotikus, de már az első foglalkozástól kezdve az utcán is használható tudást kapsz. Egyébként meg, ha komolyan foglalkozol vele, az egésznek a szellemiségével, akkor ez sem kevesebb a többi keleti harcművészetnél.
2011. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Muay Boran a thai gyilkolás (harcművészet) technika. a thai box már ringsport, és számos ge.ci technikát kiszedtek belőle.
2011. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnossss.............
2011. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
felelevenítitek ti a régi dolgokat, csak foglalkozz a kambodzsai bokatorral (az ős), keresd a hatékony harctechnikákat, gyakorold őket, ennyit meg kell tenni!
2011. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
karatét nem ajánlom sportnak jó de hagyd szerintem én a sáska stílusú kung fu-t ajánlanám pontos,gyors
2012. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!